Saaie deur in huis? Dat hoeft niet meer. Met een (folie)poster van Style-your-door.com tover je elke deur om in een kleurrijk geheel. Optioneel met 3D-effect. door Folly van Dijk Natuurliefhebber? Auto freak? Paardenfan? Style-your-door.com heeft; een ruime keu ze aan posters waar mee deuren kunnen worden ver fraaid. Zelfs eigen foto's kunnen worden verwerkt in een poster. De posters zijn geen 'maxistickers', maar dunne, vormvaste folies. Voor het gemak noemen we ze deurposters. Ze zijn ook te koop voor garagedeuren, zelfs voor een dubbele garage. Die zijn duurder, maar er is ook een aanbieding van gesponsorde motieven dankzij sa menwerking met Harley Davidson en Mini. Vind je het leuker te suggereren dat de garagedeur toegang geeft tot een paardenbox of hangar, dan kan dat ook. Informeer voor de ze kerheid bij de eigen gemeente of er restricties zijn voor aanplakken aan buitendeuren, adviseert het be drijf achter de site desgevraagd. DE PROEF OP DE SOM De website is veelbelovend ge noeg, maar worden al die beloftes ook waargemaakt? We nemen de proef op de som en bestellen de deurposter 'Emergency exit'. Leuk exemplaar voor wie gek is op vlie gen en vliegtuigen. De poster komt in elk geval stevig verpakt en onbeschadigd aan. Dub belzijdig tape wordt meegeleverd. De overigens duidelijke gebruiks aanwijzing is in het Engels opge steld. Daar zullen niet alle kopers blij mee zijn. Wel staat op de web site een handleiding in het Neder lands, die je dan zelf even moet printen. Hoe groot de poster eigenlijk is, blijkt als je hem uitrolt over de vloer. Gaat dat echt lukken in een half uurtje, zoals de gebruiksaan wijzing zegt? Nee dus. Want om te beginnen, is de poster niet exact de opgegeven maat en wijkt de deurmaat ook nog eens een paar centimeter af Als je deze klus bo vendien netjes en zorgvuldig wilt uitvoeren, heb je echt meer tijd no dig. Bovendien is het met z'n twee ën een stuk handiger dan in je een tje, ook al zegt de gebruiksaanwij zing wat anders. WAT HEB JE VERDER NODIC? Een rolmaat om de deur te me ten. Een lineaal, stift en schaar om de poster op maat te maken. Schoonmaakmiddel voor de deur (waar de tape op komt). Een schroevendraaier om de deurklink los te halen. HET AANBRENGEN De gebruiksaanwijzing jubelt dat het allemaal reuze makkelijk is, maar de praktijk is anders. Je moet niet alleen de deur meten, de pos ter ook, want die blijkt niet exact de opgegeven maat te zijn. De pos ter bleek smaller (we hielden dus links en rechts een stukje deur over) en langer dan aangegeven. Daarover rept de gebruiksaanwij zing niet, dus ontdekten we het pas achteraf Zonde! De deur moet glad en schoon zijn. Het aanbrengen van het tape is een lastig karwei. Ie moet de deur klink losschroeven, anders wordt het niet mooi. Voor de plaats van de deurklink en de schroeven moet je voorzichtig gaten maken in de poster, en de klink dan terug schroeven. Al met al ben je daar al gauw ruim een uur mee bezig. Maar... het resultaat is wel erg leuk! Handig is dat je de poster met een vochtig doekje kunt afnemen. We vroegen ons ook af of de pos ter mee te verhuizen is. Volgens de website moet dat kunnen. En inderdaad: met heel voorzichtig trekken, komt de poster wel los. Je moet dan natuurlijk zelf nieuw dubbelzijdig tape kopen om de poster opnieuw aan te brengen. Bij een grotere deur is de poster te klein en als de klink ergens anders zit, blijven er gaten zichtbaar. Dus je kunt niet met zekerheid zeggen of je de poster kunt hergebruiken. De prijs van een billboard voor een gewone deur is 79 euro. Eén met eigen foto kost 138 euro. De billboards voor garagedeuren zijn er vanaf 169 euro (gesponsorde motieven vanaf 39 euro). www.style-your-door.com www.style-your-garage.com Reageren? redactie.wonen@wegener.nl foto's Folly van Dijk/PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63