Sacha de Boer als reisleidster Reizen is leuk. Je komt nog eens ergens en je beleeft van alles. Je kunt nu ook reizen in de wereld van de tv. Mirjam van Twisk bezocht de Beeld en Geluid Experience in Hilversum voor een sentimental journey. Hampshire E Speel mee in je favoriete tv-serie Bezoekers van Beeld en Geluid Experience kunnen meespelen in hun favoriete tv-serie. Dat kan dankzij InScène, een expositie over Nederlandse series. Verscheidene acteurs en actrices werken mee aan InScène, zoals Ruud Feitkamp en Ferry Doedens (Noud en Lucas uit GTST) en Maryam Hassouni (Dunya in Dunya en Desi). Als virtuele boegbeelden lokken zij de bezoekers de zeven studio's in. Eenmaal binnen bevind je je in een achtervolging, een musical of een spannende film. Bezoekers kunnen ook een opname van een echt tv-programma bij wonen. De expositie InScène is tot en met 31 oktober in Beeld en Geluid. Behalve de tentoonstelling zijn er ook evenementen, zoals 'meet and greets' met acteurs en er zijn echte audities. De data van evenementen staan op de website van Beeld en Geluid: www.beeldengeluid.nl m reizen@wegener.nl reizen Ijgf024-3650360 I5"i Zaterdag 6 maart 2010 Ach ja, weet je nog? Met natte haartjes in pyjama op zaterdag avond voor de tv. Klaar voor een nieuwe aflevering van Swieber- tje. En later, nachten voor de buis om niets te missen van de Golfoorlog of van de val van de Muur. Het zijn beelden om nooit te vergeten. Ge lukkig hebben we vandaag de dag de Beeld en Geluid Experience in Hilversum. Daar, in het Instituut voor Beeld en Geluid, speelt zich een sentimental journey af Die reis door het tv-verleden kan gemaakt worden dankzij het grootste audiovisuele ar chief van Nederland met in totaal zo'n 750.000 uur aan beeld- en geluidsmateriaal. Al die beelden, geluidsopnamen, muziek en films die teruggaan tot aan het begin van de vorige eeuw maken deel uit van ons tultu- reel erfgoed. „Beeld en Geluid is ooit begon nen als het omroeparchief dat vooral door omroepmedewerkers werd geraadpleegd", vertelt woordvoerder Klaas Jan van Dijk. „Maar in dit nieuwe gebouw konden we de collectie ook toegankelijk maken voor het brede publiek. Daarvoor is de Experience bedacht." Niet alleen volwassenen op de nostalgische toer kunnen lol beleven aan de Experience. Het is een avontuur voor jong en oud. Er is voor iedereen wat te beleven en te doen. Bij deze duik in de wereld van radio, televisie en film speelt de bezoeker een (interactie ve rol. De sleutel tot de lol vormt de ring die iede re bezoeker, bij wijze van entreebewijs, krijgt. In die ring zit een chip die je acti veert door je naam, geboortejaar en e-mail- adres in te voeren bij een van de inlogsta- tions in het instituut. Vervolgens kies je een persoonlijke gids. Op het scherm staat een heel legertje bekende gezichten klaar om de bezoeker virtueel rond te leiden. „U hebt voor mij gekozen, dus waarschijnlijk bent u Grote foto: Alleen al het gebouw van het Instituut Beeld en Geluid in Hilversum is een attractie. Kleine foto: Het tv-avontuur speelt zich af in een bijna futu ristische wereld. geïnteresseerd in nieuws", vertelt nieuwsle zeres Sacha de Boer. Ze wijst vervolgens op de paviljoens die ons zullen aanspreken. Tussendoor doen we even mee aan een nieuwsquiz. Ring voor de lezer houden, vin ger aan de knop en meespelen maar. Je sco re wordt weergegeven op een groot scherm. Vervolgens naar 'Dit is het nieuws', het pa viljoen waarin ons wordt geleerd hoe het werkt bij het Journaal. Daar kun je je eigen nieuwsbulletin samenstellen en het vervol gens voor de camera inspreken. Geen twij fel, Sacha krijgt concurrentie. Of misschien toch niet. Die zekerheid vind je bij thuis komst in je mailbox. Dankzij de ring wach ten daar jouw Journaal-registratie, samen met de beelden die je hebt beke ken en een weerslag van andere activiteiten die je in de Experien ce hebt ondernomen. Sacha heeft: geen bezwaar als we onze vleugels verder uitslaan. Sterker nog, ze maakt ons ook wegwijs in de overige dertien pa viljoens. Dus nemen we een kijk je achter de schermen van de amusementsprogramma's. We foto's GPD komen op als een echte ster, spe len in een soap en bekijken de kostuums van zuster Klivia uit Ja zuster, Nee zuster en van showmaster Willem Ruis. In de rol van zendercoördinator stellen we zelf een televisieavond samen. We spelen voor cameraman, technicus, regisseur en dj. Ma ken ons eigen hoorspel en fietsen door een digitaal decor. Na ruim twee uur spelen, kijken en luiste ren, rest niets anders dan de conclusie dat we nog lang niet klaar zijn in deze audiovi suele schatkamer. Al was het alleen maar om op ons gemak te genieten van al die beelden uit het verleden. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl HAMPSHIRE INN - BAD BENTHEIM 'Bentheimer Hof' in bet karakteristieke bergstadje Bad Bentheim. Net over de grens bij Oldenzaal, direct aan het Bentheimer woud in Duitsland, ligt het charmante Hampshire Inn hotel Bentheimer HofMiddenin een prachtig landschap met groene bossen, uitge strekte weiden en schilderachtige dorpen. Hampshire Inn - Bad Bentheim Bentheimer Hot Sfeervolle kamers voorzien van alle moderne gemakken. Bistro restaurant Buitenterras Kuurbaden op 5 min. loopafstand Golfbaan op 4 km. Station op 5 min. loopafstand Diverse conferentie- mogelijkheden Lenteaanbieding 5 overnachtingen incl. o en 3-gangen diner Normaal ejm,-p.P. nu slechts €269,50p.p. Inclusief -lx gratis entree kuurbaden -lx gratis leenfiets (1 dag) -lx gratis wandeling met de stadsomroeper (Deze aanbieding is geldig t/m 31 mei 2010 en geldt ook tijder Pasen, Pinksteren en Hemelvaart.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53