Wielerclub heeft nog lange weg te gaan 361 sport Stroeve start van Spanje in Davis Cup Bekendmaking Prestigestrijd verwacht tussen Clausing, Lindenbergh en Nonnekes Druk weekend driebanders Sluiskil zaterdag 6 maart 2010 LOGRONO - Het Spaanse tennis- team heeft het in de eerste ronde van de Davis Cup moeilijk tegen Zwitserland. De stand na de eerste twee enkel spelen van gisteren is 1-1. Spanje heeft de prestigieuze landenstrijd de afgelopen twee jaar gewonnen. Beide landen spelen zonder hun beste tennisser, te weten Rafael Na- dal en Roger Federer. Stanislas Wawrinka bracht Spanje in eigen huis de eerste slag toe. De Zwitserse nummer negentien van de wereld versloeg Nicolas Almag- ro in een slopende vijfsetter: 3-6 6-4 3-6 7-5 6-3. David Ferrer stelde daarna orde op zaken en de fanatieke aanhang in Logrono gerust door in drie sets te winnen van Marco Chiudinelli: 6-2 7-6 6-1. Vandaag staat het dub belspel op het programma. Frankrijk nam in Toulon een com fortabele voorsprong van 2-0 op Duitsland. Datzelfde deed Rusland in Mos kou tegen India. Tsjechië is in de wereldgroep vooralsnog te sterk voor België. De Belgen staan in Bree met 2-0 achter. Kroatië leidt met 2-0 tegen Ecuador. door Wim de Vos TERNEUZEN - De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen lijkt een ste vig fundament te krijgen waarop de wederopbouw van de club plaats kan vinden. Indien de leden binnenkort tijdens de ledenverga dering er mee akkoord gaan, zal een aantal nieuwe bestuursleden worden benoemd. Daardoor zal het bestuur na lange tijd weer uit zes man bestaan. Gisteravond werd in Terneuzen de vereniging gepresenteerd. Volgens secretaris Bennie Borgt moet deze bestuursuitbreiding de basis gaan vormen voor een vol waardige vereniging zoals dat in het verleden ook het geval was. „Zoals het er tot nu toe aan toe ging, kon eigenlijk niet. Daarvoor waren we met te weinig mensen op bestuurlijk vlak, maar ondanks deze uitbreiding hebben we nog een lange weg te gaan", aldus Borgt. Conno van de Sande en Ronnie Versluijs worden als nieuwe kandi daten voorgesteld, terwijl Etiënne de Brouwer het penningmeester schap van Eric Cardon over zal ne men. Cardon blijft overigens wel in het bestuur. Op sportief vlak gaat de club hele maal vanaf de basis opnieuw be ginnen. De Zeeuws-Vlamingen hebben drie nieuwelingen en ze ventien jeugdleden in de gelede ren. „Van daaruit moet uiteinde lijk de doorstroming komen naar junioren en daarna richting elite. Maar dit zal zijn tijd nodig heb ben", beseft Borgt. Daarbij had Zeeuws-Vlaanderen de pech dat twee nieuwelingen (Peter de Braai en Jordy van Poecke) overstapten naar de club Willebrord WV. De nieuwelingen krijgen overigens wel een aantrekkelijk programma aangeboden met deelname aan ver schillende klassiekers waaronder de Wim Hendriks Trofee op 24 april. Naast de jeugdcategorieën heeft Zeeuws-Vlaanderen een grote afde ling aangepaste sporters. Zeven tien ID-renners rijden in de club kleuren en dit jaar is daar de visu eel gehandicapte Hennie Kotvis aan toegevoegd. Hij zal samen met voorrijder Bennie Borgt deel gaan nemen aan wedstrijden in deze ca tegorie waaronder de drie dagen durende Ronde van België. ^Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Veeree meer Instellen zomerpeil De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt het volgende bekend. Op donderdag 25 maart 2010 wordt begonnen met het opvoeren van het waterpeil op het Veerse Meer naar het zomerpeil. Dit zomerpeil zal naar verwachting op donderdag 1 april 2010 bereikt zijn. Het peil op het Veerse Meer kan in de zomerperiode fluctueren tussen N.A.P. en N.A.P. - 0,10 m. In geval van extreme neerslag of extreme neerslagverwachtingen kan het waterpeil op het Veerse Meer (vroeg tijdig) worden verlaagd om zodoende een buffer te creëren. Dit zogenaamde 'noodpeil' zal tijdig aan betrokkenen bekend worden gemaakt. Omdat het zomerpeil ingesteld wordt door middel van het doorlaat- middel de 'Katse Heule', kan de scheepvaart de schutsluis in de Zandkreek- dam naar verwachting volledig blijven benutten. Goes, 26 februari 2010. De Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd waterdistrict Zeeuwse Delta, ing. S.P.R.L. van Herk door Sven Bakker goes - Het Zeeuwse tennis beleeft dit weekeinde een primeur. Bij het Zeeuws indoorkampioenschap ko men alle drie de top honderd-spe lers bij de mannen in actie: Frank Clausing, René Lindenbergh en Alexander Nonnekes. Clausing won gisteravond zijn 'warming-up' tegen Sven Vermeu len en zal ook vandaag tegen Harold Schipper weinig tegen stand krijgen. Pas in de finale te gen Lindenbergh of Nonnekes wordt het interessant voor hem. Lindenbergh en Nonnekes treffen elkaar, bij winst van Nonnekes op Koen van den Berge vandaag, in de bovenste helft van het schema. De winnaar van de titel in de TSI-hal in Goes en het Racketcen trum in Kapelle mag zich Zeeuws kampioen noemen, voor zover dat iets waard is. Alle drie de spelers spelen voornamelijk in het circuit van nationaal ranglijsttoernooien en het Zeeuws indoorkampioen schap is slechts een welkom tus sendoortje. Aan de andere kant is het een prestigestrijd die zowel Clausing, Lindenbergh als Nonne kes maar al te graag wil winnen. Bij de vrouwen in de 1-categorie wordt er de finale verwacht tussen Bernice van de Velde en Mirte de Bakker. In de 3-categorie bij de mannen stond de confrontatie tussen Jeroen Alliet en Harold Schipper eigenlijk als finale gepland. De als eerste geplaatste Schipper verloor echter van Rowin Tazelaar en heeft vandaag zijn herkansing te gen Alliet, de nummer twee ge plaatst. De twintigjarige Alliet won gisteren met 9-2 van Louis Nijsten. De andere finalist komt uit de partij tussen Tazelaar en Bart Ovaa. In de vierde categorie is Ovaa als eerste ingeschaalde speler ook nog in de race om de titel. De nummer twee geplaatste Sven Bak ker is de verwachte tegenstander in de eindstrijd. Bij de vrouwen in de 3 kan van daag nog van alles gebeuren in de strijd om de Zeeuwse titel. Mandy Wolfert is de favoriete, maar outsiders Brigith de Waele, Marjan Ganseman, Stephanie Pauwels, Caro Schuitema en Lau- relle van Tilburg liggen op de loer. door Frits Bakker sluiskil - Met het accent op van avond, als de biljarters van Delta/Fast de topper tegen Crystal Kelly spelen, wordt het dit week einde genieten op de blauwe la kens. Het Sluiskilse topteam komt zelfs drie keer in actie, het tweede, van Verbrugge Terminals, speelt twee wedstrijden en ontmoet mor gen een concurrent voor degrada tie. Beide ploegen komen op volle sterkte aan het biljart. „Het wordt voor ons allebei het weekend van de waarheid", zegt Jan Kikken, teamleider van Delta. „Wij willen graag als koploper de play-offs in gaan, daarom is het belangrijk dat we dit weekeinde goed doorko men." Dat is vooral afhankelijk van de sessie op zaterdagavond, die om 19.00 uur begint en waarin onder meer de huidige nummer één van de wereldranglijst, Frédéric Caudron, en Raymond Ceulemans tegenstander zijn. Het Brabantse team heeft door een paar missers een achterstand opge lopen in de competitie. Delta en Van Donge en De Roo leiden met 27 punten, Delta heeft een wed strijd minder gespeeld. Crystal Kel ly heeft vijf punten minder. Zaterdagmiddag speelt Delta om 13.00 uur tegen Snellen met Ro land Forthomme en Peter Ceule mans, morgen volgt de uitwed strijd tegen Schuier Cues. Verbrugge speelt maar twee wed strijden, op zaterdag om 17.00 uur in Barendrecht tegen Van Donge en De Roo, morgen (13.00 uur) kan het Sluiskilse team meer af stand nemen van een van de con currenten in de onderste regionen. Ai biljarts. De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen werd gisteravond gepresenteerd. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38