Rob staan Alfons: Wij gaan om te winnen sport 135 Peukje in het broekje de „Voor elke wedstrijd was ik zenuwachtig. In m'n broekje had ik altijd een halve peuk, twee lucifers en een aanstrijkkartonnetje. Vlak voor de wedstrijd ging ik naar de wc en rookte snel dat peukje. Dat moest ik doen, anders speelde ik niet lekker." sen drie, vier man staan. Maar tij dens de wedstrijd lieten wij Leen de Ridder langzaam opschuiven. Ik kreeg de bal, tikte hem opzij en Leen schoot ze binnen." In de derde ronde kapseisde Hulst met 8-1 tegen eredivisionist NAC, met de internationals Leo Canjels, Frans Bouwmeester en Kees Kuys aan boord. Rob Moens eindigde bij Hulst in het doel! Halverwege was het nog 1-1. „Na de rust trok ken de eredivisionisten hun tru cendoos open en begonnen doel man De Smit te bewerken, die hierdoor geblesseerd het veld moest verlaten. Daar geen vervan gers waren toegestaan, ging Rob Moens maar onder de lat plaatsne men", verhaalt het jubileumboek van HW'24. Moens trakteerde Hulst in twee seizoenen uiteindelijk op zo'n zes tig doelpunten, maar toen was het feest voorbij. „Ik moest verhuizen voor mijn werk", legt Moens uit. „Weg uit Zeeuws-Vlaanderen. Ik ging met de boot naar de overkant om een woning in Middelburg of Bergen op Zoom te zoeken. Op de boot kwam ik toevallig Wim Kod de tegen. Hij was hofmeester van de provinciale bootdienst en we raakten aan de praat." „Ga je voetballen waar je gaat wo nen, vroeg Wim. Ja, dat was wel de bedoeling. In Vlissingen stapte Wim van de boot linea recta naar Meer goals dan duels Rob Moens diende vijf clubs: Aardenburg, Goes, Hulst, Vlissingen en De Noormannen. Zijn topjaren beleefde hij bij Vlissingen. Zeven seizoenen speelde hij er. In die periode maakte hij meer Ij doelpunten dan hij wedstrijden speelde. seizoen duels lESa 60/61 24 36 61/62 30 36 62/63 17 18 63/64 18 31 64/65 22 29 65/66 20 18 66/67 22 22 totaal 153 190 Willem Adnaansens bron Rudy Boogert door Barry van der Hooft VLISSINGEN - In het shirt van Hoek speelde Ferry Alfons drie keer in Bunschoten-Spakenburg tegen IJs- selmeervogels. „Een keer 3-3, een keer met 4-2 gewonnen en vorig seizoen werd het 1-1. Ik heb daar dus nog nooit verloren", zegt de aanvoerder. Vandaag is hij dat ook niet van plan: „Wij gaan om te winnen." Dat zou een stunt betekenen, het gemeentehuis en 's avonds werd ik gebeld dat er een huis in Vlissingen voor me was. In de trein naar Bergen op Zoom was ik op dezelfde dag Bram Carol van Middelburg tegengekomen. Ik ver telde hem hetzelfde verhaal. Het bestuur van Middelburg belde ver volgens om te praten, maar ze wa ren te laat." In het dramatische najaar van 1963 is Vlissingen juist te vroeg. De ge stopte Rob Moens moet terugko men, daarover is iedereen bij de club het eens. Hij traint een keer mee en wordt meteen opgesteld als linksbuiten. „Maar dat hoorde ik van mijn vrouw, want ik wist van niks." Moens heeft zich hele maal niet beschikbaar gesteld. Na een stevig gesprek op zaterdag is de lucht geklaard. Moens maakt zondag zijn rentree, tegen Sparta'25. Onder voorwaarden, dat wel. „We hadden afgesproken dat ik na de wedstrijden direct naar huis mocht, dus niet met de spelersbus terug. Ik was de hele week al weg, dan kon ik 's avonds thuis zijn. Als we kampioen zouden worden, speelde ik niet mee in de kam pioenscompetitie. Dan moet je echt het hele land door." Geen pro bleem voor Vlissingen, want de kans op een titel is nu toch klein. De trainingen zal hij ook niet alle maal kunnen meedoen. Ter com pensatie heeft Moens een bal in zijn kofferbak liggen om tussen de bedrijven door nog wat met de bal te pielen. En het hardnekkige ver haal gaat dat een nieuwe kleurente levisie in de deal betrokken is. „Drie kleurentelevisies", corrigeert Moens. „Maar ik moet ze nog steeds krijgen. Dat werd in die tijd anders geregeld", grijnst hij. Vlissingen is als herboren. In Beek en Donk, bij Sparta'25, heropent Moens zijn winkeltje met drie doelpunten. 'Moens kwam, zag en overwon' kopt de PZC. Het is de aanzet voor een jaaromzet om u te gen te zeggen. In de resterende 17 duels scoort Moens 30 keer. En wa rempel: na een beslissingsduel met Boxtel wordt Vlissingen zelfs nog kampioen. In de strijd om de land stitel wordt Moens vervolgens no de gemist. Maar ja, dat was de deal. „Tuurlijk vond ik het jammer dat want op papier is de selectie van de koploper breder en sterker dan die van Hoek. Toch bedraagt het verschil tussen de regerend kam pioen en de Zeeuws-Vlamingen slechts drie verliespunten. Bij een overwinning vandaag - en een ze ge in het inhaalduel met LRC - kan Hoek dus op gelijke hoogte ko men. Het zou dan zelfs nog titelas- piraties mogen hebben. „Daar moeten we ook gewoon voorgaan", zegt Alfons. „Tegen Ijs- ik niet meedeed", zegt Moens nu. „Maar je moet keuzes maken. Ik heb ook verschillende keren de kans gehad om naar een profclub te gaan. Ik kon zo naar Baronie, NAC en RBC. Bij Baronie zat een juwelier. Die legde 3000 gulden neer en zei: pak aan, praten doen we later wel. Nou, voor mij hoef den we niet meer te praten. Ik was net getrouwd en dan zoveel gel- d..." „Maar ik heb het niet gedaan. Kijk, Wim Groenewegen is naar NAC gegaan en hij heeft een heel mooie carrière gehad. Wim was schilder en het maakt niet echt uit of je in Middelburg of Breda schildert. Als ik mijn baan bij Rijkswaterstaat selmeervogels kunnen wij altijd voetballen, die ploeg ligt ons wel. We spelen daar ook op een prach tig kunstgrasveld." De voormalige aanvaller brengt als laatste man rust in het spel van Hoek en is aan een sterk seizoen bezig. „Ik heb altijd gezegd dat ik geen aanvaller ben. Toch werd ik door veel trainers voorin gezet. Maar achterin voetballen ligt me wel. In de jeugd van Vlissingen heb ik ook rechtsback gespeeld." zou opzeggen, mocht ik niet meer terugkomen. Ik had een gezin, ik koos voor de zekerheid. Had ik een andere baan gehad, dan had ik het wél gedaan." Waar zou de carrière van Rob Moens dan zijn geëindigd? In zijn tijd was de hoogste amateurklasse de springplank naar het betaalde voetbal. De Helmondse slager van Vlissingen, Willy van der Kuijlen, maakte de sprong. In de kam pioenscompetitie die Moens dus niet speelde, waren Jan Mulder (WW), Willy Brokamp (Chèvre- mont), Theo Pahlplatz (Quick'20) en Sjaak Roggeveen (CVV) de blik vangers. Zij werden allen international. Bij Hoek ontbreekt vandaag alleen Jurgen Landuyt. De centrale verde diger is na zijn vijfde gele kaart voor één duel geschorst is. Giovan ni Siereveld lijkt de logische ver vanger van de Belg, om het tegen de sterke spitsen Jeffrey Winter (volgend seizoen met zijn broer Kevin bij Rijnsburgse Boys) en Kwong Wah Steinraht op te ne men. Alfons: „Als iedereen bij ons scherp is en zijn taak uitvoert, maak ik me geen zorgen." zaterdag 6 maart 2010 KLOETINGE Tegenstander: Achilles Veen (thuis). Afwezig: Arjen van der Smissen (en kelblessure), Wouter de Craene (ge schorst). Bijzonderheden: Kloetinge wacht twee belangrijke wedstrijden. Vandaag ontvangt de Bevelandse eersteklasser Achilles Veen, volgende week staat de topper tegen Heerjansdam op het pro gramma. „We leven van wedstrijd naar wedstrijd", stelt trainer Cees Houte pen. „Laten we eerst deze klus maar eens klaren. We zijn redelijk in vorm. De laatste drie wedstrijden hebben we twaalf keer gescoord." GPC VLISSINGEN Tegenstander: Heerjansdam (uit). Afwezig: Maarten Peene, Danny Bömer (beiden geblesseerd), Sven Ron de, Erik de Ruijter (beiden geschorst). Bijzonderheden: Het is nog maar de vraag of Björn Ronde vandaag kan meedoen. Hij kampt met een kniebles sure. GPC-trainer André Maas ziet het duel met de mede-koploper Heerjansdam met optimisme tegemoet. „Individueel heeft Heerjansdam de beste spelers, maar als wij de lijn van de afgelopen week kunnen doortrekken, zie ik zeker mogelijkheden. We geven de laatste weken bijvoorbeeld achterin weinig kansen weg." TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Roda Boys (uit). Afwezig: Ali Eryürük, Evert-Jan van Opdorp en Alexander van Hecke (allen geblesseerd). Bijzonderheden: Als Karl Vergouwen zich net zo voelt als de afgelopen da gen, zal hij vandaag in Aalst als toe schouwer aanwezig zijn. De trainer is herstellende van een ingreep aan zijn achterste kransslagader. „Ik ben deze week bij de trainingen aanwezig ge weest", vertelt Vergouwen. „Maar al leen om te kijken en lekker buiten te zijn." Assistent Arie Dekker treeft net als te gen Heerjansdam (1-1) als coach op. Roy van Ham en Marco Doens zijn weer fit na blessures en spelen van daag met het tweede elftal. VC VLISSINGEN Tegenstander: RCS (thuis). Afwezig: Peter de Jong en Ronnie Cre- mer (beiden geblesseerd). Bijzonderheden: Sander Goedegebuu- re ontbrak dinsdag in de bekerwed strijd tegen ASWH (2-4-zege) vanwege werkzaamheden, maar is morgen weer van de partij. Vlissingen maakte afgelopen week in druk met de bekerwinst op hoofdklas ser ASWH. „Na zo'n succes is de vol gende competitiewedstrijd altijd las tig", meent trainer Ruud Pennings. „Wat dat betreft ben ik blij dat RCS de tegenstander is. Dat zorgt toch altijd voor extra motiviatie. We gaan ook te gen RCS weer uit van de eigen kracht en gaan op zoek naar de drie punten. Op die manier handhaven we ons in de top van de eerste klasse." RCS Tegenstander: Vlissingen (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: RCS speelde afgelo pen week een nuttige oefenwedstrijd tegen hoofdklasser Hoek (3-1 -verlies). „Vorige week zondag was het afgelast en dus was het prettig om deze week nog een keer bezig te zijn", aldus RCS-trainer Michel Leonhart. „We zijn in elk geval klaar voor de derby tegen Vlissingen." Vlissingen was in 1960 net iets eerder dan concurrent Middelburg om Rob Moens in te lijven. foto Lex de Meester Zo we'ui ct Hoofd- rSteïiansuM ciiiride üuyterstaö jejoe»erdck wordt dsi<LL,Tcppcr'el doqen wax te noren i gr è.docr de sepfsrtOT droit _jg|! 1- 'tkhelemV-. '.wacrttote'tj S illanos deun, f Ran^s dtlllit, j Jiangs dc (JJm, y ve 2 vlicfi er f vnuiiÉn er zün. iTVeae* iVcr-tit nam Pms. jyfiup. tact It cms CS.it jet e% But'je fis punten Mü-Ven in ieder JevólopWckkirt*? j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37