341 sport ledereen ging bij de gevreesde 75 JAAR Zijn schoten waren gevreesd, zijn kopstoten fameus. Rob Moens stond een halve eeuw geleden binnen én buiten de provincie synoniem voor doelpunten. Vandaag wordt hij 75 jaar. Zelfs Abe kende Rob Moens Hans de Meij nieuwe trainer KV Ondo De Ridder keert terug bij WIK'57 Gesink fit genoeg voor Tirreno-Adriatico I seizoen wedstrijd f x zaterdag 6 maart 2010 „In de jaren zeventig speelde ik mee in een jubileumwed strijd bij Walcheren. De club had voor die wedstrijd ook Abe Lenstra gestrikt. Toen hij aankwamliep hij recht op me af. Ik schudde hem de hand, zei mijn naam en toen zei hij: Die naam is ook in Heerenveen bekend hoor." door Rudy Boogert Een karakteristiek beeld van Rob Moens: hoog boven alles en iedereen uit torenend, gescoord met mijn hoofd dan met mijn voeten." ,lk denk dat ik meer heb foto Jacqueline Midavaine MIDDELBURG Hans de Meij, nu nog coach van KV Atlas uit Ritthem, wordt de nieuwe trainer van korfbalvereni ging Ondo uit Sint Laurens. Beide partijen gaan vooralsnog voor een jaar met elkaar in zee, maar wel met de intentie om er een langere periode van te maken. Ondo speelt in de zaal in de derde klasse en op het veld in de tweede klasse. De huidige trainer, Christian Hoef- kens, stopt aan het einde van het seizoen. KERKWERVE Zaterdagvierdeklasser WIK'57 heeft Jaap de Ridder vastgelegd als trainer voor het komend seizoen. De trainer uit Arnemuiden start in het seizoen 2010-2011 aan zijn der de ambtstermijn bij de club uit Kerkwerve. WIK-voorzitter Steef van der Wekken noemde De Rid der een logische keuze. „Een aantal oudere spelers stopt en wij willen onze jeugd een kans geven. Jaap is daarvoor de aangewezen man." De Ridder is dit seizoen jeugdtrainer bij 's-Heer Arendskerke. Najaar 1963. Crisis in Vlissingen. De plaat selijke trots lijkt het voetballen verleerd. De gevreesde aanvals- machine van de VCV is defect. Het dieptepunt is een schandalige 9-0-nederlaag tegen Helmond. De beul van Vlissingen is de zeven tienjarige Willy van der Kuijlen die er zeven inschiet. PSV weet niet hoe snel het 'Skiete Willy' - nog altijd topscorer aller tijden in de eredivisie - moet inlijven. Vlissingen had tot dat seizoen zijn eigen Van der Kuijlen. Maar na drie doelpuntrijke en succesvolle seizoenen in het rood-wit had Rob Moens op z'n 28e een punt achter zijn loopbaan gezet. „Van wege mijn werk", verzucht hij. „Voor Rijkswaterstaat zat ik door het hele land. Soms was ik veer tien dagen van huis, van Gronin gen tot Culemborg. Met twee kin deren thuis was het niet meer te doen." Keepers en verdedigers konden op gelucht ademhalen. De grootgrut ter in doelpunten sloot zijn winkel tje. NAC-doelman Stan de Rijk zal niet getreurd hebben. Moens schoot hem ooit met bal en al over de doellijn. En de keeper van Gilze kreeg letterlijk een handtekening van Moens. „Het schot was zo hard dat zijn duim afscheurde. La ter kwam ik hem nog 's op de boot tegen." Ondeugend: „Hij was me niet vergeten." „Mensen vonden me een luie spits. Tja, ik liep niet op alles. We hadden bijvoorbeeld Ko Huser, echt een werkpaard. Die zwoegde negentig minuten lang van links naar rechts. Waar haal je de moed vandaan. Tegen Middelburg had ik een keer 85 minuten twee, drie man op m'n vel. Ik had geen kans gehad. Maar toen kwam die ene voorzet, ik zweefde boven alles en iedereen uit en het was gebeurd. Dat was specifiek Rob Moens." „Ik kon best hoog springen. Dat heb ik van nature. In militaire dienst sprong ik over 1.75 meter. Maar op het koppen zelf heb ik veel getraind. Bij Vlissingen had den we bijvoorbeeld een kopgalg. Een hele training moest je dan springen. Soms moest ik zelfs ge wichtjes meedragen en zo hoog mogelijk springen. Maar het werk te wel. Ik denk dat ik meer heb ge scoord met mijn hoofd dan met mijn voeten." Die doelpunten kan Vlissingen in het najaar van 1963 goed gebrui ken. Na drie wedstrijden heeft de kampioen van 1962 nog geen punt gepakt. Het gemor aan de Irislaan zwelt aan. Als een naderde zwerm bijen zoemt steeds harder de naam Moens, Moens, Moens. Op de tribune wordt elke gemiste kans, elk tegendoelpunt en elke ne derlaag gekoppeld aan de afwezig heid van 'Die Lange Zwarte'. Eén van die trouwe tribuneklan ten is Wim Kodde. Hij zorgde er voor dat Rob Moens dik twee jaar eerder aanmeerde in Vlissingen. Moens had zijn sporen inmiddels verdiend bij Aardenburg, Goes en Hulst. In zijn geboorteplaats Aar denburg was hij op z'n vijftiende begonnen met voetballen. Eerder mocht toen nog niet. Al snel haal de Goes, waar Robs oudere broer Omer al speelde, de tiener naar de overkant. „Ik ging op de fiets van Aarden burg naar Goes. Met de boot naar Vlissingen en dan over de oude weg langs Arnemuiden en Nieuw- dorp. Ja, dat kostte wel een paar uur. En het eerste jaar kreeg ik niet eens overschrijving. Ik heb wel re gelmatig gespeeld. Mijn broer kon niet altijd meedoen en dan speel de ik onder zijn naam. Tegen Hulst schoot ik er een keer vier of vijf in. De voorzitter van Hulst zei: Die moeten we hebben." In 1959 kregen ze hem. Het kostte de club wel een NSU-motor. „Dan hoefde ik niet meer op de fiets. Maar ik reed er nooit mee. Vanuit Aardenburg gingen er altijd men sen mee naar Hulst en daarom huurden we een taxi. Ik heb een geweldige tijd in Hulst gehad. Het klikte onderling. Ook in het veld. Zeker met Leon van Dorsselaer. Ik heb met veel rechtsbuitens ge speeld, maar nooit één met zo'n voorzet." Hulst maakte furore in de KN- VB-beker door de semi-profclubs Dosko (4-0) en RBC (4-3) uit te schakelen. „RBC was op z'n dood", weet Moens nog „Ieder een ging bij de gevreesde Rob staan. Op alle foto's zie je me tus- RIJSWIJK Wielrenner Robert Gesink gaat vol gende week woensdag van start in de Tirreno-Adriatico. De klimmer van Rabobank is opgeknapt nadat hij twee weken geleden een trai ningskamp vanwege ziekte moest afbreken. Voor erkende klimmers als Gesink liggen dit jaar in de Tir- reno geen hoge cols te wachten. Toch wil de troef van Rabobank graag de Italiaanse rittenkoers rij den. Gesink krijgt in de Tirreno on der meer hulp van Nick Nuyens, Sé- bastian Langeveld en Oscar Freire. Evenwichtige topper Hoek en IJsselmeervogels zijn de laatste jaren aan elkaar gewaagd. Vijf van de laatste zes ontmoetingen eindigden in een gelijkspel. Het zesde duel werd gewonnen door Hoek, onder meer door drie goals van Sam Ysebaert. uitslag Doelpuntenmaker(s) Hoek 09/10 Hoek-IJsselmeervogels 0-0 geen 08/09 IJsselmeervogels-Hoek 1-1 Ferry Alfons Hoek-IJsselmeervogels 1-1 Stijn Mahieu 07/08 IJsselmeervogels-Hoek 2-4 Sam Ysebaert (3), Jeroen van de Broeke Hoek-IJsselmeervogels 2-2 Ferry Alfons, Sam Ysebaert 06/07 IJsselmeervogels-Hoek 3-3 Istvan Bakx, Ferry Alfons (strafschop), Niels Dominicus Felix Binicewicz bron Rudy Boogert .-(ij■•'■Vi yü*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36