met WK-titel sport 133 Gouden Schoen in Middelburg De Jong treft Olde Heuvel op NK allround Roberts sterkste in derde etappe Murcia Huiszoekingen in zaak Pechstein Van Nistelrooij klaar voor rentree bij HSV Meerdink moet loopbaan beëindigen Turnster Van Gerner wint EK-kwalificatie Auassar tekent voor twee jaar bij Feyenoord fllEQE&IlSHHHBHHHHHHi Concurrenten De Graafschap verliezen 'Als ik kijk wat we de afgelopen acht weken hebben gedaan, dat is niet meer vol te houden met een gezin en een baan.' Guus Vogels new delhi - Guus Vogels is op het wereldkampioenschap hockey in New Delhi bezig aan zijn laatste toernooi als international. De 34-jarige keeper verdedigde bijna tien jaar het doel van Oranje. Toen Guus Vogels vorige week in India aankwam, voelde hij voor het eerst dat het einde van zijn loopbaan als international er nu echt aan zit te komen. „Ik heb mijn afscheid al een tijd geleden aangekondigd en daarom was ik er niet echt mee bezig", vertelt hij in de lobby van het imposante hotel in New Delhi waar de spelers hun intrek hebben genomen. „Maar toen we hier de eerste week aan het trainen waren, kwam het ge voel dat het echt de laatste keer is, heel dichtbij. En ook de angst dat je het heel erg gaat missen." Vogels: „Ik heb nog passie voor hockey en het spelen in een team. Ik vind het ook nog steeds leuk om in het keepen het maximale uit mezelf te halen. Maar er is ook wel opluchting. Als ik kijk wat we de afgelopen acht weken hebben gedaan, dat is gewoon niet meer vol te houden met een gezin en een baan. En fysiek ook niet. Het is een dubbel gevoel, toernooien Na een eenvoudige zege op Cana da staat Nederland er met negen punten uit drie wedstrijden goed voor op het wereldkampioenschap hockey in New Delhi. En dat komt mooi uit, want morgen wacht de eerste echte test tegen Duitsland. Het duurde tot in de tweede helft voordat Nederland tegen Canada voor het eerst wist te scoren. middelburg - De Voetbal Expe rience in Middelburg heeft er tijde lijk een nieuwe trofee bij. Vanaf gistermiddag is de Gouden Schoen te bewonderen. De prijs wordt elk jaar aan het eind van het seizoen uitgereikt aan de Europese schutter met de meeste punten achter zijn naam. Er wordt met een vermenigvul- dingsfactor gewerkt, afhankelijk van de zwaarte van de competi ties. Zo levert een doelpunt in de Nederlandse competitie anderhalf punt op. Vorig seizoen werd Diego Forlan van Atletico Madrid win naar. De laatste Nederlandse win naar was Roy Makaay in 2003. De Gouden Schoen arriveerde gister middag in de Voetbal Experience en zal daar tentoon worden ge steld totdat de winnaar van dit sei zoen bekend is. foto Ruben Oreel spelen zal ik wel gaan missen, maar alles wat je er voor moet doen en laten, dat vind ik niet erg. Het is niet voor niks dat je op een gegeven moment zegt: het is mooi geweest." Hij wrijft over zijn schouder alsof hij een oude man is. „Als ik na een wedstrijd weer moet herstel len dan denk ik, dit ga ik niet mis sen." Hij won als tweede keeper achter Ronald Jansen twee gouden olympische medailles (Atlanta 1996, Sydney 2000) en in 2007 werd hij Europees kampioen, maar het zilver van Athene (2004) is zijn mooiste prijs. Tien maan den voor het begin van die Olym pische Spelen zegde 'De Bende van Zes' het vertrouwen op in bondscoach Joost Bellaart, waarna Terry Walsh het roer overnam. „Athene heeft enorme impact ge had." Op het EK van afgelopen zo mer bereikte Vogels een bijzonde re mijlpaal, hij passeerde de grens van 250 interlands. Geen enkele keeper ter wereld speelde meer wedstrijden voor zijn land. Aan het begin van dit WK in New Del hi stond de teller voor Vogels op 257, zijn 264e en laatste interland moet volgende week zaterdag de WK-finale worden. Maar toen de ban eenmaal was ge broken, ging het hard. Oranje ver sloeg Canada met 6-0 dankzij doelpunten van Taeke Taekema (twee strafcorners), Ronald Brou wer, Rogier Hofman (twee keerj en Rob Reekers. Duitsland was gisteren met 4-3 te sterk voor Argentinië en staat tweede in de poule. HEERENVEEN Schaatser Bob de Jong treft van daag bij de Nederlandse kampioen schappen allround Wouter Olde Heuvel op de vijf kilometer. Van daag staat in Heerenveen bij de mannen ook de 500 meter op het programma. Sven Kramer en Jan Blokhuijsen doen niet mee aan het NK. De vrouwen werken vandaag de 500 en 3000 meter af. Olympisch kampioene Ireen Wüst heeft afge zegd voor het toernooi, net als Dia ne Valkenburg. Elma de Vries schaatst op de drie kilometer tegen Moniek Kleinsman. ALHAMA DE MURCIA De Australische wielrenner Luke Roberts heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van Murcia op zijn naam geschreven. De 33-jari- ge renner van Milram was na een bergrit van 166,5 kilometer van Las Torres de Cotillas naar Alhama de Murcia de snelste van een forse kopgroep. De Oezbeek Sergej La- goetin van Vacansoleil eindigde als tweede voor de Spanjaard Josep Juf- re (Astana). Jufre is de nieuwe lei der in het klassement. De bergtrui zit weer om de schouders van de Nederlander Lieuwe Westra, die vroeg in de aanval ging. WIESBADEN De federale recherche BKA in Duitsland heeft donderdag en vrij dag 21 huiszoekingen gedaan in ver band met de zaak rond de Duitse schaatsster Claudia Pechstein. Donderdag kreeg Pechstein in haar huis bezoek van tien rechercheurs. In opdracht van de officier van jus titie in München is de BKA ook ge weest bij andere schaatsers, op het kantoor van de Duitse schaatsbond (DESG) en bij medewerkers van de bond. Daarnaast werd ook een dok terspraktijk doorzocht. Bij Pech stein werden vorig jaar abnormale bloedwaarden aangetroffen. HAMBURG Ruud van Nistelrooij kan vandaag in de competitiewedstrijd tegen Hertha BSC zijn rentree maken bij Hamburger SV. Trainer Bruno Lab- badia heeft de Nederlandse spits opgenomen in zijn selectie voor het duel. Van Nistelrooij kampte de afgelopen weken met een dijbeen kwetsuur. De 33-jarige aanvaller begint in Hamburg op de bank. Van Nistel rooij kan tegen Hertha zijn compe titiedebuut voor eigen publiek ma ken. Marcus Berg behoort niet tot de selectie van HSV. De Zweedse aanvaller heeft griep. DOETINCHEM Martïjn Meerdink beëindigt per di rect zijn voetballoopbaan. De spe ler van De Graafschap ondervindt te veel hinder van een knieblessure die hij begin dit seizoen opliep. „We hebben alles geprobeerd, maar het haalt niets uit. De pijn blijft en daar is niets meer aan te doen", al dus Meerdink. De 33-jarige voetbal ler is sinds 1998 actief in het be taald voetbal. Hij begon bij De Graafschap en keerde daar via AZ en Groningen terug. De middenvel der speelde 229 competitiewedstrij den en scoorde 41 keer. Hij kwam een keer uit voor Oranje. AMSTERDAM Turnster Céline van Gerner was gisteravond in Amsterdam de beste meerkampster bij de kwalificatie wedstrijd voor de Europese kam pioenschappen eind april in Bir mingham. Op basis van de meer kamp veroverde de pas 15-jarige Van Gerner samen met de num mer twee Wyomi Masela een plaats in de voorselectie voor het EK. Via een klassering bij de beste twee per toestel voegden Mayra Kroonen (sprong) en Sanne We vers (balk) zich bij de groep turn sters die via aanwijsplaatsen in aan merking komt voor het EK. zaterdag 6 maart 2010 door Barry van der Hooft rotterdam - Adil Auassar is de ko mende twee seizoenen speler van Feyenoord. De transfervrije mid denvelder van VW-Venlo werd medisch gekeurd en zette gister middag zijn handtekening onder het contract. Of Auassars ploeggenoot Ruben Schaken hem op korte termijn volgt naar de Kuip, is nog onduide lijk. „We hebben op die positie ook nog een andere optie", zei Ma rio Been. De trainer noemde geen naam, maar Feyenoord heeft verregaande interesse in Edouard Duplan. De Franse rechtsbuiten heeft van de clubleiding van Sparta te horen ge kregen dat hij twee keuzes heeft. Óf hij verlengt zijn contract, óf hij wordt deze zomer verkocht door de Kasteelclub. Feyenoord wil Du- plan graag overnemen, maar het ontbreekt op dit moment aan de fi nanciële middelen om hem vast te leggen. HOCKEY New Delhi. WK mannen. Groep A, derde speelronde. Nederland - Canada 6-0 (0-0). 41. Taekema 1-0 (sc), 43. Brouwer 2-0, 48. Hof man 3-0, 53. Reekers 4-0, Hofman 5-0, 63. Tae kema 6-0 (sc). Aantal toeschouwers: 600. Nieuw-Zeeland - Zuid-Korea 2-1 (2-0). Duits land - Argentinië 4-3 (2-3). Stand: 1. Nederland 3-9 (12-1), 2. Duitsland 3-7 (12-5), 3. Nieuw-Zeeland 3-6 (6-6), 4. Zuid-Korea 3-4 (5-5), 5. Argentinië 3-0 (4-9), 6. Canada 3-0 (2-15). VOETBAL Jupiler league: Cambuur-Zwolle 3-0; Excelsior -Oss 4-4; ACOW-MW 5-1; Co Ahead-Dord- recht 1-2; FC Eindhoven - FC Emmen 1-2; BV Veendam - FC Omniworld afg; FC Den Bosch - Helmond Sport 2-1; FC Volendam - RBC Roosendaal 3-3; Fortuna Sittard - Telstar 2-0. Stand aan kop: De Graafschap 28 18 6 4 60 56- 23 SC Cambuur 27 15 8 4 53 58 - 40 Co Ahead Eagles 28 15 8 5 53 45- 22 WIELRENNEN Ronde van Murcia (Spa). Derde etappe: 1 Roberts (Aus) 166,5 km in 4.16.47, 2. Lagoe- tin (Oez), 3. Jufre (Spa), 4. Mentsjov (Rus), 5. Klöden (Dui), 6. Kruijswijk (Ned), 8. Kreder, 22. Clement, 23. Ruijgh. Algemeen klassement: 1. Jufre 12.52.39, 2. Roberts, 3. Rabon (Tsj), 7. Poels, 9. Weening, 17. Kruijswijk 0.05, 18. Clement, 40. Kreder 8.06, 53. Westra 13.14, 87. Bos 43.10. rijswijk - De Graafschap heeft gis teren zonder zelf in actie te ko men goede zaken gedaan in de Ju piler League. De club uit Doetin- chem zag de naaste rivalen Go Ahead Eagles en FC Zwolle verlie zen en koestert daardoor nog steeds een aardige voorsprong op de concurrentie. SC Cambuur diende zich gisteren aan als belang rijkste uitdager van De Graafschap. Cambuur won in Leeuwarden met 3-0 van FC Zwolle en verkleinde de achterstand op De Graafschap tot zeven punten. Sandor van der Heide, Kevin Diaz en Jeffrey de Visscher maakten de doelpunten voor de ploeg van trainer Stanley Menzo, die nog een wedstrijd min der heeft gespeeld dan de lijstaan voerder. Kersvers periodekampioen FC Eindhoven ging op eigen veld on deruit. Emmen was met 1-2 te sterk voor de ploeg van Jan Poort vliet. RBC Roosendaal pakte een punt bij Volendam: 3-3. Nederlandse hockeyers walsen over Canada heen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35