Vogels wil afscheid nemen Trainer Zonderland en Telussa onder vuur 4-3-3 32 Henk Timmer onder de lat bij Heerenveen De Nederlandse hockeyers liggen bij het wereldkampi oenschap in New Delhi keurig op schema voor een plaats in de halve finales. Oranje is nog ongeslagen. zaterdag 6 maart 2010 door Rudy Boogert De boeren hebben jaren lang een eigen politieke partij gehad, de vrou wen hebben er één ge had, ouderen en ook dieren heb ben een eigen hoekje, onder im puls van Johan Vlemmix en Men tal Theo werden de feestvierders omarmd en zelfs een schreeuwle lijk als Emile Ratelband mocht plu chen ambities hebben. Waarom is nog niemand op het idee geko men om een partij voor voetbal lers op te richten? Het is een gat in de markt, want de sport bereikt letterlijk een mil joenenpubliek. De gemiddelde voetballer is echter niet bepaald politiek geëngageerd. Dat is geen belediging, want gezien het op komstpercentage deze week is hij in riant gezelschap. Kwestie van in teresse. De vraag is hoe je die kunt reanimeren? Heel eenvoudig. Kop pel iets stoffigs en saais aan iets praktisch en leuks. Dus koppel voetbal aan politiek. Zoals de dierenpartij redeneert vanuit het dierenwelzijn zal een voetbalpartij moeten redeneren vanuit het voetbalwelzijn. Moet er beslissing genomen worden over nieuwbouw? Prima, als dat maar niet ten koste gaat van bestaande accommodaties. Winkels open op zondag? Geen probleem. Wanneer moeten de zaterdagvoetballers an ders met hun vrouw gaan shop pen. Coffeeshops? Allemaal dicht, want die passen niet bij de gezon de uitstraling van voetbal. Waar zie je meer culturen een drachtig samenwerken voor één .doel (drie punten) dan in een voet balteam? Prima uitgangspunt voor het integratievraagstuk. Veiligheid op straat. De politie krijgt zijn fluit je terug, hoeft niet in het zwart ge kleed te gaan, maar het kaartensys- teem is wél bruikbaar. Geel is een boete, rood is bureau. En over duurzaamheid: De factor groen is vanzelfsprekend eeuwig aanwezig. Rest alleen nog een naam. PW (Partij Voor Voetbal) is helaas al vergeven. En om nu als PW 2 door het leven te gaan... De naam moet ambitie uitstralen, typisch Nederlands zijn, typisch voetbal. De alles dekkende naam is: 4-3-3. De kansen liggen op links én op rechts. Voor iedereen is plaats: voorin of achterin, progressief of conservatief. Het is alleen nog zoe ken naar een trainer van deze to taalpartij. heerenveen - Henk Timmer maakt vandaag al zijn debuut voor SC Heerenveen. De 38-jarige doel man tekende gistermorgen een contract tot het einde van het sei zoen. Timmer, die in mei vorig jaar als keeper van Feyenoord zijn laatste wedstrijd speelde, is vol gens Heerenveens interim-coach |an Everse fit genoeg om direct in actie te komen tegen zijn oude dub AZ. Brian Vandenbussche en Martin Lejsal, de eerste en tweede doelman, zijn niet op tijd hersteld van hun blessures. Everse wil geen risico nemen met de onervaren Diederik Bangma (19), die afgelo pen zaterdag tegen Heracles Alme lo zijn debuut maakte. WK HOCKEY Guus Vogels speelde tegen Canada zijn 260e interland voor Oranje. Ronald Brouwer (rechts) stuit op de Canadese doelman Matthew Peck. foto Koen Suyk/ANP heerenveen - Hoewel het pas vol gende week officieel wordt, is het bijna zeker dat de KNGU (Konink lijke Nederlandse Gymnastiek Unie) bondstrainer Gerard Speers tra ontslaat. Beide partijen hebben donderdag op het bondsbureau in Beekbergen een gesprek gehad. Daarin is de Heerenveense turn- trainer van onder andere Epke Zonderland en Middelburger Jef frey Telussa de wacht aangezegd. De KNGU en Speerstra zwijgen over hun conflict. De bond bracht gisteravond een verklaring met die strekking naar buiten. Topsportmanager Hans Gootjes wilde het komende ontslag niet be vestigen. Hij had samen met KN- GU-directeur Jaap Wals en perso neelsfunctionaris Mariken van Blit- terswijk een onderhoud met Speerstra. De bondstrainer had een passage in zijn arbeidscontract staan waarin vermeld stond dat hij zijn werkgever, de KNGU, niet in diskrediet mocht brengen. De ver wijten dat hij zich door een inter- Gerard Speerstra view in de Leeuwarder Courant onprofessioneel zou hebben gedra gen, worden hem nu fataal. Speers tra stelde dat de KNGU en Sport- stad Heerenveen te weinig profes sioneel zijn en niet alles in het werk stellen om topsport mogelijk te maken. Bovendien zei hij waar dering voor zijn werk te missen, ook van Epke Zonderland. Gootjes wilde het ontslag van Speerstra bevestigen noch ontken nen. Ook de coach zelf hield zich op de vlakte. „Op 18 maart, als mijn schorsing er op zit, zal ik meer vertellen. Tot die tijd is het beter voor mijn zaak om niks te zeggen." Het ontslag van Speerstra werd echter bevestigd door wat er zich in de vooravond al in de turn- hal van Sportstad afspeelde. Daar kreeg juniorentrainer Daniël Knib- beler van de aangeslagen vriendin van Speerstra het verzoek of hij de selectieturners over het ontslag wilde inlichten. Epke Zonderland was zichtbaar aangedaan door het nieuws. „Ie bent er bang voor als je hoort dat Gerard geschorst wordt", zei de turner uit Lemmer. „Maar het komt toch als een donderslag. Ik moet het eerst verwerken en heb het zelf totaal nog geen plekje gege ven." De succesvolle turner had nog geen passend antwoord op de vraag of het komende ontslag van zijn trainer nu ook het einde is van de inmiddels zeventien jaar lange samenwerking tussen hem en Speerstra. „Daar zal ik nu verplicht over moe ten nadenken", stamelde de Sport man van het Jaar, die tegen zijn emoties moest vechten. Of Zonder land ook een stem heeft in een eventuele opvolger van Speerstra - hij was in dienst van de KNGU ge detacheerd in Heerenveen om de KNGU-selectiesporters te trainen en coachen - is maar de vraag. Dat de Japanse topcoach Sadao Hama- da hem opvolgt, wilde geen enkele betrokkene bevestigen. Toch lijkt de trainer, die in de Vere nigde Staten succesvol is, de aan staande vacature in Heerenveen op te vullen. Hij was door de KN GU al aangesteld om met enkele bezoeken per jaar het topsportpro gramma te ondersteunen. Hamada was in die hoedanigheid de afgelo pen week onder meer in Heeren veen en nam gisteren en woens dag ook de trainingen van Speers tra al waar. Hoewel niet gepland, gaf de [apanner aan volgende week alweer terug te komen na een bliksembezoek aan zijn vader land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34