de hondenkar K zeeland 125 'ledereen in Borsele bereid te besturen' Poortvliet in de ban van bandenprikker Voorproefje virtuele herbouw oude stad TE HUUR: zaterdag 6 maart 2010 foto collectie Ineke Littooij-van Hooijdonk jouw uit Serooskerke. „Ze moeten voor 1908 al naar Middelburg zijn verhuisd, want mijn oudste tante is dat jaar in Middelburg geboren." Het echtpaar Pouwelse had een groentewinkel in Middelburg. Eerst in de Wagenaarstraat/hoek Bree en later in de Zusterstraat op nummer 21. „Ze hadden zes kinde ren: Nel, Jan, Maarten, Stien, Fran- sien en de jongste dochter Betsie, die mijn moeder was. Toen groot vader in 1936 overleed, moest mijn oom Maarten, die daarvóór bak kersknecht was, 'thuiskomen' zo als dat heette, om het bedrijf sa men met zijn moeder voort te zet ten", vertelt Ineke. De oorlog zette ook het leven van het gezin Pouwelse op zijn kop. „Toen we bij het uitbreken van de oorlog in 1940 voor onze eigen vei ligheid de binnenstad moesten ver laten, ging het hele gezin, behalve Jan en Stien die inmiddels waren getrouwd, lopend naar familie in Oostkapelle. De oude grootmoe der, die ook in huis was, zat boven op de hondenkar. Ze namen wei nig mee, want, dachten ze, zo erg zou het wel niet worden. Maar tij dens het bombardement is het he le huis plus de winkel volledig afge brand. We hebben dan ook maar één enkele foto van de winkel vóór de brand. In de eerste jaren na de brand leurde mijn oom van uit een pakhuis aan de Verwe- rijstraat. Na de oorlog werd de winkel in het kader van de bouw- plicht voor herbouw weer opge bouwd op nummer 37. De Zuster straat, die voor de oorlog erg smal was, werd nu breed met een perk in het midden. Mijn oom heeft de zaak samen met zijn vrouw Sim- mie en zijn zus Fransien voortge zet. Hij ging ook met groenten langs de deur met paard en wagen en later met een gemotoriseerde kar." In opdracht van het Zeeuws Ar chief bouwt de Amsterdamse architect Lukas de Jong een deel van het verwoeste Middel burg weer op. Achter zijn compu ter wel te verstaan. Bij de herdenking van het bombar dement zal het resultaat van zijn werk te zien zijn. Middelburger Leo Leynse is ook bezig om een deel van de stad te bouwen. Sinds gisteren is een voorproefje van de virtuele rondgang te zien op de si te www.pzc.nl/middelburgjg40. Van af het Oostindisch Huis aan de Rotterdamsekaai 'vliegt' de kijker over de kadastrale kaart van de HEINKENSZAND - De zes Borselse politieke partijen vinden elkaar tot nu toe nog hartstikke lief Uit een eerste gespreksronde bleek dat geen enkele partij een ander op voorhand uitsluit voor de vorming van een coalitie. Ook D66 en SGP-Christenunie niet. Dat is opmerkelijk, omdat D66-voorman Ronald van de Vij ver een paar weken geleden in de ze krant nog zei dat zijn partij ab soluut niet met de christelijke par tij in een college wil. „Zodra het over inhoudelijke zaken zal gaan, wordt het heel erg lastig om met deze partij door een deur te gaan", zegt Van de Vijver. De partijen gaan maandagavond met elkaar in overleg over belang rijke onderwerpen voor de komen de vier jaar, zoals een tweede kern centrale, bezuinigingen en bedrij venterrein Sloepoort. De Goese WD'er Peter Pellegrino, gekozen met voorkeurstemmen in de nieuwe raad, staat zijn zetel af na ruggespraak met partijleden. Dat betekent dat Ad Schuurbiers (plek vier, maar in aantal stem men voorbijgestreefd door Pellegri no en nummer vijf Stan Jasperse) toch in de raad komen. stad naar de Abdijgebouwen, de Lange Jan en de Markt. Wie uit de voeten kan met het Googleprogramma Sketchup, kan nog altijd meehelpen om andere delen van de stad te bouwen. Op de site staat hiervoor een handlei- ding. Inmiddels wordt ook gewerkt aan een bundeling van de verhalen die sinds mei van vorig jaar in de serie Middelburg 1940 zijn verschenen. Reacties zijn welkom op het adres: Redactie PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg t.a.v. Middelburg 1940 of per email: middelburgl 940@pzc.nl VE R H U U R I MAKELAARDIJ Vlissingen, Boulevard Bankert 566 Luxe appartement met uitzicht. Gestoffeerd, 2 slaapkamers. 1275,- p/m. excl. GAV/E. Vlissingen, Lange Zelke 83 Ruim 4 kmr. appartement. Centrum met Lift. 640,- p/m. excl. G/W/E. Vlissingen, Paul Krugerstraat 230 Nette beganegrondwoning met tuin. Gestoffeerd/Gemeubi leerd. 850,- p/mnd excl. GAV/E. Vlissingen, Paul Krugerstraat 330 Comfortabel 3-kamer appartement. Nabij centrum en uitvalswegen. 415,- p/m excl. G/W/E. Vlissingen, Puccinilaan 2 Twee-onder-een-kapwoning. Gestoffeerd, toplocatie. 1250,- p./m. excl. GAV/E. Vlissingen, Sarazijnstraat 9 Ruime studio met slaapzolder. Centrum/Bel lamypark. 550,- p./m. incl. G/W/E. Vlissingen, Walstraat 25A Nieuw 3-kmr appartement Gestoffeerd Centrum. 650,- p./m. excl. G/W/E. Middelburg, Lange Delft 82A Zeer ruim appartement. Centrum/Binnenstad. 770,- p/m. excl. G/W/E. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen door Rob Paardekam en Mieke van der Jagt POORTVLIET - Wie is de banden prikker van Poortvliet? Die vraag houdt veel mensen in het dorp al bijna een week bezig. Tot nu toe tasten de dorpsbewoners en de po litie in het duister. „Laten we niet te snel naar de jeugd wijzen." In de nacht van zondag op maan dag werden in zeven straten ban den van auto's lek gestoken. Zeven tien mensen deden tot nu toe aan gifte. „Ik denk dat dit het topje van de ijsberg is", zegt dorpsbewo ner Ab van de Belt, die als politie man bij het onderzoek betrokken is. „Er zijn misschien wel dertig ge dupeerden. Verzekeringstechnisch heeft het geen voordeel om aangif te te doen, dus laten veel mensen het er bij zitten. Ik hoop dat ze zich alsnog melden." Het incident houdt de gemoede ren flink bezig, zo merkt ook Mai- kel Goudzwaard van café 't Cen trum. „Er wordt heel veel over ge praat. Zoiets verwacht je niet op een klein dorp. Sommige mensen opperen al het idee om 's nachts in groepjes op straat te gaan sur veilleren." Nanja Lisseveld was zondag één van de slachtoffers. Van haar auto werd één band lek gestoken. In no vember, toen in Poortvliet ook al auto's werden beschadigd, was ze eveneens de pineut. „In totaal heeft het me al vierhonderd euro gekost. Ik baal er stevig van." Lisse veld weet niet uit welke hoek de dader komt en ook een ander slachtoffer uit de straat heeft geen idee. „Er wordt snel naar de jeugd gewezen, maar er zijn ook volwas sen gekken. Laten we niet meteen de jongeren de schuld geven." Postcode Plaats Telefoon Afd2241 's Werelds meest gekozen cn gavjar deerde traplift Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Trapliften B.V., Antwoordnummer 17006, 2170 VB Sassenheim Even voorstellen: Sinds januari is het verkoopteam van M2 Makelaars uitgebreid met Ruud de Jonge. Ruud is beëdigd en gecertificeerd makelaar/taxateur o.z en is reeds 5 jaar actief in het onroerend goed. Vanuit het kan toor in Goes zal Ruud de succes volle werkwijze van M2 Makelaars verder uitbouwen. makelaar reeds meer dan 500.000 gebruikers gingen u voor! blijven wonen in uw vertrouwde omgeving met een traplift volledige garantie en service de fiscus betaalt tot wel 50% mee! bel voor een gratis en vrijblijvend trapliftadvies bij u thuis www.stannah.nl info@stannah.nl Stuur mij vrijblijvend informatie. De traplift is voor: rechte trap trap met 1 of 2 bochten buitentraplift

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27