zeeland 123 de bunkers tot in Koudekerke Jan Stins ISB kampeerplaatsen Aanleg bunkerpad Optreden Crescendo en Veerse Scheepstuig Luctor et Emergo geeft zaalconcert Lezing over luchtslag om de Schelde Chris Maas (PvdA/GL) haalt genoeg voorkeurstemmen voor een zetel MAAK VAN UW TERRAS EEN TWEEDE HUISKAMER l 1— |T r 'Wl www.ambiance-zonwering.nl Iguana blijft zich beraden op plek voor toekomst zaterdag 6 maart 2010 W Het nieuwe bunkerpad bij Koudekerke werd gisteren met een feestelijke opening in gebruik genomen. foto's Ruben Oreel Het nieuwe bunkerpad van 500 meter is grotendeels gefinancierd door zes mini-campings: De Kie kendief, Innerduyn, Ons Weitje, 't Hommeltje, Mini-camping Kole en Mini-camping Biggekerke. In ruil voor meer standplaatsen doen zij iets terug voor de natuur. Het nieuwe pad is een verlenging van de al bestaande bunkerroute tussen de duinen bij Valkenisse en de rondweg Biggekerke. Inclusief het aangelegde pad is de bunkerroute 3,5 kilometer lang. ren. „Een win-win-situatie", ver telt voorzitter Cor Heijkoop. „We hadden al langer plannen voor ver lenging van de route. Door de ac tie hadden we meteen de financie ring rond." Heijkoop wil graag het belang van de bunkers benadruk ken. „Ze vormen een belangrijk onderdeel in de Walcherse oorlogs geschiedenis. Bijna nergens in Eu- 'ropa is nog zo'n complete land- frontroute te vinden als op Wal cheren. Naast de campings en de stichting was er ook een belangrij ke taak weggelegd voor de provin cie, die subsidie verleende voor het pad. „Het mes snijdt in dit ge val niet aan twee maar aan drie kanten", weet Heijkoop. „Iedereen profiteert van de samenwerking." De Stichting Bunkerbehoud Mid delburg heeft ideeën om een der de lus toe te voegen aan de route. Het nieuwe pad zou naar Abeele moeten leiden. „De plannen zijn er, maar de uitvoering zal nog een tijd op zich laten wachten", zegt Heijkoop. Hetzelfde geldt voor de aanvraag van een monumentale status. „Minister Plasterk gaf al aan minder plekken te willen aanwij zen. Als deze prachtige bunkers geen rijksbescherming krijgen, zul len we bescherming bij de provin cie aanvragen." uurwerkmaker/ instrumentmaker ypor al uw uurwerk restauraties kuratoren nederland" iensen die vakwerk kunnen waarderefj g damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl OOSTKAPELLE Initiatiefnemer Chris Geerse van mini-camping 't Hommeltje: „Toeristen we ten niet veel van de bunkers af, maar interessant vinden ze het wel." Brassband Crescendo uit Oostkapel- le geeft vanavond haar jaarlijkse uitvoering in sporthal De Halve Maan. Te gast is shantykoor Het Veerse Scheepstuig dat een aantal zeemansliederen zal zingen. Het thema van de avond is Zon, Zee en Strand. Naast de brassband treden ook een blokfluitgroep, een dwars- fluitgroep, een slagwerkgroep en een leerlingengroep op. Het con cert van Crescendo en Het Veerse Scheepstuig begint om 19.30 uur. ZOUTELANDE Muziekvereniging Luctor et Emer go uit Zoutelande geeft vanavond een zaalconcert. De nummers die de muzikanten spelen staan in het teken van het thema van de avond: Water. Op het programma van de jaarlijkse uitvoering staan bijdra gen van de fanfare, het jeugdorkest, de slagwerkgroep en het leerlingen orkest van Luctor et Emergo. Het concert in de gymzaal aan de West- kapelseweg in Zoutelande begint om 19.30 uur. De zaal gaat een half uur eerder open. ARNEMUIDEN De lezing 'Luchtslag om de Schel de', die op woensdag 10 maart zou worden gegeven bij vliegveld Mid den-Zeeland bij Arnemuiden, is verplaatst naar woensdag 17 maart. De bijeenkomst begint die avond om 19.30 uur. De lezing wordt gegeven door Corstiaan Prince in het restaurant van het vliegveld. De organisatie is in handen van Wings to Victory. De entree bedraagt 5 euro, inclu sief een consumptie. Donateurs hebben gratis toegang. door Selma Osman DOMBURG - Chris Maas uit Dom burg is enige kandidaat die bij de gemeenteraadsverkiezingen in Veere zo veel voorkeurstemmen heeft gehaald dat hij een plek in de raad heeft veroverd. Dat blijkt uit de voorlopige lijst die is opge steld na het tellen van de stem men. Maas stond achtste op de lijst van PvdA/GroenLinks. Hij passeert met 285 stemmen de nummer 4 Guido van Goethem. Het is overi gens nog allerminst zeker dat Van Goethem zijn plaats moet afstaan. Maas maakt kans op een wethou- derspost. Bovendien is het volgens hem nog geen uitgemaakte zaak dat hij zijn raadszetel benut als het wethouderschap niet doorgaat. „Dat is een interne aangelegen heid die we nog moeten bespre ken." Alle overige Veerse kandidaten zijn gekozen in de volgorde van de lijst. Peter Louwerse (nummer 5 van PvdA/GL) had dubbel pech. Hij haalt het nét niet om terug te keren in de raad. Zijn partij ver loor de vijfde zetel en Louwerse kwam slechts vier stemmen tekort om de nummer 4 van zijn plaats te stoten. De bezetting van de raadszetels wijzigt nog als bekend is wie de drie wethoudersposten in Veere gaan bemannen. De coalitievor ming is in volle gang. Vandaag is de tweede dag dat er partijen op gesprek gaan bij de informateur. L<,. 5 ffl ÉS Buiten- en binnenzonwering, terrasoverkappingen, shutters, horren, rolluiken en raamdecoratie Livingstoneweg 8. Goes Tel. 0113 - 22 22 31 VLISSINGEN - Het bestuur van Igua na heeft nog geen beslissing geno men over een eventuele verhui zing van de reptielenzoo aan het Bellamypark in Vlissingen. Wel is deze week besloten de aanvraag voor een vergunning voor de aan passing van de voorgevel in te trek ken. Iguana wil zich beraden op de toekomst en geen kosten ma ken, zegt Ad Bom van Iguana. „Al leen het hoognodige onderhoud wordt gedaan." Volgens Bom gaat het bestuur zich nu bezinnen op de mogelijkheden van Iguana. „Binnen Vlissingen of Europa." Iguana onderhandelt al ruim vier jaar met de gemeente over een eventuele verplaatsing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25