Politiek laat zich niet in de kaart kijken Nieuw pad langs Sa n i Sty I e gefeliciteerd met het 10-jarig bestaan! 22 zeeland Samenvoeging partijen beloond dekoeijer Aulovefhuur Vergissing in staatje uitslag Vlissingen LANDFRONT Bunkerroute in plaats van extra www. bezorger: Bouw nieuw winkelcentrum Stromenwijk meesters glashelder*^' zaterdag 6 maart 2010 wtmmmmiam Altijd de auto die u nodig COLLECEVORMINC D66 vangt bot hebi, wanneer u hem nodig hebt Va vAVermeulen Mobiliteitsoplossingen voor particulier én bedrijf1 Peaiyweg 6 GOES Tel: 0113-561812 Web: www.vermeulenautoverhuur.nl vlis5ingen - In het overzicht van het aantal Vlissingse stemmen - uitgesplitst per kern - in de krant van gisteren, staat een fout. De stemmen die uitgebracht zijn in De Tweemaster en Het Kompas in Oost-Souburg, zijn niet opgeteld bij Souburg, maar bij Vlissingen. De PSR heeft daardoor geen 938 stemmen in Vlissingen behaald, maar 409. In Oost-Souburg zijn in totaal 2164 stemmen op deze par tij uitgebracht. De vergissing telt ook door in de uitslagen voor de andere partijen. Daarnaast is in dezelfde tabel bij de PvdA in Vlissingen een cijfer weggevallen. In plaats van 260 stemmen, hebben de sociaal-de mocraten (met de juiste bereke ning) 1959 stemmen behaald. door Carla van de Merbel middelburg - De Middelburgse po litieke partijen hebben geen ge hoor gegeven aan de oproep van D66 om de collegeonderhandelin gen in het openbaar te voeren. D66 deed de oproep omdat het dan voor kiezers duidelijk is wat de partijen écht belangrijk vinden. Alle partijen in Middelburg stellen voor informateur Aty Harwijne een lijstje op met de voor hen vijf belangrijkste punten die in een coalitieakkoord moeten worden af gesproken. Verder geven ze aan waarop wel en niet bezuinigd kan worden, welke coalitie de voor keur heeft, of de partij een wethou der wil leveren en wie dat dan is en wat het gewenste aantal wet houders is. D66-lijsttrekker Rob van Eijkelen- burg vroeg begin deze week aan zijn collega's na te denken over het openbaar maken van die lijst jes. Dit allemaal in het kader van een transparant bestuur. Helaas: de rest van de partijen is nog niet middelburg - In het overzicht met uitslagen van de gemeenteraads verkiezingen per kern, in de krant van gisteren, roept een rij Middel burgse cijfers vragen op. De Lokale Partij Middelburg stijgt volgens de weergegeven uitslag van twee naar vier zetels terwijl de aantallen behaalde stemmen juist een duidelijke daling laten zien. Uitleg toont aan dat de LPM mazzel heeft gehad. De herkomst van de onduidelijk heid zit 'm onder meer in het feit dat de LPM dit jaar voor het eerst met de verkiezingen meedeed. De LPM is ontstaan na samenvoeging van Politieke Partij Middel burg-Kraan en Middelburg Trans parant van Wim Steketee. Zij had den samen twee zetels in de oude raad. PPM-Kraan was weer ont staan na de opsplitsing van Politie ke Partij Middelburg in PPM-Kraan en PPM-Akdag. Hayati Akdag had ook één zetel in de oude raad. Hij deed dit jaar niet meer mee met de verkiezingen. In het uitslagenoverzicht zijn de stemmen die PPM en MT bij de vo rige verkiezingen in 2006 haalden, bij elkaar opgeteld. Het bijbeho rend aantal zetels in het overzicht had daarom ook drie moeten zijn (twee zetels van PPM (Kraan én Akdag) en één zetel van Steketee. Ondanks de vergelijking van ap pels met peren: feit blijft dat Kraan en Steketee dit jaar samen 2708 stemmen kregen en PPM en MT vier jaar geleden nog 3084. Maar door de lagere opkomst dit jaar pakt het toch positief uit voor de LPM. En door net zeven stemmen meer binnen te halen dan de WD, wist de LPM nipt een vierde zetel te bemachtigen, een zetel die vier jaar geleden door de spreiding van reststemmen over de twee par tijen werd misgelopen. De samen voeging is beloond. zo ver. Zij willen geen publiek of pers bij hun inbreng in de onder handelingen. „Een gemiste kans, vindt Van Eijkelenburg. Na de installatie van de nieuwe raad, donderdag, wordt over het verslag van de informateur gede batteerd. In het openbaar. Pas dan komt iets naar buiten over wat de partijen willen en dat is te laat, vindt Van Eijkelenburg. D66 kiest voor een college van PvdA, CDA, LPM en GroenLinks. De partij is voorstander van een college met drie wethouders, maar zegt zich te realiseren dat dat gezien de uitslag van de verkiezingen geen kans van slagen heeft. Wethouder Albert de Vries van de PvdA (met 5 zetels de grootste in de raad) zei gistermiddag tijdens de start van de bouw van een nieuw winkelcentrum in de Stro- menwijk dat 'continuïteit' belang rijk is. Dat wil overigens volgens hem niet zeggen dat er geen veran dering in de samenstelling van het college mogelijk is. Hij gaat ervan uit dat in elk geval zijn partij en het CDA samen doorgaan. door Jens Pauw Na drie jaar vergade ren en overleggen is hij er dan eindelijk: de verlenging van de Bunkerroute Land- front. De toegangsroute is doorge trokken tot in Koudekerke, waar door fietsers en wandelaars nu twee nieuwe bunkers kunnen be reiken en bezichtigen. Het nieuwe schelpenpad is een ini tiatief van zes mini-campings in de omgeving. Zij wilden graag hun recreatiebedrijven uitbreiden van 15 naar 25 standplaatsen, maar daar wilde de provincie graag iets voor terug zien. „Natuurcompensa tie", vertelt Chris Geerse van mi ni-camping 't Hommeltje. „Onze campingbezoekers zorgen natuur lijk voor wat overlast. Op deze ma nier hopen we iets terug te doen voor de gemeenschap." Toch is de aanleg ook gewoon een mooie voorziening voor bezoekers. „)e ziet dat steeds meer toeristen een doe-vakantie willen. Niet de hele dag op het strand bakken, maar er ook op uit trekken. Vaak weten ze niet veel van de bunkers af, maar interessant vinden ze het wel." „Het plan ontstond op een zonni ge zomeravond", beschrijft Geerse. „We konden ook een bedrag in een willekeurig compensatiepro ject stoppen, maar dat leek ons geen goed idee. Met de uitbreiding van de bunkerroute doen we iets terug voor de gemeenschap." Geer se geeft toe dat de samenwerking mssen de zes mini-campings ook voortkomt uit kostenoverwegin gen. „Het was een stuk goedkoper om samen te werken. Dan is de keus voor ons als zuinige Walcher- se akkerbouwers snel gemaakt!" De initiatiefnemers zagen in Stich ting Bunkerbehoud Middelburg de ideale partner. Die hield zich al be zig met de bestaande bunkerroute en stond meteen open voor de plannen van de campingeigena- weGGNGR NieuwsMedia middelburg - Met het slaan van een piketpaaltje heeft wethouder Albert de Vries gistermiddag het startsein gegeven voor de bouw van een nieuw winkelcentrum, ap partementencomplex en jeugd honk in de Middelburgse Stromen- wijk. In het nieuwe winkelcen trum komen de Spar en Aldi, een kapper en een groentewinkel. Ver der komt er een paviljoen met ruimte voor detailhandel. Boven de winkels komen in totaal 66 ap partementen. Voor woningcorpo ratie Woongoed Middelburg is dit het derde winkelcentrum dat bin nen korte tijd wordt gebouwd. Zuid en de Veersepoort gingen de Stromenwijk voor. Bedankt voor de fijne samen werking in styling, interieur en sanitair! Badkamerenovatie Tegelwerken Stukadoorwerken Timmerwerken Installaties www.sanistyle.nl Decoratieve technieken Schilderwerken Hardglazen schermen Doucheschermen Wandafwerkingen Hardglazen boorden Spiegels www.meestersdekoeijer.nlwww.roegiers.nl MEEST GELEZEN 1LPV opent coalitiebesprekingen 2. Voorkeurstemmen Middelburg 3. LPM staat klaar (foto) EN VERDER Volg de voorbereidingen voor Konin ginnedag op het weblog Oranje Bo ven op www.pzc.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24