PZC -1 'Het gedonder moet stoppen' WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 Dé hogeschool voor management Open dag 13 maart 2010 Notenboom OVERLAST Burgemeester praat met jongeren Trots op onze mannen van Blof Belgische motorrijder raakt rijbewijs kwijt door snelheid Dieven slaan slag in woning almanak Zaterdag 6 maart 2010 Nieuw pad langs bunkers tot in Koudekerke mmmm Middelburg 1940: groenteboer gaat met de hondenkar rond Tip? walcheren@pzc.nl Koop nu een Staatslot Business Marketing Hotel Travel Events met info sessies om 11:00 12:00 uur Meeloopdag 25 maart Eindhoven Hitversum Maastricht Business School HBO 3 jaar MBO 2 jaar www.notenboom.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Twintig jongeren die voor overlast zorgen in een deel van de Vlissingse wijk Bossen- burgh, zijn deze week ingegaan op de uitnodiging van burgemeester Wim Dijkstra om te komen pra ten. „Het waren er meer dan ik had uit genodigd", zegt Dijkstra. „De jon geren hadden wat vrienden meege bracht. Maar ze hebben allemaal hun woordje kunnen doen." De groep bestaat uit jongens tus sen de vijftien en vijfentwintig jaar die bekend staan als 'overlast gevende groep'. „Het is dus geen zogenoemde criminele groep", be nadrukt Dijkstra. „Maar het zijn wel bijna allemaal jongens met een strafblad." De boodschap die hij voor ze had, was heel helder: het gedonder in de omgeving van het Sterkenburg- plein moet stoppen. „Natuurlijk reageerden ze met de opmerking dat de bewoners daar ook niet alle maal lieverdjes zijn. Ik heb gezegd: dat kan best zo wezen, maar ik wil dat jullie daar niet meer komen en ik wil jullie uit elkaar hebben." Uiteraard ontlokte die opmerkin gen reacties als 'het valt allemaal wel mee wat we doen' en 'er is hier in de buurt niks anders voor ons te doen'. „Wij zijn best bereid om te kijken of de jongeren samen met Palla dium activiteiten kunnen organise ren, maar we gaan niet met ze on derhandelen. Op een bepaald mo ment in het gesprek nam de span ning toe toen een jongen zei: 'Geef ons dan maar een buurthuis'. Maar wij gaan niet met deze jon gens dealen. Wel blijf ik erin gelo ven dat we verder komen als we met elkaar in gesprek blijven." Dijkstra beseft dat een gesprek met de burgemeester niet direct voor wonderen zorgt. „Maar ik weet nu wie ze zijn en heb ze alle maal stuk voor stuk in de ogen kunnen kijken. Daarnaast gaan we in het Veiligheidshuis individueel met ze verder. We gaan per per soon kijken wie ze zijn, wat ze doen, vaststellen wat hun maat schappelijke positie is en dan gaan we samen met instanties praten en kijken hoe we deze jongeren de goede kant op kunnen duwen." IJZENDIJKE - Een 2i-jarige motorrij der uit Sint-Niklaas (B) is donder dagmiddag rond vier uur zijn rijbe wijs kwijtgeraakt. Hij werd door de politie geflitst ter wijl hij met een gecorrigeerde snel heid van 134 kilometer per uur over de Isabellaweg bij IJzendijke reed. De toegestane maximum snelheid bedraagt daar 80 kilo meter per uur. De politie vorderde zijn rijbewijs in. MIDDELBURG - Commissaris van de Koningin Karla Peijs Middelburg. Daarbij zei ze trots te zijn op 'onze man praat met oud-manager Frank van der Meijden en Nor- nen van Blof, als ambassadeurs van Zeeland'. Samen man Bonink, Bas Kennis, Paskal Jakobsen en Peter Sla- met de Rabobank begint Blof de Umoja Foundation, ger van Blof (vlnr) over de expositie over de wereldreis voor hulp aan ontwikkelingslanden, foto Lex de Meester die de band voor het Umojaproject maakte. Peijs open- ;Tï; de de tentoonstelling gistermiddag in de Glazenkast in apu Op www.pzc.nl is een video te zien van de expositie. KAMPERLAND - Dieven hebben donderdagavond tussen 19.30 uur en 22.00 uur een ongewenst be zoek gebracht aan een woning aan de Sophiastraat in Kamperland. Uit de woning zijn honderden eu ro's, waardepapieren, computerap paratuur, geluidsapparatuur, siera den, cosmetica, drank, kleding en gereedschap weggenomen. Tip? redactie@pzc.nl De fotograaf van dienst klaagde gis terochtend uitgebreid zijn nood te genover een groepje collega's. Ze trof fen elkaar in alle vroegte aan de rand van de zeesluis in Temeuzen, waar ze de passage van het breedste schip ooit dienden te vereeuwigen. De sputterde fotograaf had over zijn ijsmuts ook nog een capuchon getrok- ken.Van daaronder klonk zijn klaag zang. Hij had de afgelopen week nauwelijks geslapen. Eerst tot 's nachts verkiezingsfoto's moeten ma ken in Sluis, 's morgens vroeg weer op om te gaan babysitten bij zijn zoon in Brabant en nu weer om half zes op om dat 'rotschip' te fotografe ren. Reactie van een collega: „Och, dan slijt je matras niet zo snel." miljoen per trekking Het allergrootste prijzenpakket!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23