Ziekenhuisfusie wordt versneld 4 33 ZORG Na dit jaar geen spoedeisende hulp meer in Vlissingen Spectrum Vestiging bedrijf in Terneuzen ketst af op tol verder PZC Sprintje om winnaars in Giro te mogen kussen Zonnig en koud Emile Roemer, SP'er in een keurig pak Gouden Schoen staat in Voetbal Experience ZATERDAG 6 maart 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 55 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Op tv worden Oranjes net mensen WALCHEREN door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Na 2010 rijden er geen ambulances meer naar het ziekenhuis in Vlissingen. De Raad van Bestuur van het Admiraal De Ruyterziekenhuis (ADRZ) wil de fusie versneld doorvoeren. Alle acute en ingewikkelde zorg wordt dan in Goes geleverd, zorg die in te roosteren is of die minder inge wikkeld is, blijft in Vlissingen. Dat staat in nog vertrouwelijke stukken van het ziekenhuis. Woensdag nemen de Raad van Be stuur en de Raad van Toezicht een besluit over de te volgen koers. De leiding van het ziekenhuis ver wacht geld te kunnen besparen door afdelingen versneld samen te voegen. Bovendien is de verwach ting van de Raad van Bestuur dat de kwaliteit van de zorg verbetert. Voorzitter Pieter Vierhout wilde gisteren geen toelichting geven. Uit de stukken blijkt dat de Raad van Bestuur eerst nog van plan was om alle afdelingen op 1 juli van dit jaar te laten fuseren. Om dat daarvan is afgezien, dat plan was organisatorisch niet haalbaar, kan het ziekenhuis niet zoveel be sparen als gewenst. En besparin gen zijn nodig om de gewenste nieuwbouw te kunnen realiseren. De Raad van Bestuur spreekt zelf van een 'Big Bang', een oerknal. Eerder was altijd sprake van een meer geleidelijke fusie. Stukje bij beetje samengaan blijkt nu lastiger dan gedacht: je kunt bepaalde afde lingen nou eenmaal niet geïso leerd naar een andere locatie over brengen. Het is duidelijk dat het krap wordt in Goes: geld om extra ruimte te bouwen is er nu niet. Het ziekenhuis heeft het afgelopen jaar wel met een positief resultaat afgesloten. TERNEUZEN - Een bedrijf dat is ge specialiseerd in de verwerking van plastics komt niet in de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone omdat trans port door de Westerscheldetunnel te veel kost. Hans van der Hart, directeur van Zeeland Seaports, heeft dit giste ren bevestigd. Zeeland Seaports ziet de onderneming - waarvan Van der Hart de naam niet wil noemen - het liefst naar de Kanaal zone komen, naar het Biopark dat in de Koegorspolder bij Terneuzen is gepland. Maar de onderneming wil dat niet, omdat het dan door de tunneltol op jaarbasis 100.000 euro extra aan transportkosten kwijt zou zijn. De onderneming overweegt nu zich in Vlissin gen-Oost te vestigen. AMSTERDAM - Deelnemers aan een verkiezing om rondemiss voor de Gi ro d'ltalia 2010 te worden, leveren strijd in het Olympisch Stadion in Amsterdam. Uiteindelijk bleven gis teren tien kandidaten over, die el kaar bestrijden in een Idols-achtige afvalrace die te zien is op de lokale tv-zenders AT5 en RTV Noord-Hol land. De jongedames, gekleed in strakke roze T-shirts met Giromania op de borst en rug, moesten giste ren een verhaaltje houden, kennis van Italië etaleren en rondjes fietsen tegen de medekandidaten. Een driekoppige jury maakt uitein delijk uit wie de rondemiss wordt. Wie hoge ogen gooit, is de zestienja rige Sabrina de Bruin uit Beverwijk: lange benen en blond haar, dan fiet sen de renners graag een tandje zwaarder. De finish van de derde etappe van de Giro is op 10 mei in Middelburg. foto Ade Johnson/ANP Tunneltol is ramp voor Zeeuws- Vlaanderen reageer op www.pzc.nl reacties: 195 Alleen Jan Marijnissen kan de SP redden. eens 1 45% Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 t/m 11; Beurs: 14; Economie: 15; Meningen: 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 31; Sport: 32 t/m 37. Bijlagen: Spectrum, Reizen, Wonen, Me dia, met daarin Televisie: 44 t/m 47. 1 I ^fe.Van Jole Advies en Mana9emant l www.vanjole.com 55% 8 711688 555547" Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1