Aangenaam, wij zijn de nieuwe 221 zeeland 'ledereen bereid te besturen' Dorpsraad Nisse wil jop zo snel mogelijk weg Sanistyle gefeliciteerd met het 10-jarig bestaan! Vlindertuin Berkenhof in Kwadendamme heeft een metamor fose ondergaan. Reptielen, toekans en (in de toekomst) een nog in te vullen aanbouw moeten meer bezoekers trekken. V* vAVermeulen f Aufoverhu Autoverhuur www.bezorgers.nl glashelder zaterdag 6 maart 2010 Alfijd de auta die u nodig hebf, wanneer u hem nodig hebf En niet als niet nodig hebt TROPICAL ZOO Moblliteitsoplossingen voor particulier én bedrijf! Pearyweg 6 GOES Tel: 0113-561312 Web: www.vermeulenautoverhuur.nl HEINKENSZAND - De zes Borselse politieke partijen vinden elkaar tot nu toe nog hartstikke lief Uit een eerste gespreksronde bleek dat geen enkele partij een ander op voorhand uitsluit voor de vorming van een coalitie. Ook D66 en SGP-Christenunie niet. Dat is opmerkelijk, omdat D66-voorman Ronald van de Vij ver een paar weken geleden in de ze krant nog zei dat zijn partij ab soluut niet met de christelijke par tij in een college wil. „Nee, in het eerste verkennende gesprek heb ben wij niet gezegd dat wij de SGP-Christenunie uitsluiten. Maar zodra het over inhoudelijke zaken zal gaan, wordt het heel erg lastig om met deze partij door een deur te gaan", zegt Van de Vijver. De partijen gaan maandagavond met elkaar in overleg over belang rijke onderwerpen voor de komen de vier jaar, zoals een tweede kern centrale, bezuinigingen en bedrij venterrein Sloepoort. MEEST GELEZEN 1Grote drie onderzoeken coalitie 2. Partijen sluiten niemand uit 3. 174 kilometer per uur over A58 TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto WGGGNGR NieuwsMedia PZC door Raymond de Frel HEINKENSZAND - De dorpsraad van Nisse wil dat de jongerenontmoe tingsplaats (jop) op Zuidzaksedijk in Heinkenszand zo snel mogelijk wordt verwijderd. De dorpsverte genwoordigers zijn verbolgen over een reactie van het Borselse colle ge van B en W. „U gaat niet in op de afzichtelijk heid van de containers. Of het nu een jop is of er varkens in zitten, doet niet ter zake", schrijft dorps raadvoorzitter Willy Walhout aan het college. De jop is bewust bui ten het dorp geplaatst, zodat over last tot een minimum kan worden beperkt. De dorpsraad vreest ech ter dat er een remmende werking uitgaat van de containers, want fietsers uit de richting van Nisse kiezen nu liever een andere route „Toen wij om een fatsoenlijke afrit en begaanbare dijk vroegen, kre gen wij steeds te horen dat het vooral landschappelijke- en natuur waarden van belang waren. En u zet nu illegaal twee containers op de dijk." Wethouder Marga Vermue is ont stemd over de brief „Oké, het is misschien geen fraai zicht, maar ik vind deze vervelende woordkeu zes te ver gaan. Ik ga nog eens met de dorpsraad in gesprek." Bedankt voor de fijne samen werking in styling, interieur en sanitair! meesters' Badkamerenovatie Tegelwerken Stukadoorwerken Timmerwerken Installaties www.sanistyle.nl Decoratieve technieken Schilderwerken Hardglazen schermen Doucheschermen Wandafwerkingen Hardglazen boorden Spiegels www.meestersdekoeijer.nl www.roegiers.nl door Raymond de Frel Aangenaam, wij zijn de nieuwe bewoners van Berkenhof in Kwadendamme. Eerst ging de trots van onze baasjes Johan en Jeroen Antes door het leven als vlinder tuin. Die fladderaars vliegen hier nog steeds rond, al is er onder ons ook best een aantal dieren dat de snavel of bek maar wat graag open doet voor een kleurrijk snackje. Over kleurtjes gesproken; wij kun nen er ook wat van. U mag ons met recht een bont gezelschap noe men. Wij moeten Berkenhof omto veren tot een tropische verrassing. Dat is een niet al te moeilijke opga ve, want de meesten van ons ko men zelf uit de tropen. Vanaf Pa sen gaat onze nieuwe stek door het leven als Tropical Zoo, maar u kunt ons ook nu al komen bewon deren. Behalve de leguanen, die ko men volgende week. En als het een beetje meezit, krijgen Johan en Jeroen ook nog toestemming om een paar penseelaapjes in hun kas te houden. Af en toe moet u een beetje zoe ken om ons te zien, want we heb ben veel ruimte gekregen om ons te verschuilen. Er is geprobeerd on ze natuurlijke habitat zoveel moge lijk na te bootsen. De dottergele toekans kunt u in elk geval niet missen, hun felgekleurde verenpak- ken verraden altijd waar ze zitten. Nee, dan de Argentijnse hagedis sen. Die hebben zich helemaal in gegraven onder een rotsblok. Daar hadden Jeroen en Johan geen reke ning mee gehouden, haha! Ze noe men hen de vuilnisbakken van Ber kenhof omdat ze werkelijk alles opvreten dat wordt opgediend. De woudschildpadden zijn selectiever als het om eten gaat. Die vinden het leuk als hun een slablaadje wordt voorgehouden. Dat kun je bij de tokeh (een bloed- agressieve gekko) en dwergkaai mannen maar beter niet doen, want zij zijn zo onvoorspelbaar als het weer. Dat geldt niet voor de baardagaams, die juist een hoge aai baarheidsfactor hebben. De mada- gascarreuzendaggekko's, konings pythons, gifkikker, goliathboom- kikker, tijgersalamander en onder getekende hebben liever dat u het bij kijken houdt. En dat mag u in groten getale komen doen, want juist daar is het Jeroen en Johan 'ji om te doen: wij moeten ook in de tijd dat de vlindertjes niet fladde- jj ren voor veel be- zoekers zor gen. Namens alle nieuwe die ren van de 3 Berkenhof een vriendelij- ke groet, Roodoog- makikker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 118