"Zeeland Poortvliet in de ban van bandenprikker PZC 2I ii wmh Slaap BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 Kousentuun terug in 't hofje bij 't hoefje 111 tgri Sanering Boot Buteijn in mei almanak Dé hogeschool voor management Open dag 13 maart 2010 Notenboom Mag ik me voorstellen: Ik woon nu ook in Kwadendamme Zaterdag 6 maart 2010 VERNIELINGEN Politie: doe aangifte door Rob Paardekam en Mieke van der Jagt poortvliet - Wie is de banden prikker van Poortvliet? Die vraag houdt veel mensen in het dorp al bijna een week bezig. Tot nu toe tasten de dorpsbewoners en de po litie in het duister. „Laten we niet te snel naar de jeugd wijzen." In de nacht van zondag op maan dag werden in zeven straten ban den van auto's lek gestoken. Zeven tien mensen deden tot nu toe aan gifte. „Ik denk dat dit slechts het topje van de ijsberg is", zegt dorps bewoner Ab van de Belt, die als po litieman bij het onderzoek betrok ken is. „Er zijn misschien wel der tig gedupeerden. Verzekeringstech nisch heeft het geen voordeel om aangifte te doen, dus laten veel mensen het er bij zitten. Ik hoop dat ze zich alsnog melden." Het incident houdt de gemoede ren flink bezig, zo merkt ook Mai- kel Goudzwaard van café 't Cen trum. „Er wordt heel veel over ge praat. Zoiets verwacht je niet op een klein dorp. Sommige mensen opperen al het idee om 's nachts in groepjes op straat te gaan sur veilleren." Volgens Goudzwaard is de link met drie jaar geleden ook al ge legd. Toen werden er brandjes ge sticht. Onder meer de voetbalkan tine liep daarbij grote schade op. Als secretaris van de voetbalvereni- Het Geheim van Vosmeer biedt veel amusement Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl ging maakte Ab van de Belt dat ook van dichtbij mee. Volgens hem wijst niets erop dat de brand stichter van toen - hij is nooit ge vonden - nu ook verantwoordelijk is voor het lek steken van de ban den. „In de tussenliggende jaren is er niets gebeurd", benadrukt de po litieagent. „Ja, de gewone vernielin gen die je overal ziet, maar dit gaat veel verder. Een kantine in brand steken en autobanden vernielen, is pure criminaliteit." Nanja Lisseveld was afgelopen zon dag één van de slachtoffers. Van haar auto werd één band lek gesto ken. In november, toen in Poort vliet ook al auto's werden bescha digd, was ze eveneens de pineut. „Er zat toen een kras op de achter klep en de ruitenwisser was kapot gemaakt", stelt ze. „In totaal heeft het al met al vierhonderd euro ge kost. Ik baal er stevig van." Lisseveld weet niet in welke hoek ze de dader moet zoeken en ook een ander slachtoffer uit de straat heeft geen idee. „Er wordt al snel naar de jeugd gewezen, maar er lo pen ook volwassen gekken rond, hoor. Laten we niet meteen de jon geren de schuld geven." Bij autobedrijf Niemantsverdriet zijn al verschillende slachtoffers om nieuwe banden geweest. De te lefoniste meldt dat plakken geen zin had. „De prikker heeft geen half werk geleverd. In sommige banden zat een grote winkelhaak. Daar moet je moeite voor doen." 's-heerarendskerke - Zelfgebreide kousen van zwarte sajet kun je niet wringen en als je ze aan een knijper hangt, gaan ze helemaal uit model. De boerinnen uit het tijdperk van voor de nylonkous, hadden daarom een rek in de tuin staan: een kousentuun, waarop de kousen in model werden gedroogd. Met de komst van het kunststof zijn de sierlijke rekken van lieverlee uit het landschap verdwenen. Soroptimistenclub de Beve- landen, een vrouwenvereniginging die zich bezighoudt met culturele en sociale vraagstukken, brengt donder dag 11 maart vier kousentuunen terug in het landschap. Soroptimiste Sophia van 't Westeinde, bijna wethou der-af in Goes, biedt de exemplaren aan aan de eigena ren van de Arendshoeve in 's Heer Arendskerke, Tien Gemeten in Oudelande, Nieuwlandsrust in Nieuw- en Sint Joosland en Hoeve van der Meulen in 's Heer Abts- kerke. De kousentuunen zijn gemaakt door cliënten van Emergis naar het voorbeeld van de kousentuun van Jan- nie Smit (foto) van museum 't Waskot in Wemeldinge. Emergis maakt ze op bestelling. foto Willem Mieras mmmmsmmm nieuwdorp - De sanering van het terrein van transportbedrijf Boot en Buteijn in Nieuwdorp start op 3 mei. Twee dagen eerder moet het be drijf het terrein hebben verlaten. Boot 8c Buteijn en de gemeente Borse- le ondertekenden gisteren een overeenkomst over het vertrek. Daarmee is na een jarenlange discussie de bouw van zeventig woningen definitief Tip? redactie@pzc.nl Business Marketing Hotel Travel Events met info sessies om 11:00 12:00 uur Meeloopdag 25 maart Eindhoven Hilversum Maastricht Business School HBO 3 jaar MBO 2 jaar www.notenboom.nl De fotograaf van dienst klaagde uit gebreid tegenover een groepje colle ga's. Ze troffen elkaar aan de rand van de zeesluis in Terneuzen, waar ze de passage van het breedste schip ooit dienden te vereeuwigen. De sput terende fotograaf had zich warm aangekleed. Over zijn ijsmuts had hij ook nog een capuchon getrokken. Daar vanonder klonk zijn klaag zang. Hij had de afgelopen week nauwelijks geslapen. Eerst tot 's nachts verkiezingsfoto's moeten ma ken in Sluis, 's morgens vroeg weer op om te gaan babysitten bij zijn zoon in Brabant en nu weer om half zes op om dat 'rotschip' te fotografe ren. Reactie van een collega: „Och, dan slijt je matras niet zo snel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 117