Het Routegilde Controles vaak gestolen als souvenir CDA wellicht nieuw in de coalitie in Hulst zeeland 123 Jan Stins Continental Kids geven concert Canvas laat optreden Freek de Jonge zien Elisabeth-parochie bedankt vrijwilligers zaterdag 6 maart 2010 Het Routegilde bestaat uit meer dan dertig vrijwilligers oftewel peters en meters. Ze zijn opgedeeld in groepjes onder leiding van een hoofdmeter of peter. Een groep houdt zich bezig met een paar routes. Vrijwilligers Truus van den Berg en Sjaak Oosterling controleren minstens acht keer per jaar de bordjes langs de routes. De controles beginnen meest al in het voorjaar wanneer er weer meer mensen gaan fietsen. De bordjes van de Mauritsroute zijn minder in trek bij souvenirjagers dan die van de Panoramaroute. uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor al uw uurwerk restauraties iuratoren nederland" iensen die vakwerk kunnen waarderen damplein 7, middelburg t 0118-636635 www.janstins.nl foto's Mark Neelemans TERNEUZEN De Continental Kids bestaan tien jaar en dat vieren ze met hun nieu we programma 'Party time'. De groep geeft zaterdag 13 maart een concert bij de evangelische ge meente in De Kanderlaar in Ter- neuzen. De kindergroep verzorgt eigentijdse muziek, zang en dans. Tijdens het concert brengen de kin deren er nieuwe liedjes maar ook oude nummers. Iedereen die van muziek en dans houdt is welkom om 16.00 uur in de Van Cantfort- straat. TERNEUZEN Het Vlaamse tv-programma Cobra besteedt morgenavond aandacht aan het optreden van Freek de Jon ge en de band Ocobar, afgelopen woensdag in Porgy en Bess in Ter- neuzen. De Vlaamse tv heeft opnamen ge maakt voor en tijdens het optre den. De Jonge wordt gevolgd en geïnterviewd, en het programma laat delen van de show zien. Cobra wordt morgenavond uitge zonden vanaf 21.00 uur op tv-zen- der Canvas. TERNEUZEN De Elisabeth-parochie houdt op vrijdag 12 maart een gezamenlijke avond om haar vrijwilligers in Sluiskil, Sas van Gent, Zandstraat en Zuiddorpe te bedanken. Speciaal voor deze avond brengen Angela Campbell en Erik van Eet- velde uit Lokeren hun programma 'De wereld is een dorp'. Alle vrijwilligers en eventuele part ners zijn welkom om 19.30 uur in de aula van het Zeldenrust-Steelant- college in Terneuzen. Een coalitie tussen Alge meen Belang Groot Hulst, Groot Hontenisse, WD en CDA of PvdA lijkt in de ge meente Hulst het meest waarschijnlijk. Gezien de verkiezingsuit slag kan formateur Fons Dobbelaer (Alge meen Belang Groot Hulst) niet om de andere lokale grootheid Groot Hontenisse heen. Samen bezetten ABGH (5 zetels) en de partij van lijsttrekker en wet houder Frank van Driessche al ne- door Harold de Puysseleijr gen van de 21 zetels in de gemeen teraad. Bovendien is Van Dries sche, die aan zijn vierde termijn als wethouder kan beginnen, met voorsprong de meest ervaren be stuurder in Hulst. Ook Frans de Vries (Progressief Hulst) en Clen de Kraker (WD) kunnen inmid dels bogen op vier jaar wethou derservaring. Maar omdat de op stelling van De Vries als wethou der van financiën de voorbije be stuursperiode door de andere rege ringspartijen vaak als erg domi nant werd ervaren, zou het heel goed kunnen, dat hij (en zijn par tij) daar nu de rekening voor gepre1 senteerd krijgt. De Kraker daarentegen, heeft ver moedelijk meer krediet. De libe raal kan daarnaast natuurlijk een klinkende verkiezingsuitslag over leggen; verhoudingsgewijs boekte zijn partij de grootste stemmen winst. Voor een nog stabieler Hulster 'ka binet' lijkt het gewenst om een vierde coalitiepartner aan te trek ken. Een meerderheid van elf om 21 is immers vrij wankel. Landelij ke verliezers CDA en Pvda kunnen beiden aanspraak maken op die vierde zetel in het nieuwe college. Beide partijen hebben drie zetels in de nieuwe raad. Uitslagtech- nisch gezien is de schade bij het CDA (van 4 naar 3 zetels) beperk ter gebleven dan bij de PvdA (van 5 naar 3 zetels). Maar in absoluut aantal stemmen eindigden de par tijen ex aequo met 2029 stemmen. De sociaal-democraten hebben op hun beurt een wethouderskandi daat die de afgelopen twee jaar ge leden al met dat bijltje heeft ge hakt, terwijl beoogd CDA-wethou- der Adri Totté wat het wethouders vak betreft nog 'groen achter de oren is'. Aan de andere kant be schikt Totté na twaalf jaar in de ge meenteraad over een grote dossier kennis en moet de manager van TNT Post zeker capabel worden ge acht. Zo bezien lijkt een coalitie tussen ABGH, Groot Hontenisse, de WD en CDA of PvdA het meest waarschijnlijk. Zo'n college kan re kenen op een stevige meerderheid "van veertien van de 21 raadsstem- men. Wie de komende vier jaar zeker geen deel uitmaakt van het college van burgemeester en wethouders is de SP. Gelet op het lichte stem menverlies (0,3%) mag die partij zich feitelijk in de handjes klappen dat ze nog met één zetel deel uit maakt van het gemeentebestuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 113