andere niet' Bandenprikker actief zeeland 125 Concentratie Nel Evers keert terug met een kiprestaurant Beste metselaars VERNIELINGEN Poortvliet in de ban van mysterieuze vandaal TE HUUR: Problemen met traplopen7 Verhuizen niet nodig! zaterdag 6 maart 2010 Op twee plaatsen is een concentratie van bergen te vinden: in de Vierban nen polder (twaalf) en ten zuiden van de lijn NoordwelleEllemeet, Scharen- dijke (circa twintig) zierikzee - 1\vee jaar nadat Nel Evers de horeca vaarwel zei, keert ze terug met een nieuw type res taurant in Zierikzee. Aan de Lam mermarkt opent ze dinsdag de deuren van bistro Kip enzo. Dat doet ze samen met zoon Hans, schoondochter Susana Schoon en kok Igor Douw, die voorheen ook bij Evers werkte in Nell's Place in Den Osse. „ik miste het werk ontzettend en had dit concept al langer in mijn hoofd", zegt Evers. Susana's vaderland Spanje („Daar heb je een kippen- grill op elke straathoek") vormt een belangrijke inspiratiebron. Ook als het gaat om inrichting: de goes - Jan Pieter de Visser uit Dirksland heeft de eerste plaats ge haald in de voorronde van de vak wedstrijd metselen, die in Goes werd gehouden. Tweede werd Yan- nick Risseeuw uit Terneuzen en op de derde plaats eindigde Niels Lokerse uit Kruiningen. De drie jonge metselaars gaan in april naar het Nederlands kampioenschap. «SSffl§38§3®È3^BSB8 door Rob Paardekam en Mieke van der Jagt poortvliet - Wie is de banden prikker van Poortvliet? Die vraag houdt het Thoolse dorp al bijna een week bezig. Tot nu toe tasten de dorpsbewoners en de politie in het duister. „Laten w£ niet te snel naar de jeugd wijzen." In de nacht van zondag op maan dag werden in zeven straten ban den van auto's lek gestoken. Zeven tien mensen deden tot nu toe aan gifte. „Ik denk dat dit slechts het topje van de ijsberg is", zegt dorps bewoner en politieman Ab van de Belt. „Er zijn misschien wel dertig gedupeerden. Verzekeringstech nisch heeft het geen voordeel om aangifte te doen, dus laten veel mensen het er bij zitten. Ik hoop foto Ronald den Dekker bistro oogt licht en huiselijk. „We willen laagdrempelig zijn. Waar je voor een leuke prijs goed kunt eten." Dat is in eerste instantie een kaart met 5 voor-, 5 hoofd- en 5 na gerechten. En veel wissels, belooft Evers. „Want er is zoveel variatie mogelijk met kip." Er zijn (kip)tapas en gerechten voor vege tariërs en niet-kipliefhebbers. Ook zijn er bijzondere gerechten als de 'familiekip'; een aardenwerk schaal met kip waar je met z'n vie ren van kunt eten. En natuurlijk staan de halve kip (en de vleugel tjes) als afhaalgerecht op de kaart. Kip enzo is voorlopig zeven dagen in de week open. dat ze zich alsnog melden." Het in cident houdt de gemoederen flink bezig, zo merkt ook Maikel Goud zwaard van café 't Centrum. „Er wordt heel veel over gepraat. Zo iets verwacht je niet op een klein dorp. Sommige mensen opperen al het idee om 's nachts in groep jes op straat te gaan surveilleren." Volgens Goudzwaard is de link met drie jaar geleden ook al ge legd. Toen werden er brandjes ge sticht. Onder meer de voetbalkan tine liep daarbij grote schade op. Als secretaris van de voetbalvereni ging maakte Ab van de Belt dat ook van dichtbij mee. Volgens hem wijst niets erop dat de brand stichter van toen - hij is nooit ge vonden - nu ook verantwoordelijk is voor het lek steken van de ban den. „In de tussenliggende jaren is er niets gebeurd", benadrukt de poli tieagent. „Een kantine in brand ste ken en autobanden vernielen, is pure criminaliteit." Nanja Lisseveld was afgelopen zon dag één van de slachtoffers. Van haar auto werd één band lek gesto ken. Ze weet niet in welke hoek ze de dader moet zoeken en ook een ander slachtoffer uit de straat heeft geen idee. „Er wordt al snel naar de jeugd gewezen, maar er lo pen ook volwassen gekken rond, hoor. Laten we niet meteen de jon geren de schuld geven." Bij autobedrijf Niemantsverdriet zijn al verschillende slachtoffers om nieuwe banden geweest. De te lefoniste meldt dat plakken geen zin had. „De prikker heeft geen half werk geleverd. In sommige banden zat een grote winkelhaak. Daar moet je moeite voor doen." ..-Z VERHUUR I MAKELAARDIJ Vlissingen, Boulevard Bankert 566 Luxe appartement met uitzicht. Gestoffeerd, 2 slaapkamers. 1275,- p/m. excl. G/W/E. Vlissingen, Lange Zelke 83 Ruim 4 kmr. appartement. Centrum met Lift. 640,- p/m. excl. G/W/E. Vlissingen, Paul Krugerstraat 230 Nette beganegrondwoning met tuin. Gestoffeerd/Gemeubileerd. 850,- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Paul Krugerstraat 330 Comfortabel 3-kamer appartement. Nabij centrum en uitvalswegen. 415,- p/m excl. G/W/E. Vlissingen, Puccinilaan 2 Twee-onder-een-kapwon ing. Gestoffeerd, toplocatie. €1250,- p./m. excl. G/W/E. Vlissingen, Sarazijnstraat 9 Ruime studio met slaapzolder. Centrum/Bel lamypark. 550,- p./m. incl. G/W/E. Vlissingen, Walstraat 25A Nieuw 3-kmr appartement Gestoffeerd Centrum. 650,- p./m. excl. G/W/E. Middelburg, Lange Delft 82A Zeer ruim appartement. Centrum/B i nnenstad. 770,- p/m. excl. G/W/E. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen reeds meer dan 500.000 gebruikers gingen u voor! blijven wonen in uw vertrouwde omgeving met een traplift volledige garantie en service de fiscus betaalt tot wel 50% mee! bel voor een gratis en vrijblijvend trapliftadvies bij u thuis E3? www.stannah.nl info@stannah.nl Stuur mij vrijblijvend informatie. De traplift is voor: rechte trap trap met 1 of 2 bochten buitentraplift Adres Postcode Telefoon Afd2241 's Werelds meest gekozen en gcuHUirdeadc traplift Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Trapliften B.V., Antwoordnummer 17006, 2170 VB Sassenheim Even voorstellen: Sinds januari is het verkoopteam van M2 Makelaars uitgebreid met Ruud de Jonge. Ruud is beedfgc en gecertificeerd makelaar/taxateur pi en is reeds 5 jaar actief in het onroerend goed. -Vanuit het kan toor in Goes zal Ruud de succes volle werkwijze van M2 Makelaars

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 109