klaar voor volgende fase land 23 Ja/? S£ms Regiotaxi opnieuw onder de aandacht Bekeuringen in Goes voor foutparkeren bij scholen a zaterdag 6 maart 2010 pA NIMMMMMMMMMMMMBBKNMMWHM mmammmamm wan uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor al uw uurwerk restauraties Lid '^Restauratoren Nederland" VwORPTOENSEN die vakwerk kunnen waarderen gjg damplein 7, middelburg t. 01x8-636635 www.janstins.nl WBmmesmttmmammmm door Piet Kieemans ZIERIKZEE - Schouwen-Duivelands dagelijks gemeentebestuur gaat de Regiotaxi opnieuw onder de aan dacht brengen via de gemeenteru briek in het lokaal huis-aan- huis-blad en via internet. Dat ant woordt het college op vragen van de fractie van Leefbaar Schou- wen-Duiveland. Sinds 2007 rijden er 's avonds na 19.00 uur geen bussen meer van en naar de kleinere kernen in de Oosterschelderegio. Om dit gat in het openbaar vervoer te dichten, wordt de komende twee jaar de Regiotaxi Oosterschelde ingezet als aanvullend OV. Volgens LSD is tot nu toe veel te weinig voorlichting geweest over de Regiotaxi en moet dat alsnog en met verve gebeuren. Het colle ge weerspreekt dat er sprake zou zijn van een gebrekkig 'communi catietraject'. Desalniettemin toont zij zich bereid tot een nieuw voor lichtingsoffensief. Via internet kan een vervoerspas voor de regiotaxi worden aange schaft. LSD stelt dat echter lang niet iedereen om wat voor reden dan ook in staat is zo'n pas aan te schaffen en vraagt het college of het bereid is in dat geval hulp te bieden. Het college antwoordt daar bevestigend op. Mensen die niet in staat zijn de pas aan te vra gen, kunnen een beroep doen op het gemeentelijk zorgloket. Meer over de Regiotaxi op: www.regiotaxi-oosterschelde.nl www.zorgloketschouwen-duiveland.nl door Luc Oggel GOES - De politie heeft in de ge meente Goes tot nu toe zes bekeu ringen uitgeschreven voor foutpar keren bij basisscholen, dok de ge meente Schouwen-Duiveland heeft aangekondigd dit jaar strenger te controleren op foutpar keren in de buurt van scholen. Veel ouders die hun kinderen naar school brengen of ze weer opha len, zetten hun auto op de stoep of een andere plek waar dat niet mag. Daardoor ontstaan onveilige situaties. Dat kris-kras geparkeerde blik bij het schoolplein noemde burgemeester Gerard Rabelink bo vendien 'voor velen een doorn in het oog'. Insteek bij de extra par- keercontroles is volgens Rabelink het voorkomen van ongevallen. „We gaan dit doen in goed overleg met de scholen en de ouderra den", aldus de burgemeester begin februari. Naar aanleiding van klachten con troleert de politie in Goes bij elf scholen. De politie heeft foutparke- rende ouders in eerste instantie ge waarschuwd, maar sinds 27 janua ri wordt er in Goes daadwerkelijk geschreven. De controles vinden zeer regelmatig (gemiddeld twee keet per week) plaats, meestal in een opvallende politieauto. 1VVD grootste partij 2. De Jong met voorkeur in raad 3. Onverstoorbaar op wacht (foto) Pontesleerlingen doen mee aan de Ju nior Vakkanjerwedstrijden in Ahoy. Uitslag: vanavond op www.pzc.nl TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl Het hospice aan de Mauritslaan in Zierikzee ging in 2006 open. foto's Dirk-Jan Gjeltema Buiten- en binnenzonwering, terrasoverkappingen, shutters, horren, rolluiken en raamdecoratie livingstoneweg 8. Goes Tel. 0113 - 22 22 31 www.ambiance-zonwering.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 107