Hospice Zierikzee na vijf jaar 221 zeeland Initiatiefneemster Laura van der Voorde stopt met 'haar' hospice d Camping Welgelegen mag flink uitbreiden SafliStyle gefeliciteerd met het 10-jarig bestaan! dekoeijer ^Vermeulen Autoverhuur De mannen van papier in Kerkje Eilesdiek Zeelandbrug door Van Elzen vastgelegd Excelsior speelt met Cor Bakker www.bezorgers.nl PZC A VRIJWILLIGERS Oorganisatiestructuur opgefrist, bestuur zoekt nieuwe inkomstenbronnen meesters glashelder'^' zaterdag 6 maart 2010 Altijd de auta die u nodig hebt wanneer u hem nodig hebi En niet als u hem lossingen voof paihcv»ef en Pearyweg 6 GOES Tel: 0113-561812 Web: www.vermeulenautoverhuur.nl ELLEWOUTSDIJK Het Zeeuwse dichterskwartet De mannen van papier verzorgt zon dag 14 maart de jaarlijkse poëzie- middag in 't Kerkje van Eilesdiek (Ellewoutsdijk). Beeldend kunste naar Ko de Jonge zet de dichters Wim Hofman, André van der Veeke, Jan J.B. Kuipers en Tom Schrijer in een artistiek decor. Al- bert de Vos verbindt de onderde len met gitaarmuziek. Peter Ver- bart treedt op met gedichten in Zuid-Bevelands dialect. De entree is acht euro. Aanvang: 14.30 uur. HEINKENSZAND Fotograaf Brian van Elzen uit Co- lijnsplaat houdt tot en met 1 juni een fototentoonstelling in galerie Binnenuit aan de Schouwersweg in Heinkenszand. Van Elzen woont sinds 1999 in het Noord-Bevelandse Colijnsplaat. Daar raakte hij geïnspireerd door de Zeelandbrug. Van Elzen legde de brug de afgelo pen vier jaar fotografisch vast met de meest uiteenlopende belichtin gen en in verschillende weersom standigheden. GOES Brassband Excelsior uit 's-Heer Arendskerke geeft zaterdag 13 maart samen met pianist Cor Bak ker een concert in theater De My the in Goes. Excelsior trad al eer der met hem op. De 116 jaar oude brassband pakt steevast één keer per jaar uit. Publiek kan muziek uit 'alle werelddelen' verwachten. Vooraf, in de pauze en na afloop zorgt het trio Nuages voor muziek. Het concert begint om 19.30 uur. Kaarten a 15 euro aan de kassa of te reserveren op 0900-3300033. ON GR NieuwsMedla CticMWMeiXa. Wegener door Melita Lanting Een nieuwe voorzitter, een kleiner en slagvaar diger bestuur en een ma nager die alle operatione le taken op zich heeft ge nomen. Het hospice in Zierikzee gaat vol vertrouwen een volgende fase in. „We hebben de positieve werksfeer weer teruggevonden", zegt voorzitter Adriaan van den Berge. Hij heeft sinds 1 januari offi cieel het stokje overgenomen van Inge Heuff, maar draaide daarvoor al een paar maanden mee. Eind vorig jaar rommelde het wat binnen de muren van het hospice. Er was wat onvrede onder vrijwilli gers, de donatiestroom dreigde wat op te drogen en ook het aan tal bewoners viel tegen. „We heb ben gekeken wat we anders moe ten doen", zegt Van den Berge. „Het bestuur is kleiner geworden, en we hebben een speciaal be stuurslid voor de stichting Vrien den van het hospice. Deze stich ting stond veel te ver van het be stuur af." Intern is flink gepraat over de mis- Adriaari vari den Berge sie en cultuur binnen het hospice, zodat iedereen hetzelfde doel heeft. De veranderingen hebben volgens Van den Berge inmiddels vruchten afgeworpen. Voor het bestuur ligt er nog een zware taak. Er moet nagedacht worden over de financiële toe komst. „Er moet duidelijk structu reel iets gebeuren", zegt Van den „Niet ieder jaar het plak- en knipwerk." Het hospice in Zierik zee is met vier bedden eigenlijk te groot voor Schouwen-Duiveland. Een hospice met de omvang van Zierikzee zou een verzorgingsge bied moeten hebben van 80.000 inwoners om rendabel te zijn. Dus moet het bestuur zoeken naar nieuwe, structurele inkomsten bronnen. Taakverbreding zou in dit verband een optie kunnen zijn. Een mogelijke andere oplossing is om meer mensen naar het hospice te trekken, ook van buiten Schou wen-Duiveland. „Op z'n Hollands gezegd: de vrijwilligers moeten wel wat te doen hebben", zegt Van den Berge. Het hospice Schouwen-Duiveland heeft een pand aan de Mauritsweg in Zierikzee. Daar zijn vier kamers beschikbaar voor mensen in de al lerlaatste levensfase. Iedere kamer heeft een eigen douche, toilet en terras. Daarnaast is er logeerruim- te voor familieleden en zijn er alge mene ruimtes. Het hospice levert ook de vrijwillige terminale thuis zorg, bedoeld voor mensen die thuis willen sterven. Wie aan het hospice in Zierikzee denkt, denkt aan initiatiefneemster Laura van der Voorde. Na negen jaar verbondenheid zet ze er een punt achter. Laura van der Voorde gaat met pensioen. Het idee om een hospice te starten had ze al langer, maar in 2001 be gon het concreet vorm te krijgen. „Toen is een werkgroep opgericht om te brainstormen over een hos pice. Acht maanden later waren we een stichting." Het was vooral de samenstelling van de bevolking die Van der Voor de op het idee van een hospice bracht. Steeds meer mensen gin gen vanuit de Randstad op Schou wen-Duiveland wonen en daar mee waren mantelzorg en kinde ren dichtbij steeds minder vanzelf sprekend. „Of de kinderen trekken weg voor een opleiding en dan blij ven de ouders hier achter. Ik zag mensen tussen wal en schip val len", zegt Van der Voorde. Het proces om tot een gebouw te komen, verliep niet van een leien dakje. Een eerste locatie aan de Fre- derik Hendriklaan in Zierikzee stuitte op veel weerstand van om wonenden. „Gelukkig konden we van Jan Bijdevaate nog een ander stuk grond krijgen." Het hospice ging naar de Maurits- laan en in oktober 2005 werd de eerste paal geslagen. Een jaar later was het hospice een feit. Van der Voorde ging als coördinator aan de slag, in dienst van Allévo. „Ik wil de heel graag uitvoering geven aan de zorg en had alle vertrouwen in het bestuur." Na twee jaar veran derde die situatie, omdat de finan ciële stromen anders gingen lo pen. Van der Voorde hield zich daarna met de PR bezig. Laura van der Voorde Ze zegt het hospice nu met een goed gevoel achter te laten. „Het is een hospice van Schouwen-Duive land voor Schouwen-Duiveland ge worden." f'A door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Recreatieterrein Welge legen aan de Lageweg in Burgh-Haamstede mag uitbreiden met negentien toeristische stand plaatsen en een toiletgebouw. B en W van Schouwen-Duiveland passen hiervoor het bestemmings plan aan. De camping op een voor malige fruitgaard moet daarvoor wel een lapje natuurgebied aanleg gen. Welgelegen omvat momenteel acht kampeereenheden: vier kam- peerhuisjes en vier stacaravans. De eigenaren van de camping hebben voor hun uitbreiding een plan tot kwaliteitsverbetering ingediend. Dat is volgens B en W voorzien van een gedegen inrichtings- en beheerplan, voor zowel de cam ping als de aan te leggen natuur. Ambtenaren hebben de plannen getoetst aan de hand van het be stemmingsplan en de beleidsnoti tie Fruitgaardregeling. B en W oor delen dat de plannen hiermee niet in strijd zijn. Het perceel van Welgelegen heeft een agrarische bestemming. Het kampeerbedrijf van Willem de Jong en Linda Kenters heeft de subbestemming 'extensieve ver- blij fsrecreatie'. De uitbreiding krijgt die bestemming ook. Bedankt voor de fijne samen werking in styling, interieur en sanitair! Decoratieve technieken Schilderwerken Wandafwerkingen www.meestersdekoeijer.nlwww.roegiers.nl Badkamerenovatie Tegelwerken Stukadoorwerken Timmerwerken Installaties www.sanistyle.nl Hardglazen schermen Doucheschermen Hardglazen boorden Spiegels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 106