PZC Afvalheffing onder de loep Modellenjacht start in Zierikzee Opiaadpunt OV-chipkaart in bibliobus almanak Dé hogeschool voor management Open dag 13 maart 2010 Notenboom 22 en 23 24 en 25 STUDIE Gezinssamenstelling mogelijk norm Kabouter Spillebeen in Zierikzee Het .dameskleding- den met lef krijgen een outfit uit merk Roxy, gespecialiseerd in surf- kleding, zoekt modellen in de Be- neluxlanden. De 'Roxy Fashion Shoot Tour' doet 37 plaatsen aan en gaat op zaterdag 3 april van start bij Uncle Sam aan de Schuit haven in Zierikzee. Sportieve mei- de zomercollectie aangemeten en worden daarna opgemaakt en gefo tografeerd. De besten mogen een modeshow lopen tijdens het Roxy strandfeest in Hoek van Holland. Aanmelden via roxy.com/holland ZIERIKZEE - Kabouter Spillebeen is neergestreken in Zie rikzee, zo lijkt het wel. In het Slingerbos - de wandelrou te over de wallen rondom de centrumstad - is een fors uit de kluiten gewassen rood-met-witte-stippen-padden- stoel gesignaleerd. Het houten kunstwerk komt uit de koker van een van de mensen van de gemeentelijke buitendienst die na het snoeien en uitdunnen een persoonlijke noot achter liet. Op de foto neemt Fleur Bakker uit Zierikzee pools hoogte. foto Dirk-Jan Gjeltema DREISCHOR - De Bibliobus heeft sinds kort een oplaad- en ophaal- automaat voor de OV-chipkaart. Op Schouwen-Duiveland zijn de bibliobussen nog de enige oplaad- punten. De bibliobussen 3 en 4 ko men op de Bevelanden, Schou wen-Duiveland en Walcheren. De ze maand wordt de OV-chipkaart ingevoerd in Zeeland. Tip? redactie@pzc.nl Business Marketing Hotel Travel Events met info sessies om 11:00 12:00 uur Meeloopdag 25 maart Eindhoven Hilversum Maastricht Business School HBO 3 jaar MBO 2 jaar www.notenboom.nl De fotograaf van dienst klaagde gis terochtend uitgebreid zijn nood te genover een groepje collega's. Ze trof fen elkaar in alle vroegte aan de rand van de zeesluis in Terneuzen, waar ze de passage van het breedste schip ooit dienden te vereeuwigen. De sputterende fotograaf had zich warm aangekleed. Van onder zijn muts en capuchon klonk zijn klaag zang. Hij had de afgelopen week nauwelijks geslapen. Ee,rst tot 's nachts verkiezingsfoto's moeten ma ken in Sluis, 's morgens vroeg weer op om te gaan babysitten bij zijn zoon in Brabant en nu weerom half zes op om dat 'rotschip' te fotografe ren. Reactie van een collega: „Och, dan slijt je matras niet zo snel" Hospice in Zierikzee na vijfjaar klaar voor volgende fase Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Belastingwijziging en herverkaveling waren doodsteek vliedbergen Zaterdag 6 maart 2010 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De afvalstoffenheffing op Schouwen-Duiveland wordt te gen het licht gehouden. De ge meente Schouwen-Duiveland gaat bekijken of het mogelijk is niet - zoals nu - de (grootte van) de rol- emmer als grondslag voor de hef fing te nemen, maar de gezinssa menstelling van de eilanders. Momenteel lopen er - zegt dis trictshoofd van de reinigingsdienst Koert Stassen - verschillende ta riefsystemen door elkaar. De een betaalt per rolemmer, voor die plekken waar nog vuilniszakken gebruikt worden, geldt een ander tarief en het ondergronds inzame len van afval vergt weer een ande re benadering en daaraan gekop peld tarief Stassen: „Het wordt te ingewikkeld. Wat we willen probe ren, is een voor iedereen zo eerlijk mogelijk tariefsysteem op te zet ten. Daarom willen we onderzoe ken of de basis voor dat systeem de gezinssamenstelling kan zijn." Stassen hoopt dat de studie in de zomer van dit jaar kan worden af gerond. Er wordt naar gestreefd om dan voor 2011 de nieuwe tarie ven te introduceren. De tarieven voor de afvalstoffenheffing varië ren momenteel van 252 euro tot 309 per jaar. Uitgangspunt bij het kijken naar een nieuwe grondslag voor de tarieven is dat de eilanders gemiddeld genomen niet meer gaan betalen. Stassen: „Nee, het is niet de bedoeling dat het tarief om hoog gaat." De reinigingsdienst is sinds janua ri 2009 onderdeel van de afdeling Openbare Werken van de gemeen te Schouwen-Duiveland. Die afde ling zoekt al geruime tijd naar ma nieren om kosten te besparen en een van de methodes is verhogen van de efficiency. In het kader daarvan zijn zogeheten zijladers aangeschaft voor het ophalen van vuilnis. Deze kunnen door één man be diend worden, terwijl er vroeger meerdere mensen op een- wagen nodig waren. Dat maakte-het mo gelijk om het personeelsbestand van de reinigingsdienst terug te brengen van 23 naar 21 personen. Op zich al een stevige besparing, volgens Stassen. „Dat is een flinke slag geweest." miljoen per trekking Het allergrootste prijzenpakket!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 105