Indische maaltijd voor Adri van Eijkeren (107) scherp zeeland 25 voor niets vroeg open Corporaties bevestigen voornemen tot fuseren Droomaanbieding van TEMPURA donderdag 4 maart 2010 B Als de vroege vogels door bijvoor beeld een storing op het spoor tot na negen uur 's avonds zouden worden opgehouden, zouden ze niet meer kunnen stemmen. Lan ger openblijven is geen optie. „Dan gaan we vroeger open", zei den ze en lieten de kiezers weten dat het stembureau in het gemeen tehuis al om 7.00 uur open was. „Een schot in de roos", zegt Ria Rijksen, voorzitter van het stembu reau. „Om 7.00 uur ging de deur open en er stapten meteen vijf mensen binnen met oproepkaart en identiteitsbewijs in de aanslag." Het stembureau in het gemeente huis ontving tussen 7.00 en 7.30 uur 43 kiezers. Ria Rijksen: „Dat overtrof alle verwachtingen, ook de mijne." Niet alle vroege vogels waren overigens forensen. „Ik zag ook mensen van wie ik weet dat ze gewoon hier op het dorp wer ken. Die hebben het zekere voor het onzekere genomen. Er kan al tijd iets tussen komen waardoor je niet meer kunt gaan stemmen. Kom je vroeg, dan is het maar ge beurd." vergen bovendien steeds meer des kundigheid en grote professionali teit. Het werkgebied van de drie corpo raties omvat de aan elkaar grenzen de gemeenten Tholen, Steenber gen, Bergen op Zoom, Roosendaal en Woensdrecht. Een gebied waar de bevolking vergrijst en waar ouderen zo lang mogelijk thuis in hun vertrouwde wijk of kern wil len blijven wonen. De regio krijgt over tien tot vijf tien jaar ook te maken met een niet te vermijden krimp. Samen werking is (ook financieel) nodig om wijken en kernen leefbaar te houden. door Luc Oggel HANSWEERT - Adri van Eijkeren uit Hansweert, de oudste man van Zeeland, vierde gisteren zijn 107e verjaardag in verzorgingshuis Ma- ria-Oord in het dorp. Samen met familie, onder wie zijn 92-jarige broer, genoot de op 03-03-1903 geboren Van Eijkeren 's middags van een Indische maaltijd met een lekker glas wijn. Hij bracht het grootste deel van zijn werkzame leven als KNIL-soldaat door in Nederlands-Indië. De nog altijd kerngezonde Van Eij keren - hij ging vorig jaar nog op vakantie naar Valkenburg - is de oudste veteraan van Nederland en daarom werd hij gistermiddag geëerd door luitenant-kolonel Ed van den Broek. Ook staatssecreta ris Jack de Vries van Defensie stuurde een bos bloemen Burge meester Jan Huisman van Reimers- waal kwam de jarige persoonlijk fe liciteren. Tot een aantal jaar geleden woon de Van Eijkeren nog zelfstandig in Hansweert. UATRASKN IS <05596 Bij aanschaf van een TEMPUR Kussen, matras en een viakke bedbodem ontvangt u het bed ind. hoofdbord t'.w.v. 798,- GRATIS. Kiest u voor een elektrisch verstelbare uitvoering, dan ontvangt u ook nog eens een GRATIS TEMPUR Dekbed t.w.v. 449,-! Uw voordeel kan oplopen tot 1.249,-. Uw TEMPUR deafer in de regio Mega Bed Kloosterpoort 5 - 21 4421 SN Kapelle - Biezelinge Woonboulevard Poortvliet Paasdijkweg 33 4693 RE Poortvliet Decotrend Haringvlietplein 4 4301 XG Zierikzee -TUV.l RCNfcWA» 05 SÊfcENtTY^bNtWA» COMtORT RF\i RfNEWA1 OWOk') SEftENiTY RfN; WA! Bij hun oproepkaart kregen de jon geren ook een folder waarin de ze ven Thoolse partijen hun stand punt over belangrijke onderwer pen uit de doeken doen. Of dat nou veel geholpen heeft, is de vraag, want er worden veel open deuren ingetrapt en vage stand punten geformuleerd. Over het onderwerp werkgelegen heid en onderwijs zegt de PvdA: 'Stekker uit de crisis en elk talent telt, met kansen voor iedereen'. Wat moet je daarmee? Dan de Christenunie. Die stelt: 'Goed on derwijs in een goede accommoda- Jongerenraad Tholen De Thoolse jongerenraad werd in januari 2004 geïnstalleerd door burgemeester Willem Nuis. De toen 16-jarige Hermen Geluk uit Sint Philipsland werd gekozen tot voorzitter. Binnenkort draagt hij het stokje over aan Annet Vroegop (21) uit Stavenisse. De jongerenraad heeft respect af gedwongen door het organiseren van evenementen als de negen-ker nenslag, Tholen 's Got Talent en de jeugdbeleidverkiezingen. In 2008 werd de Thoolse jongeren raad (JOTH) gekozen tot de beste van Nederland. tie, ook hoogwaardig werk in onze regio.' Tja, wie wil dat niet? Desalniettemin namen veel jonge ren gisteren de moeite om hun stem uit te brengen. Vier jaar gele den kwam ruim 36 procent (754 stemmen) van de jeugd opdraven. Daar was de jongerenraad uiterma te content mee. Dit jaar werd op een nog hogere opkomst gere kend. Rond half negen gisteravond zag het er goed uit. „Ik heb net contact gehad met andere stembu reaus en daar ligt de opkomst iets hoger dan de vorige keer", vertelde Hermen Geluk, die zelf op het bu reau in Sint Philipsland zat. „Bij ons zitten we nu op hetzelfde ni veau als in 2006, maar er komen nog altijd jongeren binnen." Ondanks dat de volwassenen de echte gemeenteraad kiezen, heb ben de jeugdbeleidverkiezingen volgens Geluk wel degelijk nut. „De jongeren geven een duidelijk signaal af over wat ze willen. Als dat niet gebeurt, spreken we de po litiek daarop aan. Bij het jeugdde- bat van vorige week hebben we de partijen ook aangesproken op za ken die ze de afgelopen vier jaar hebben laten liggen." O Benieuwd naar de uitslag? Zie www.pzc.nl/stemmenintholen. Ook voor al het andere nieuws over de verkiezingen. door Frank Balkenende SINT-MAARTENSDIJK - Drie woning corporaties in de regio West-Bra bant en Tholen fuseren mogelijk per 1 januari 2011. De directeurbestuurders van Cast- ria Wonen (op Tholen actief), Soomland en Wonen West-Bra bant hebben hiertoe een intentie verklaring ondertekend. De lokale opgaven in de volkshuisvesting om de huidige en toekomstige huurders een prettig woon- en leefklimaat te bieden, zijn 'met dit voornemen het best verankerd', melden de corporaties. De com plexe samenleving en regelgeving Adri van Eijkeren kreeg gisteren op zijn 107e verjaardag een lekkere Indische maaltijd voorgeschoteld. foto Ronald den Dekker UATRASKN IS <05596 In Kapelle ging één stembureau een halfuur eerder open. 43 mensen maakten er gebruik van.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 91