wintersnookeravond 33 Judo Zeeland faciliteert leerlingen uit judoklas Ook TMZ vol aan de bak in trainingsritten Gemengde gevoelens bij PSV over transfer van Lazovic naar Zenit donderdag 4 maart 2010 - Snooker wordt gespeeld met 22 gekleurde ballen met een kleinere diameter dan de ballen voor carambole en pool. Zij dienen allemaal een gelijke massa te hebben, waarbij binnen een set ballen een maximaal verschil van 3 gram is toegestaan. Met de cueball, of speelbal, worden de gekleurde ballen in één van de zes pockets (gaten) gespeeld. De puntenverdeling per gekleurde bal is als volgt: rood, 1 punt (15 stuks); geel, 2 punten; groen, 3 punten; bruin, 4 punten; blauw, 5 punten; roze, 6 punten; zwart, 7 punten veel rondjes om deze enorme tafel loop je wel niet tijdens een potje dat gemiddeld drie kwartier duurt?" Naast de tafelhuur is snookeren verder relatief goedkoop. „Natuur lijk heeft een beetje snookeraar zijn eigen keu. Die koop je al voor zo'n tweehonder euro. Zelf heb ik hem al twintig jaar en hij kan nog wel zo'n tijd mee. Het enige dat je zo nu en dan moet vervangen is de pomerans. Dat is dit stootkus sentje op het einde van de keu," toont Frits Lütgenau. De BBC is voor beide snookerspe lers bijna verplichte kost. „Ik kijk best veel naar snooker op televisie. Je leert er ook heel veel van. Som mige dingen die ik gezien hebt pro door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - Danko Lazovic heeft afgelopen zaterdag na een lang ge sprek met trainer Fred Rutten aan gegeven dat hij zich niet meer kon motiveren om voor PSV te voetbal len. Mede daarom besloot Rutten medewerking te verlenen aan een transfer van de speler naar Zenit Sint-Petersburg. De overgang naar de Russische club kwam gistermid dag rond. PSV incasseert ongeveer vijf miljoen euro voor Lazovic. Rutten heeft nog geprobeerd een transfer te verijdelen, maar vol gens algemeen directeur Jan Reker waren alle partijen binnen PSV het uiteindelijk eens: Lazovic moest verkocht worden. „Een goe de beslissing bestaat in deze niet. Als je hem hier houdt, zit je mis schien met een gedemotiveerde speler en loop je het geld mis. Ver koop je hem, dan lever je een lid van de selectie in", zei Reker giste ren. Het vertrek van Lazovic scheelt PSV de komende tweeënhalf jaar ook bijna 3,5 miljoen aan salaris kosten en drie miljoen aan afschrij- Danko Lazovic vingskosten op de transfer van me dio 2007. Toch heeft volgens Reker het sportieve element gepreva leerd. „Danko wilde deze kans graag aangrijpen. Hij vertelde me dat er heel veel geld mee gemoeid is en zei ook dat hij in Eindhoven niet zo populair was bij de fans, waardoor hij iets anders wilde. Danko was zondag mentaal niet in staat om te spelen. Als wij er hon derd procent zeker van waren ge- door Roeland van Vliet oost-souburg - De leerlingen die op het Scheldemond College in de speciale judoklas zitten, krijgen be tere faciliteiten. Dat komt door de stichting Judo Zeeland, die giste ren in Oost-Souburg is opgericht. „We kunnen nu makkelijker met z'n allen op stage gaan", vertelt Tonny Mulder van Sportschool Geelhoed. „Of de leerlingen mee kunnen, hangt niet langer af van de financiële mogelijkheden van de ouders." Judo Zeeland is een creatieve naam. 'Judo' moet namelijk als af korting gezien worden en staat voor 'Judotalent Uitbouwen Door Ondersteuning'. Mulder: „De naam dekt volledig de lading. De stichting zorgt ervoor dat judo geen elitesport wordt." Het Scheldemond College en Sportschool Geelhoed begonnen in september 2008 met de judoklas sen, nadat de Vlissingse middelba re school al eerder naam maakte met voetbalklassen. In beide geval len worden lesroosters en trainings schema's op elkaar afgestemd. En daarnaast worden voor de leerlin gen - in de judoklas zitten er nu dertien - onder meer gasttrainers en stages geregeld. „Tot nu toe kwamen veel van de vaste kosten voor rekening van Sportschool Geelhoed. En als we op stage gingen, moesten de ouders dat bekostigen. Als die dat dus niet konden betalen, kon het kind niet mee. Met de komst van de stichting verandert dat. Judo Zeeland genereert geld en daarmee is voor iedereen hetzelfde moge lijk." Peter Bommelé is de voorzitter van de stichting. Ad Koppejan, Tweede Kamerlid voor het CDA, voert de commissie van aanbeve ling aan. Beiden zullen op den duur proberen het Zeeuwse be drijfsleven te porren voor donaties. Mulder: „Uiteindelijk is het de be doeling dat we de judoka's in Zee land hetzelfde kunnen bieden als de grote sportscholen buiten de provincie. Ik zou het mooi vinden als de talenten in de provincie kun nen blijven." Andrzej Dolata (links), René Olthof en Bill Roovers zijn steevast present als er dinsdagavond wordt gesnookerd in Renesse. foto Dirk-Jan Gjeltema beer ik vaak een volgende keer hier op de club uit," vertelt René Olthof „Inderdaad," vult Frits Lütgenau aan. „Ik zit ook altijd mee te spelen op tv. Dan ben ik steeds bezig te verzinnen hoe ik een bepaalde stoot zou nemen. En als die prof hem dan ook zo uit voert, is dat gewoon leuk." weest, dat hij al deze zaken van zich afhad kunnen zetten, zouden we hem niet hebben verkocht." Lazovics vervanger Andy van der Meyde voetbalde het afgelopen tweeënhalf seizoen slechts elf mi nuten op topniveau. De conditie van de oud-speler van onder meer Ajax, Internazionale en Everton bleek gistermiddag bij een fysieke test onvoldoende. Toch gelooft PSV dat Van der Meyde de man is die de ploeg een impuls kan geven na het onverwachte vertrek van La zovic. De dertigjarige rechtsbuiten ziet in het aanbod uit Eindhoven de laat ste kans om zijn loopbaan te red den. De ex-international put voor al hoop uit de manier waarop hij eerder (in het seizoen 1999-2000) bij FC Twente met veel genoegen samenwerkte met trainer Fred Rut ten. Als Van der Meyde zich de ko mende maanden kan waarmaken, ligt er bij PSV een contract voor twee seizoenen klaar. Zelf denkt hij dat het hem gaat lukken. De wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen NAC komt volgens Van der Meyde nog te vroeg. kruiningen - Het gebied Den In- kel nabij Kruiningen is na de trai ningsritten van ZRTC Theo Mid delkamp ook de komende vier za terdagen het decor van dergelijke festiviteiten. Zoals gebruikelijk voor de start van het officiële sei zoen stelt trimmersorganisatie Trimbelangen Midden-Zeeland (TMZ) de renners in de gelegen heid om tijdens trainingswedstrijd jes hun laatste voorbereidingen te doen. „Er is blijkbaar behoefte aan. De renners komen telkens toch in een behoorlijk aantal naar deze wed strijdjes toe en ze waarderen het ook. Ze kunnen in deze wedstrijd jes alvast wedstrijdritme op doen", zegt Leo Bakker, voorzitter van TMZ. Er is tijdens de trainingswedstrij den startgelegenheid voor alle cate gorieën. De eerste renners begin nen om 14.00 uur met hun rit. Daarna gaat telkens met een ver schil van één minuut een nieuwe categorie van start. „Vooral voor UIT BILJARTEN Driebanden derde divisie. Bottles/De Pa- rel-Aartsbouw 2 5-3: Christiaan de Mil-Eric de Busser 33-35, 34; Cor de Jonge-Bonny Gijzen 35-33, 76; Peter Snelders-Rudy Maes 30-30, 60; Cees Baumgarte-John de Zwart 30-21, 54. Vierde divisie, 's Lands Welvaren 2-De Zeven de Hemel 6-2: Danny Aarts-Johan Cas 29-30, 49; Nico Peeters-Henk de Snoo 25-17, 54; Piet van Essen-Jan van Zundert 25-22, 57; Kees Ver- beek-Ger van Steenderen 20-16, 55. HOCKEY New Delhi. WK mannen. Groep A, tweede speelronde. Nederland - Nieuw-Zeeland 3-1 (3-1). 1. Burrows 0-1, 2. Brouwer 1-1,7. Taeke- ma 2-1 (sc), 27. Hertzberger 3-1. Nederland: Vogels' Balkestein, Taekema, Jolie en Derikx' Evers, Van der Horst en Kemperman' Hertzber ger, De Nooijer en Brouwer. Wissels: Vermeu len, Reekers, Hofman, Verga, Bakker. Duitsland - Canada 6-0 (4-0), Zuid-Korea - Ar gentinië 2-1 (0-0). Stand: 1. Nederland 2-6 (6-1), 2. Duitsland 2-4 (8-2), 3. Zuid-Korea 2-4 (4-3), 4. Nieuw-Zeeland 2-3 (4-5), 5. Argenti nië 2-0(1-5), 6. Canada 2-0 (2-9). liefhebbers die kennis willen ma ken met de wedstrijdsport zijn dit eveneens aardige wedstrijdjes. Zij kunnen meedoen in de S/P-klasse, mits ze natuurlijk over een deugde lijke fiets en helm beschikken", voegt Bakker er aan aan toe. Zaterdag 3 april is de eerste offi ciële wedstrijd. Dan staat in 's-Hee- renhoek de strijd om het TMZ-kampioenschap op het pro gramma. De resterende ritten in april en mei zijn (onder voorbe houd): zaterdag 10 april Nisse, za- terdag 24 april Rilland, zaterdag 8 mei Goes, donderdag 13 mei We- meldinge (Hemelvaartsdag), zater dag 15 mei Wissenkerke (klassie ker Noord Beveland), zaterdag 15 mei Wissenkerke (afwachtings- wedstrijd klassieker), zaterdag 22 mei Heinkenszand (Zeeland Clas sic), vrijdag 28 mei 's-Heer Arends- kerke, zaterdag 29 mei 's-Heer Arendskerke, zaterdag 29 mei 's-Heer Arendskerke (derny's op uitnodiging), zondag 30 mei Ove- zande. h- VOETBAL Doetinchem. EK kwalificatie. Jong Oranje - Jong Polen 3-2 (0-1). 22. Cetnarski 0-1, 57. Bi- seswar 1-1, 71. Biseswar 2-1, 76. De Jong 3-1, 82. Kielb 3-2. Scheidsrechter: D'Amato (Ita). Toeschouwers: 8500. Gele kaart: Biseswar (Ne derland), Borysiuk, Kielb (Jong Polen). Jong Oranje: Krul' Blind, Van Eijden (46 Vierge ver), Bruma, Pieters (67. Kuiper)' Fer, De Jong, Anita' Wijnaldum, Van Wolfswinkel (87. Dost), Biseswar. Nicosia. Cyprus Women' s Cup. Om 3e plaats: Nederland-Zwitserland 4-0 (1-0). 28 Melis 1-0, 56. Smit 2-0, 80. Smit 3-0, 90+4. Van de Ven 4-0. WIELRENNEN Ronde van Murcia. Eerste etappe, San Pedro del Pinatar - San Pedro del Pinatar: 1Hunter (ZAf) 166 km in 4.15.40, 2. Brown (Aus), 3. Reynes (Spa), 4. Kluge (Dui), 5. Impey (ZAf) Dour. GP Samyn. 1. Keukeleire (Bel) 191 km in 4.34.35, 2. Joseph (Bel), 3. Pineau (Fra), 4. Hoetarovitsj (WRu), 5. Goddaert (Bel), 6. Mar- cato (Ita), 23. Hoogerland, 25. Van Dijk, 42. Van Hummel 0.23. t'HILIPf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83