321 sport De gezellige dinsdagse André Rieu in Maastricht Turnbond schorst coach van Epke Zonderland André Rieu op het Vrijthof Dinara Safina heeft te veel last van haar rug CP Samyn prooi voor Jens Keukeleire Op Schouwen-Duiveland tieren de sportclubs welig. Vandaag deel 7: Snookerclub Renesse. Ten Dam binnen drie weken weer in koers Van der Klooster haalt finishlijn afdaling niet Maak een keuze uit de onderstaande arrangementen: !39 Ook André Rieu in de Amsterdam ArenA te boeken Blind te gast bij loting Borsele Sloepoort Cup w> donderdag 4 maart 2010 heerenveen - Turner Epke Zonder land kan in de voorbereiding op de Europese kampioenschappen twee weken niet met zijn trainer Gerard Speerstra werken. De coach is door zijn werkgever, gym- nastiekbond KNGU, voorlopig voor die periode geschorst. De straf volgt op uitlatingen van Speerstra in een interview met de Leeuwarder Courant van zaterdag, bevestigde topsportmanager Hans Gootjes gisteren. Speerstra, in dienst van de KNGU en gedeta cheerd bij Sportstad Heerenveen, is al jaren de coach van Zonder land. In het gewraakte interview stelt hij onder meer dat de KNGU niets heeft gedaan met de evalua tie van het WK van 2006 in het Deense Aarhus. „De conclusie van dat toernooi was dat er binnen het Nederlands team twee groepen wa ren' een van Bossche turners en een groep van Heerenveen. Het WK van dit jaar in Rotterdam is te vergelijken met Aarhus. We moe ten ons daar als team plaatsen voor het WK van volgend jaar. Daar kunnen we olympische tick ets verdienen. Maar er wordt niets gedaan aan teamvorming. Hoezo professionaliteit?" Speerstra be sloot gisteren er het zwijgen toe te doen. Wel liet hij weten achter zijn woorden te staan. MOSKOU Dinara Safina heeft zich terugge trokken voor het toernooi van In dian Wells. De Russische tennis ster heeft nog steeds last van een rugblessure. Safina kwam sinds haar uitschakeling in de vierde ron de van de Australian Open (tegen landgenote Maria Kirilenko) niet meer in actie. Ze hoopt nu haar rentree te maken in het toernooi van Miami dat op 23 maart begint. DOUR De Belgische wielrenner Jens Keu keleire heeft gisteren de GP Samyn gewonnen. De 21-jarige renner van Cofidis klopte in de massasprint zijn landgenoot Grégory Joseph en de Fransman Cedric Pineau. Johnny Hoogerland en Stefan van Dijk maakten deel uit van de eerste groep maar kwamen niet in aan merking voor de ereplaatsen. door Ben Hameeteman RIJSWIJK Wielrenner Laurens ten Dam gaat ervan uit over drie weken zijn ren tree te maken in het peloton. Dat is sneller dan verwacht. Op 22 februa ri liep de Raborenner bij een val in de Ruta del Sol een scheurtje in het bekken op. Zoals het er nu naar uit ziet staat Ten Dam aan de start van de Ron de van Catalonië. Die begint op 22 maart. ASPEN Zitskiër Kees-Jan van der Klooster heeft gisteren op de eerste afdaling in Aspen, waar deze week de we reldbekerfinale is, uitgevallen. De 32-jarige Vlissinger was één van de zestien deelnemers die de finish niet haalden. Van der Klooster neemt vanaf vol gende week zaterdag deel aan de Paralympics in Vancouver. renesse - „Kijk, deze situatie op de tafel heet snooker", visualiseert René Olthof (39) de typische snookerterm. „In deze situatie kan de tegenstander onmogelijk met de stootbal rechtstreeks de gekleur de bal raken." De 76-jarige Frits Lütgenau knikt instemmend. Met zijn twintig jaar snookerervaring is hij de nestor van Snookerclub Renesse. Een quasi gemeen lachje maakt bezit van zijn doorleefde ge laat. „Als je zelf op een bepaald moment niet kunt potten, dan leg je die stootbal dus express snook er. Zodat je tegenstander het óók moeilijk krijgt." Het is niet exact bekend bij de hui dige snookerspelers, maar het moet zo'n 25 jaar geleden zijn dat in bowling- en snookercentrum Renesse de Snookerclub is ont staan. In de beginjaren was het nog een officiële vereniging met al les erop en eraan. „Maar naarmate de jaren verstreken werd het alle maal steeds vrijblijvender. Er wa ren jongens bij die wel contributie betaalden, maar soms door drukke werkzaamheden een hele winter niet konden komen spelen. Dus nu betalen we alleen nog gezamen lijk de kosten elke week van de huur van de twee tafels", legt Haamstedenaar Olthof uit. Wat overbleef was een vrienden clubje van zo'n acht vaste spelers, die in de wintermaanden elke dinsdagavond in het centrum van Renesse de keu ter hand nemen. En met veel plezier. „Snookeren is gewoon heel erg leuk. Gezellig ook. Je wisselt onderling de nieuw tjes uit en zo. Soms is het zo gezel lig dat het ook wel eens nachtwerk wordt," weet Lütgenau. Nee, aan zijn vaste winterdinsdagsnooker- avond moet je niet komen. En dat geldt in principe voor alle leden. Waardoor Snookerclub Renesse een hecht gezelschap is geworden. De druk bezette René Olthof, werkzaam als kok in de evenemen tencatering, probeert er dan ook al tijd te zijn. „Sinds 1 december ben ik eigen baas en ben ik door het hele land aan het werk. Vorige week nog was ik in Groningen en moest ik drieënhalf uur reizen om thuis te komen. En dan nog pro beer ik er te zijn." Olthof kwam vijftien jaar geleden in aanraking met het snookeren via een vriend. „Ik had meteen contact met het spelletje. De uitda ging is om zoveel mogelijk punten achter elkaar te scoren. Dat is het mooiste. Drie weken geleden had ik nog een extreem hoge serie van een kleine 30 stoten. Maar dat is wel uniek hoor." Ook voor Frits Lütgenau is het de ultieme kick om zoveel mogelijk gekleurde bal len in de pockets te krijgen. „Het moeilijkste is om de stootbal na el ke stoot weer zo neer te leggen, dat je weer een volgende bal kan potten. Je móet dus telkens voor uit kunnen kijken. En dat vergt wei enig inzicht in het spel." Medespeler Olthof legt enkele bal len op het groene laken om de uit leg aanschouwelijk te maken. Zijn snookervriend vervolgt: „Hoewel ik allang speel, is het toch erg af wisselend. De ballen liggen name lijk altijd weer anders. En het is erg belangrijk om je goed te con centreren. Wanneer er teveel ge ouwehoerd wordt, ben je snel af geleid en kun je het wel verge ten." De twee originele snookerta fels waarop de Snookerclub Ren esse speelt kosten maar liefst 45.000 euro per stuk en meten 3,50 bij 1,77 meter. Olthof la chend: „Ik zeg daarom altijd dat snookeren een échte sport is. Hoe- 9, io,'ii, 12,13,16,17 en 18 juli 2010 In juli 2010 zal André Rieu samen met zijn Johan Strauss Orkest een prachtig openluchtconcert geven op het Vrijthof in zijn woonplaats Maastricht. Momenteel is André Rieu één van de populairste artiesten ter wereld. Geen enkele mannelijke artiest ontvingbijvoorbeeldvorigjaarmeer bezoekers tijdenszijn concerten dan hij! Ook het traditionele concert in de geboorteplaats van deze beroemde violist trekt jaarlijks duizenden bezoekers. Een topprestatie, en als u zijn concert bezoekt, weet u waarom... De openluchtconcerten beloven dan ook in 2010, net als voorgaande keren, een zeer bijzonder en sfeervol spektakel te worden d3t u zeker niet mag missen! Belangrijk: vorig jaar waren alle concerten volledig uitverkocht. Wacht dus niet te lang... Vanaf slechts 139 boekt u al een 2-daags arrangement inclusief concertkaart categorie 4 en hotelovernachting met ontbijt! 2-daags auto-arrangement - incL overnachting, ontbijt en concertkaart Ramada Plaza Luik**** Veer informatie zie www stipreizen.nl bvxrl Express by Holiday Inn Hasselt*** Meer informatie zie www.stipreizen.nl/bvxhe 1 Parkhotel Rooding**** - Valkenburg Meer informatie zie www.stipreizen.nl/nlxpr Hotel Gulpen*** - Gutpen Meer Informatie zie www.stipreizen.nl/nbihg ,139 "'39 '99 '99 Carbon Hotel - Genk****+ Meer informatie zie www.stipreizen.nl,'bvxcg HotelTummers**** - Valkenburg Meer informatie zie 'www.stipreizen.nl/nlxhr Hotel La Butte aux Bois***** Lanaken Meer informatie zie www.stipreizen.nl/bvxbb Golden Tulip Apple Park**** - Maastricht Meer informatie zie www.stipreizen.nl/nlxaf ,159 '59 "'79 u 219 Golden Tulip Apple Park**** Meer informatie zie www.stipreizen.nl/nlxah Derion Hotel Maastricht***** Meer informatie zie www.stipreizennl/nlxdf Derion Hotel Maastricht***** (mei. diner) Meer informatie zie www.stipreizen.nl/nixdh "279, ,315 399 Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer. Voor toeslagen i-pers.kamer en overige categorieën kaarten zie internet. Inclusief: 1 hotelovernachting inclusief ontbijt (of ontbijt en diner), concertkaart André Rieu cal 4. Exclusief: vervoer, niet genoemde maaltijden en drankjes. Reserveringskosten 19,50 en eventueel Calamiteitenfonds 2.50 per boeking. Voor een totaaloverzicht van alle arrangementen zie vnnr.stJprei2en.nl/mlma Voor een overzicht van de arrangementen in Amsterdam zie www.stipreizen.nl/rieu heinkenszand - Danny Blind luis tert woensdag 24 maart de loting van de Borsele Sloepoort Cup op. De assistent-trainer van Ajax zal tijdens de bijeenkomst iets vertel len over zijn loopbaan als speler en oefenmeester. Danny Blind heeft 537 wedstrijden in het betaalde voetbal (Sparta en Ajax) achter zijn naam staan. Met Ajax won hij onder meer de Euro pa Cup en de wereldbeker. Tegen woordig is de uit Oost-Souburg af komstige Blind werkzaam als assis tent van Martin Jol. De loting voor de Borsele Sloepoort Cup is woensdag 24 maart in het gemeentehuis van Heinkenszand en begint om 20.00 uur. Aan het voetbaltoernooi doen dit jaar twaalf ploegen mee. Tot het deelnemersveld behoren dit keer ook Jong RBC Roosendaal en de beloften van FC Dender. Zij zitten samen met RCS en VC Vlissingen in de A-categorie en hoeven geen voorrondes te spelen. De finale- poule wordt zaterdag 14 augustus afgewerkt. De voorrondes zijn op dinsdag 10 en woensdag 11 augus tus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82