Villa Kakelbont Omroep moet flink dokken voor fabriek zeeland 125 Weer jong Vijfhonderd euro voor gouden tip koperdiefstal Zonder rijbewijs maar met hasj in de auto Vrouw gewond bij aanrijding met busje Eerbetoon aan muziek U2 door band U22U TIMMERFABRIEK 'Liever geen hokjes' Droomaanbieding van TEMPUR0 donderdag 4 maart 2010 'Wanneer hier in huis kinderen zijn voor wie ik een Pippi Langkous-dvd draai, heb ik het gevoel dat ik zelf ook weer jong ben.' VLISSINGEN Een 2'1-jarige man uit Amsterdam is in de nacht van dinsdag op woensdag aangehouden in de Ko renbloemlaan in Vlissingen. Hij reed daar in zijn auto zonder gel dig rijbewijs. De politie trof bij de controle wel twee zakjes hasj aan met in totaal 1,71 gram softdrugs. De Amsterdammer bleek al vaker te zijn gepakt voor rijden zonder rijbewijs. Daarom is nu zijn auto in beslag genomen. KRABBENDIJKE Een 54-jarige vrouw uit Yerseke is dinsdag gewond geraakt toen ze op de Oude Rijksweg bij Krabbendij- ke achter op een bestelbus botste. De 45-jarige bestuurder van dat busje, ook afkomstig uit Yerseke, wilde linksaf slaan en remde daar om af. Dat had de vrouw te laat in de gaten. Ze raakte door de botsing gewond aan haar enkel en aan haar tong. Haar auto werd geheel ver nield. OOSTBURG In zaal The Lane in Oostburg klinkt zaterdag 13 maart een kei hard eerbetoon aan de in veler oren grootste rockband van deze tijd: U2. De tributeband U22U speelt alle hits uit de ruim dertigja rige carrière van de Ierse rockband zo precies mogelijk na. Niet alleen de sound, maar ook de show en de voor de band kenmerkende ener gie worden door U22U zo goed mo gelijk nagebootst. De band begint om 21.30 uur. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Omroep Zeeland zal een paar ton per jaar moeten neer tellen voor de huur van de Tim merfabriek in Vlissingen. Volgens restaurateur Boei kost lou ter het cascoherstel normaal ge sproken honderd euro per vierkan te meter per jaar. Komen daar in stallaties bij, dan zit je al snel aan twintig procent extra. Comfort als airco's brengen het bedrag op 180 euro per vierkante meter. De oude fabriek heeft een opper vlakte van ongeveer 2500 vierkan te meter. Hoeveel de omroep daar van zou willen huren, is nog niet helder. „Ze denken aan de eerste en tweede verdieping en aan de zuidzijde van het gebouw nog een stuk nieuwbouw om studio's in te maken of het hele pand met hore ca op de begane grond", vertelt Syl via Pijnenborg, ontwikkelingsma nager bij Boei. Hoog is de huur niet, vindt zij. „In Amsterdam zit je al gauw op 280 euro per vierkante meter." Omroep Zeeland en de gemeente Vlissingen hebben hun handteke ning gezet onder een intentieover eenkomst, maar of het gaat lukken en op welke wijze de omroep het gebouw in gebruik wil nemen, ligt nog niet vast. Eén van de afwegin gen is het energiebeleid: de stook kosten zullen in de oude fabriek met enkel glas hoe dan ook hoger uitvallen dan wat de omroep nu kwijt is. Ze kan kiezen voor kli maatzones, of afscherming van de vide. „Als het maar geen doos-in- doos-constructie wordt", hoopt Pij nenborg hardop. „Niet allemaal van die kleine hokjes. Het kantoor tje van de directeur en de studio's ontkomen er niet aan, maar het is de bedoeling dat het gebouw een open karakter krijgt." In de breedste zin van het woord: het gebouw moet ook toegankelijk worden voor publiek. Het idee is om op de begane grond een me dia- of debatcafé in te richten. Wel licht in combinatie met exposities. Boei praat al met potentiële exploi tanten. „Maar verder dan praten zijn we nog niet gekomen." En voorlopig heeft ze haar handen vol aan de restauratie. Het afbrok kelende beton is nog niet allemaal weggehaald. Dat gaat 'gevelgewijs'. Dan moeten de kozijnen nog wor den opgeknapt. Die krijgen overi gens een blauw-groene kleur, als het aan Boei ligt. Het gebouw zelf wordt 'wit-achtig'. Het restauratie doek moet er 31 oktober af gaan. SLUISKIL - Dirk Netten van autobe drijf en metaalhandel Gebroeders Netten en Zoon in Sluiskil, is het goed beu. Hij was begin deze week opnieuw slachtoffer van een inbraak. Hij wil dat de daders snel worden gepakt en heeft voor 'de gouden tip' 500 euro uitgeloofd. De dieven namen nogal wat mee. Netten somt op: drie- tot vierhon derd kilo koper, vijftig tot zestig ka talysatoren, duizend liter diesel olie. Schade: vier- a vijfduizend eu ro. Verzekerd is hij niet. „Ze willen ons niet in de verzekering hebben, omdat we tot een risicogroep zou den behoren. Zeker omdat we van het woonwagenkamp komen." Netten is het zat, omdat hij al eens eerder flink is bestolen. „Een klei ne twee jaar geleden was dat. Voor zo'n 40.000 euro aan spullen." Een extra reden voor Netten om tipgeld uit te loven is dat de laatste tijd in Zeeuws-Vlaanderen meer metaalbedrijven door inbrekers zijn bezocht. De diefstallen heb ben volgens hem alles te maken met de weer sterk gestegen metaal- prijzen. „Eén kilo koper doet nu vier euro. Dat is veel." In reactie op de inbraak in de nacht van maandag op dinsdag heeft Netten besloten zijn beveiligingssysteem flink uit te breiden. Koop nu en geniet van uw droomvoordeel Bij aanschaf van een TEMPUR Kussen, matras en een vlakke bedbodem ontvangt u het bed incl. hoofdbord i.w.v. 798,- GRATIS Kiest u voor een elektrisch verstelbare uitvoering, dan ontvangt u ook nog eens een-GRATIS TEMRUR Dekbed t.w.v. €449,-! Uw voordeel kan oplopen tot 1.249,-. Uw TEMPUR dealer in de regio Decotrend Haringvlietplein 4 4301 XG Zierikzee foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79