Bruse Pippi-fan woont in haar eigen 241 zeeland Samen in bed Roomservice en gepoetste schoenen SPP Grote verkeerscontrole na klachten uit Ritthem Schouwen-Duiveland kent veel huizen met opvallende namen. In deze serie worden ze verklaard. AUTOWASSTRAAT v-\VA De snelste en modernste Tentielwasstraat in Zeeland donderdag 4 maart 2010 HUISNAAM 'Op zolder stonden de bedden op een rijtje. We sliepen altijd met twee zusjes in een bed en in de winter kropen we er met zijn drieën in.' door Marijke Vael Ze heeft geen rood haar, sproeten of schuin uitstaande vlechten. Maar ze woont wel in een huis dat Villa Kakelbont heet. En Ineke Kik-Capelle is daar net zo dol op als Pippi Langkous, het bekende fi guurtje uit de kinderboeken van Astrid Lingren. „Ik woon hier zo graag. Zowel het huis als de tuin zijn heerlijk ruim." De 59-jarige Bruse peinst er echter niet over om, zoals Pippi, over de meubelen te lopen of in haar Villa Kakelbont een paard en een aapje te huisvesten. Ze heeft genoeg aan man Gert en de katten Bram en Saartje en houdt graag alles netjes en schoon. Maar uit het stapeltje dvd's naast de televisie blijkt dat ze nog steeds kan genieten van de avonturen van het Zweedse meisje dat precies haar eigen zin doet. „Ik ben opgegroeid met Swiebertje, Pipo de clown en Pippi Langkous en vind die kinderseries nog altijd leuk. Wanneer hier in huis kinde ren zijn voor wie ik Pippi-dvd's draai heb ik het gevoel dat ik zelf ook weer jong ben." Toch had Ineke Capelle een heel andere jeugd dan Pippi Langkous. Als jongste telg in een gezin van negentien kinderen was 'aanpas sen en luisteren' het motto van haar kinderjaren. „Ik kwam nooit wat tekort, maar er waren vaste re gels waaraan niet te tornen viel. Zoals handen wassen voor de maaltijd en niet van tafel tijdens het eten. Mijn moeder was brand schoon." Het huis waarin Ineke opgroeide stond in de polder tussen Ooster- land en Bruinisse. „Op de open zolder stonden de bedden op een rijtje. We sliepen altijd met twee zusjes in een bed en in de winter kropen we er met zijn drieën in." Eenmaal volwassen kwam Ineke Van weitje tot villa Tot 1999 was het gebied aan het begin van de Bruse Dorpsweg een weilandje. Wim Maaskant liet er in 2000 een huis bouwen om met vrouw en kinderen te gaan wonen. Omdat de toen 7-jarige Nadeleine het een Pippi Langkoushuis vond kwam de huisnaam Villa Kakelbont op de gevel. Na 2 jaar kwam de woning te koop. jeanette Maaskant had heim wee naar Arnemuiden. Ineke en Gert Kik bezichtigden het huis, kochten het, en namen er op 31 december 2002 hun intrek. steeds ruimer te wonen. Met haar Bruse echtgenoot Gert Kik verhuis de ze van een rijtjeshuis aan de Dokter de Kockstraat in Bruinisse naar een 2-onder-i kapwoning in de Stelbergstraat, om acht jaar gele den neer te strijken in Villa Kakel bont aan de Dorpsweg. „Het huis intrigeerde me wanneer ik er langs liep. Ik was zo be nieuwd hoe het er vanbinnen uit zag." Daarom maakten Ineke en Gert Kik gebruik van een open dag in het te koop staande pand. „Wij hadden geen verhuisplan nen, maar waren gelijk verkocht omdat het zo mooi en ruim was. De aankoop was binnen enkele weken rond", glundert de Bruse. Zij en haar man overwogen geen moment om het huisnaambord van de gevel te halen, toen ze op oudejaarsdag 2002 hun intrek na men in de villa. „Ik vind het een hartstikke mooie naam omdat hij bedacht is door Nadeleine, de 7-jarige dochter van Jeanette en Wim Maaskant, de vo rige bewoners. Zij vond het een Pippi Langkoushuis vanwege de vorm van het dak en de koekoek. En dat is het ook, de naam hoort bij het huis. Wanneer we tijdens vakanties naar Bru bellen om te in formeren of alles goed is, vragen we altijd: 'Hoe is het in Villa Kakel bont?'" De naam Villa Kakelbont is zo geïntegreerd bij de families Kik en Capelle dat hij zelfs de inspiratie bron vormde voor een creatieve feestgids, die werd gemaakt voor het huwelijk van Connie van den Ber ge. De Belgische is een nichtje van Ineke en Gert Kik. „In de periode voor haar huwelijk woonde zij een jaar bij ons in huis." En werd daar flink verwend, zo blijkt uit de feestgids. Daarin wordt Kakelbont aange prezen als een vijfsterrenhotel met roomservice, was serij, internet, eventueel ontbijt op de kamer en gra tis schoenen poetsen. 'Huisdieren zijn in dit hotel niet alleen toegestaan, maar zelfs aanbevolen'. „Ik ben een zorgzaam type en ik houd van dieren", lacht de Bruse. De huisnaam Kakelbont inspireerde Ineke en Gert Kik tot de aanschaf van beelden van een kip en een haan, die de gevel en de voortuin sieren. „Als we buiten het dorp zouden wonen, zou ik echte kip pen en een haan willen, maar binnen de bebouwde kom doe ik dat niet omdat het wellicht overlast zou geven." Voorbijgangers reageren regelmatig op de huisnaam Villa Kakelbont. „Dan zie ik vanuit de ka mer dat ze er naar kijken en er over praten. Wanneer ik in de voortuin werk, maken ze er soms opmerkin gen over. Iedereen kent Pippi Langkous." De naam blijft altijd op de gevel. „Alleen het huisnaambord zelf is veranderd. Mijn man liet een nieuw bord ma ken, omdat hij een streepje wilde tussen Villa en Ka kelbont. Dat stond op het vorige bord als één woord." vd Jagt Willemse POLISH: 13,50/€ 9,50 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POLISH WAX TOTAAL. ll,50/€ 9,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemreiniging WAX: 9,50/€ 8,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen BASIS: 6,50/€ 6,50 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen autowasstraat vd Jagt S Willemse Mercuriusweg 27,4382 NL Vlissingen T 0118 419 051 openingstijden maandag t/m zaterdag van 08.00 uur -18.00 uur zondag van 10.00 uur -17.00 uur ritthem - Vanwege klachten van omwonenden heeft de politie een grote verkeerscontrole gehouden in de buurt van Ritthem. Er wa ren vooral klachten ingediend over overlast van bromfietsen en over te hard rijden. De controle vond maandag plaats op de Ritthemsestraat tussen 13 en 17 uur. 1\vee brommers werden voor technisch onderzoek in be slag genomen. Vijf bromfietsers kregen een bekeu ring omdat ze geen helm op had den. Van zeven bromfietsen werd het kentekenbewijs ingenomen: zes omdat ze waren opgevoerd en één omdat die een snelheidsbe grenzer had om de meting op de rollenbank te kunnen beïnvloe den. Een snelheidscontrole met de laser- gun leverde zes bekeuringen op. Nog eens zes automobilisten kre gen een boete omdat ze niet handsfree met een mobiele tele foon belden, elf anderen hadden hun gordel niet om en kregen daar voor een bekeuring. Verder kreeg een chauffeur nog een boete omdat hij geen rijbewijs bij zich had. Een ander moest zijn rijbewijs inleveren omdat hij dron ken achter het stuur zat. Hij had vijf keer te veel op. Ineke Kik-Capelle: „Ik ben heel blij met mijn huisje. Ik woon hier zo graag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78