Je kent me toch zeker wel?' Tropical Zoo Berkenhof gaat met Pasen open >1911 Gespreksgroep voor mantelzorg dementie Kerkkoor op biddag in de Corneliuskerk Kunstwandeling langs vijftien locaties Franse televisie filmt in Rampmuseum Live muziek in knipcafé De Barbier donderdag 4 maart 2010 ZIERIKZEE Zorgverlener Allévo start een ge spreksgroep voor mantelzorgers die een dementerend familielid ver zorgen. De eerste bijeenkomst is dinsdagmiddag 9 maart in ver pleeghuis Cornelia in Zierikzee. In acht bijeenkomsten wordt aan dacht besteed aan het verloop van dementie, omgaan met verande rend gedrag en veranderingen in het eigen leven. Ook is er ruimte om zelf onderwerpen aan te dra gen en ervaringen uit te wisselen. Deelname is gratis. Aanmelden en meer informatie via 0111-439980. NOORDWELLE Het kerkkoor Renesse zingt zon dag, tijdens de gezamenlijke kerk dienst op biddag, in de Cornelius kerk in Noordwelle. Het optreden staat onder leiding van Liesbeth Franken. Kees Groenleer begeleidt het koor op piano en Ton Kranen donk bespeelt het orgel. Het koor zingt onder meer het nieuwe nummer Waar je ook komt van Martin de Geus en Dirk Zwart. Voorganger tijdens de dienst is ds. Piter Goodijk. De dienst begint om 10.00 uur. ZIERIKZEE door Raymond de Frel KWADENDAMME - Vlindertuin De Berkenhof in Kwadendamme gaat vanaf het Paasweekend (4 en 5 april) door het leven als Berken hof s Tropical Zoo. De familie Antes beschikt al jaren over een volledige dierentuinver gunning, maar focuste zich de voorbije jaren alleen op vlinders. Die kleurige fladderaars trokken vooral in de zomer bezoekers. Om ook in de winter publiek te trek ken, verlegde de familie de aan dacht. De vlinders blijven een belangrijke rol spelen, maar daarnaast zijn er nu ook exotische reptielen, vogels en insecten te bewonderen. Zo zijn er vanaf het Paasweekend on der meer een roodoogkikker, dot- tergele toekan, mini-krokodil, reu- zendaggekko, kraaghagedis en ka meleon te zien. Op tweede paasdag zet reptielen specialist Rogier van Rossem de metamorfose van De Berkenhof luister bij met uitleg over slangen, kameleons en krokodillen. Hij neemt ook reptielen mee, waar mee bezoekers op de foto kunnen. Ook worden er vanaf dit jaar door Marcel van Balkom natuurfotogra fieworkshops gegeven. www.tropicalzoo.nl Zierikzee staat zondag 7 maart in het teken van kunst tijdens de kunstwandeling. Van 12.00 tot 17.00 uur kunnen kunstliefhebbers terecht op vijftien adressen in Schouwen-Duivelands monumen- tenstad. De wandeling in hartje Zierikzee voert langs uiteenlopen de galeries, werkplaatsen en ate liers, die te herkennen zijn aan een blauwe vlag met de letter K. Q De deelnemende locaties zijn te vinden op www.kunstwandeling.nl OUWERKERK Naar aanleiding van overstromin gen in sommige delen van Frank rijk als gevolg van noodweer de af gelopen week, kwam een came raploeg van de Franse televisie gis teren naar Ouwerkerk. De leden van het tv-team maakten opnamen in het Watersnoodmuseum en in de omgeving daarvan. Ook werd op de Ring van het dorp een vraag gesprek met dorpsbewoner Wim Kuyper opgenomen. Kuyper was als jongen van 17 jaar nauw betrok ken bij het dijkherstel. OUWERKERK De Schouwen-Duivelandse forma tie Braveburger geeft zondag 7 maart een concert in knipcafé De Barbier aan de Ring in Ouwerkerk. Braveburger is een driemansforma tie met een omvangrijk repertoire dat hoofdzakelijk bestaat uit zelf ge schreven Nederlandstalige num mers. Grappig, gevoelig en uit het leven gegrepen zijn sleutelwoor den voor de teksten van Bravebur ger. Teksten die begeleid worden door meeslepende muziek. Het concert van Braveburger begint om 16.00 uur. Het stembureau in Serooskerke heeft met 250 het laagste aantal opgeroepen kiezers per stemdistrict van alle 29 stemlokaliteiten op Schouwen-Duive- land. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77