PZC 2, Gejuich bij LSD, treurnis bij PvdA deÜRVKKERY iCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 VERKIEZINGEN Leefbaren koersen na tweederde van getelde stemmen af op monsterzege Welkom aan bevers in spe in Hotsjietonia Oudste Zeeuw almanak Stemrecht Donderdag 4 maart 2010 Ieder stembureau heeft :g zijn eigen sfeer en bekende gezichten Pippi-fan heeft in Bru haar eigen Villa Kakelbont Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Leefbaar Schou- wen-Duiveland stevende gister avond laat af op een grote overwin ning bij de gemeenteraadsverkie zingen van Schouwen-Duiveland. Het liet zich gisteravond na de be kendmaking van de uitslagen van bijna twintig van de 29 stembu reaus aanzien dat het vooral de Pv dA is die te lijden heeft van de op mars van LSD. Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) oogstte in het Zierikzeese stembureau Borrendamme 130 stemmen, tegen zes bij de vorige raadsverkiezingen in 2006. In Sir- jansland - in het oosten van het ei land - won LSD 17 stemmen, in het westelijk gelegen Noordwelle acht. „Ik hoop dat we vannacht nog aan de onderhandelingstafel kunnen aanschuiven, maar dit wordt zeker een feestje," zei LSD-kandidaat Robbert Lievense. Aan de borrel in het LSD-kringe- tje in het gemeentehuis viel het woord 'wethouder' al. De PvdA ging in Borrendamme, vergeleken met 2006, terug van 154 naar 91 stemmen. In Sirjans- land verloren de sociaal-democra ten dertien stemmen, in Noord welle tien. Tegen 23.00 uur gister avond zag het er naar uit dat de WD. licht verlies lijdt en dat het CDA stabiel blijft. D66 deed het be duidend beter dan in 2006, maar of dat voldoende zal zijn voor het terugwinnen van de in 2006 verlo ren zetel, was nog niet duidelijk. In Borrendamme haalde de partij 39 stemmen en in Sirjansland 7. De SGP had zijn aanhang opgeroe pen toch zeker te komen stemmen omdat de partij in 2006 met een te kort van slechts drie stemmen de derde raadszetel was misgelopen. Het stemmental van de SGP was gisteravond licht gestegen. Alert! wist zich te handhaven. Het opkomstpercentage lag na bijna twintig getelde stemlokalen op 65 procent en dat is evenveel als in 2006. Koploperwas Sirjans land met een opkomstpercentage van 75 procent. Als Borrendamme - een van de grootse stembureaus - maatgevend is, valt het definitie ve opkomstpercentage hoger uit. In 2006 lag dat hier op 54 procent, gisteren was dat 60 procent. Het stembureau Noordwelle was het eerste klaar met tellen. ZIERIKZEE - De bevers spelen in Hotsjietonia, de wereld van Lange Doener. Bevers herken je aan rode trui en blauwe pet. Die uitleg kregen twaalf kinderen tussen 5 en 7 jaar, die giste ren kennis kwamen maken met de Mr. Bakker- groep van Scouting Zierikzee in het clubhuis aan de Van Veenlaan. „We hebben nog maar twee bevertjes, maar willen graag de groep in stand houden. Daarom houden we vier keer open huis. Hopelijk levert dat voldoende nieu we leden op", zegt Marja Lokerse, een van de leidsters bij Scouting Zierikzee. Zij legt de jeugdige bezoekers uit dat elke scoutinggroep gebaseerd is op een eigen fantasieverhaal. De kinderen maken op basis daarvan tekeningen en kijkdozen. „Bever zijn is leuk, omdat we heel veel knutselen", laat de 6-jarige Laila als een van de twee trouwe leden van die club weten. De groep houdt nog drie woensdag middagen open huis. foto Dirk-Jan Cjeltema Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Tip? redactie@pzc.nl HANSWEERT - Adri van Eijkeren uit Hansweert, de oudste man van Zeeland, vierde gisteren zijn 107e verjaardag in verzorgingshuis Ma- ria-Oord in Hansweert. Van Eijkeren, geboren op 03-03-'03, bracht het grootste deel van zijn werkzame leven als KNIL-soldaat door in Neder- lands-Indië. De nog altijd kernge zonde Van Eijkeren is de oudste ve teraan van Nederland en werd geëerd door luitenant-kolonel Ed van den Broek. Ook staatssecreta ris Jack 'de Vries van Defensie heeft een bos bloemen gestuurd. Zeeuwse BibliotheekMiddelburg, 12.00 uur. Twee jongens van achttien komen het stembureau binnen. Het is de eerste keer dat ze hun stemrecht mogen uitoefenen. „Mag ik uw stembiljet zien?", klinkt het van achter de tafel van het stem bureau. Helaas! Die hebben ze niet bij zich, zo blijkt uit het antwoord van het jeugdige duo. „Heeft pa in de vuilnisbak gegooid", verklaart een van de jongens. „Maar we heb ben wel ons identiteitsbewijs bij ons. Is dat ook goed?" Nee dus. Heb je achttien jaar gewacht tot je mag gaan stemmen, gooit pa - die kennelijk weinig vertrouwen heeft in het stemgedrag van zijn nazaat - je stembiljet in de vuilnisbak. Maar stemmen zullen ze. Zegt de een strijd vaardig tegen de ander: „Kom, dan gaan we naar het stembureau in Dauwendaele, daar doen ze niet zo moeilijk." vrij. 5 maart, 16.30-17.30 uur De Drvkkery Talkshow o.l.v. Rebecca vaji Wittene za. 6 maart, 12.00-13.00 uur presentatie Brieven uit Veere Lieneke Frerichs en Peter Blom za. 6 maart, 15.00-16.30 uur Edouard van de Velde chansons zo. 7 maart, 13.00-17.00 uur Koopzondag boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75