sport 135 Selectie RKC mist vechtersmentaliteit FordFocus Wagon Cool Sound EREDIVISIE Trainer Ruud Brood legt zich nog niet neer bij degradatie van Waalwijkers Honda scoort voor winnend Japan Sidney Crosby is 'gouden' stick kwijt Baas olympisch comité Rusland weg Feel the difference Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. donderdag 4 maart 2010 door Dennis van Bergen WAALWIJK - Het grootste genot zit 'm bij voetbalclub RKC vaak in het kleinste geluk. Als de eerste zonnestralen van 2010 over de bij- velden van het Mandemakers sta dion strijken, lijken de sportieve zorgen in Waalwijk even vergeten. Speels en enthousiast werkt de jeugdige RKC-selectie deze dins dag toe naar zijn volgende 'finale': het thuisduel tegen FC Twente. Ondanks de kloof van acht pun ten met nummer voorlaatst Wil lem II is van paniek geen sprake. Althans, niet meer. „Dat hoofd stuk is afgesloten", stelt coach Ruud Brood even later in het spe lershome. „Er is nu zekerheid over het voortbestaan van RKC. Dat schept duidelijkheid. Realisme voert nu de boventoon. Het is hier te lang niet over voetbal gegaan." Het ging in Waalwijk wél over geld. Of beter: het gebrek daaraan. De financiële situatie was zo nij pend dat iedereen in moest leve ren om te overleven. Ook de spe lers. Noodgedwongen zagen zij af van wedstrijdpremies. „Dat heeft zonder meer zijn weerslag gehad op de prestaties", weet Brood, die medio 2009 nog dolblij op het bor des van het Waalwijkse stadhuis danste na de promotie met RKC. „Jongens die toch al hun handen vol hadden om aan te pikken bij het eredivisieniveau, moesten hun energie nu ook nog eens in dit soort zaken stoppen. Dat leidt tot twijfels. En die hebben weer fou ten en blessures tot gevolg." Tel daarbij op het plotse vertrek van technisch directeur Henry van der Vegt naar Willem II en de so res van RKC zijn voor een groot deel verklaard. Want zelfs zónder al die perikelen zou handhaving Ruud Brood een zware opgave zijn geweest. „Maar dan had ik het nog wel eens willen zien. We zijn pas punten gaan pakken toen er rust was. En na de winterstop hadden dat er meer kunnen zijn als we niet on nodig hadden verloren van onder meer NAC, Willem II en Heeren veen." Het was toe te schrijven aan pech, maar vooral ook aan een gebrek aan kwaliteit en ervaring. Brood weet het. „Als je elf keer met 1-0 verliest is dat niet steeds toeval. We kunnen een tegenstander be spelen, maar slechts zelden tot fou ten dwingen." Daarnaast hebben te veel RKC'ers niet de overlevings drang om ten koste van alles in de eredivisie te blijven. „We zullen moeten saneren, selecteren op mentaliteit", stelt Brood. „We heb ben veel leuke voetballers, maar de balans moet volgend seizoen be ter." Vermoedelijk op het.podium van de eerste divisie, al is Brood te veel sportman om zich nu al bij die terugval neer te leggen. Be wust neemt de oefenmeester het woord 'degradatie' niet in de mond. „Dat heb ik geleerd van voorzitter Jan Smit van Heracles (zijn voormalige club, red.) Ik spreek liever van een 'ander scena rio', klinkt niet zo negatief." Ongeacht de waarschijnlijke stap terug, zal Brood de huidige hek kensluiter waarschijnlijk trouw blijven. Hij kan er gaan bouwen aan een 'nieuw', fors afgeslankt RKC. Een kunstje dat Brood wel verstaat, zo bewees hij eerder in Helmond en Almelo. Of hij dat ook eens op een wat hoger niveau zou willen proberen? „Ik ben ei genwijs genoeg om te zeggen dat ik spelers beter maak en boven dien met alle type karakters om kan gaan. Maar ik ben geen type dat gaat lobbyen." Een winnaar is Brood wél. Een zege komend weekeinde op FC Twente? De coach gaat er voor. En wie zijn spe lers hartstochtelijk zag trainen, mag veronderstellen, zij óók. TOYOTA De Japanse voetbalploeg heeft de druk op bondscoach Okada wat ver licht. De tegenstander van Oranje op het WK versloeg gisteren Bah rein met 2-0 en eindigde daardoor op de eerste plaats in de kwalifica- tiegroep voor het toernooi om de Azië Cup. Keisuke Honda nam de tweede goal voor zijn rekening. VANCOUVER De stick waarmee de Canadese ijs hockeyer Sidney Crosby zondag in Vancouver de olympische finale be sliste is spoorloos. In de befaamde Hall of Fame was al een plek gere serveerd voor het 'gouden gereed schap' van de 22-jarige ster, maar de Canadese ijshockeybond is de stick in alle hectiek kwijtgeraakt. MOSKOU De baas van het Russisch olym pisch comité, Leonid Tsjagatsjov, heeft gisteren ontslag genomen. Het besluit volgt op het magere presteren van de Russen bij de Winterspelen in Vancouver. „Tsjagatsjov heeft zijn ontslagbrief ondertekend", aldus een woord voerder van het Russische comité. MEEST GELEZEN 1Vlissingen bekert verder 2. Zierikzee naar zaterdagvoetbal 3. Jari Vyane blinkt uit STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Neem eens een kijkje op onze sport- weblogs via www.pzc.nl/blogs Alle bedragen in euro's Prijzen zijn Incl. BTW/BPM, excl kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden Afgebeelde aulo kan afwijken van standaardspecllicaiies 'Sloopprerme. hoo werkt he Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 10,6-22,2; liter/100 km: 4.5-9,4; CO, gr/km: 115-225. FordFocus Wagon Cool Sound <74kw/ioopk) Normaal 22rA§~K: Prijsvoordeel3.000,- U betaalt slechts Eventuele slooppremie Ford Eco Premie 19.491,- 1.000,- 500,- U betaalt slechts 17.991,- Aan de Focus Cool Sound Wagon 1.6100 pk valt flink voordeel te behalen. Gebaseerd op de eigenschappen van de Trend, biedt de Cool Sound Wagon 1.6100 pk u schitterende styling, airco, radio/ CD-speler, cruise control en verwarmbare spiegels. De zeer complete uitrusting is voor extra veiligheid voorzien van ABS, ESP en 6 airbags. Focus Cool Sound Wagon 1.6100 pk, onderscheidend veel voordeel. Focus Style pakket: Sportieve stoelbekleding incl. lendensteunverstelling bestuurder Mistlampen voor Zwarte achtergrond koplampen 16 inch lichtmetalen velgen Premium middenconsole Mattenset voorin Nu voor 500,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73