tot een grote meneer André Rieu in Maastricht 39 sport 33 Turnbond schorst coach van Epke Zonderland v.a. André Rieu op het Vrijthof stipreizen.nl Zeeuws-Vlaanderen' worden zij in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 7: Willy Schram. Dinara Safina heeft te veel last van haar rug Ten Dam binnen drie weken weer in koers Bottles/De Parel verrast Aartsbouw 2 Van der Klooster haalt finishlijn afdaling niet Blind te gast bij loting Borsele Sloepoort Cup !39. Ook André Rieu in de Amsterdam ArenA te boeken donderdag 4 maart 2010 foto Mark Neelemans ken. Bovendien wordt er nadruk kelijk geprofiteerd van het sportsti- muleringsprogramma 'Een zee van sport' vanuit buurgemeente Knokke-Heist, waarbij de Zwinste- denloop zich vorig jaar heeft aan gesloten. Ook sportmanifestaties zoals de Zwinstedentriatlon en de strandloop en het zeezwemmen in Knokke maken er deel van uit. Als een sporter aan een bepaald aantal evenementen meedoet, krijgt hij de helft van zijn inschrijf geld terug. Bij deelname aan alle sportactiviteiten wordt alles terug gestort. Schram: „Er is hiermee een gigantische publiciteitscampag ne gemoeid. Daardoor is onze be- kendheid nog groter geworden. Met als gevolg dat er honderden extra sporters naar Sluis komen." Uiteraard gaat de meeste belang stelling uit naar de halve mara thon van de Zwinstedenloop. Vo rig jaar won de Keniaan Elijah Mbogo in één uur, zes minuten en vijftien seconden. In 2008 was de Ethiopische Belg Aman Gemeda uit Kuurne de snelste in 1.06.28. Hij zette daarmee de traditie van Belgische winnaars voort. Met uit zondering van John Vermeule in 1998 won altijd een zuiderbuur. En hoewel de echte smaakmakers nog niet hebben ingeschreven, leert de ervaring dat dit nog wel zal gebeuren. „Wie er nog aan de start verschijnen, valt niet te voor spellen. Toppers doen dit bijna al tijd op het laatste moment. Als ze elders iets aan startgeld kunnen verdienen, gaan ze daarheen. Uit gezonderd het prijzengeld is dit bij ons niet aan de orde." Dit laatste is in het begin wel eens anders ge weest. Toen werden lopers met startgelden naar Sluis gelokt om er meteen voor te zorgen dat de wed strijd echt iets zou voorstellen. De organisatie stak zichzelf daarmee in een wespennest. Ten eerste doordat recreanten het niet fair vonden dat zij dit startgeld min of meer opbrachten en ten tweede doordat de lopers van elkaar wis ten wat ze kregen. „Daardoor jut ten ze elkaar op. Ook gingen som mige lopers de prijzen vooraf al verdelen. Toen het zo ver kwam, zijn we ermee gekapt. We hebben het ook niet meer nodig. Er zijn nog wel een mooie prijzenpot en een grote verloting, maar dat is het dan ook", vertelt Schram. De oud-sportleraar is al vanaf het pril le begin betrokken bij de Zwinste denloop. Net als zijn mede-be stuursleden beschouwt hij het eve nement als zijn kindje. Toch was lopen niet één van zijn favoriete bezigheden. „Ik heb wel veel ande re dingen gedaan zoals voetballen, fietsen, skeeleren en schaatsen. Toch raakte ik erbij betrokken van wege mijn professionele achter grond. In het begin hield ik de boot af, omdat ik toen ook al amb tenaar in Sluis was. Al gauw bleek dit geen beletsel te zijn. En nu zijn we. dus zeventien jaar verder. Met veel plezier mag ik wel zeggen", zegt de tevreden vijftiger Schram. Hij maakt nog één kanttekening. „Echt oud zijn we nog niet, maar vers bloed in bestuur zou heel wel kom zijn. En niet eens omdat we niet meer aankunnen, maar vooral om het voortbestaan veilig te stel len. En natuurlijk kan een frisse en nieuwe blik op de zaken ook nooit kwaad." HEEREN VEEN - Turner Epke Zonder land kan in de voorbereiding op de Europese kampioenschappen twee weken niet met zijn trainer Gerard Speerstra werken. De coach is door zijn werkgever, gym- nastiekbond KNGU, voorlopig voor die periode geschorst. De straf volgt op uitlatingen van Speerstra in een interview met de Leeuwarder Courant van zaterdag, bevestigde topsportmanager Hans Gootjes gisteren. Speerstra, in dienst van de KNGU en gedeta cheerd bij Sportstad Heerenveen, is al jaren de coach van Zonder land.' In het gewraakte interview stelt hij onder meer dat de KNGU MOSKOU Dinara Safina heeft zich terugge trokken voor het toernooi van In dian Wells. De Russische tennis ster heeft nog steeds last van een rugblessure. Safina kwam sinds haar uitschakeling in de vierde ron de van de Australian Open (tegen landgenote Maria Kirilenko) niet meer in actie. Ze hoopt nu haar rentree te maken in het toernooi van Miami dat op 23 maart begint. RIJSWIJK Wielrenner Laurens ten Dam gaat ervan uit over drie weken zijn ren tree te maken in het peloton. Dat is sneller dan verwacht. Op 22 februa ri liep de Raborenner bij een val in de Ruta del Sol een scheurtje in het bekken op. Zoals het er nu naar uit ziet staat hij aan de start van de Ronde van Catalonië. Die begint op 22 maart. niets heeft gedaan met de evalua tie van het WK van 2006 in het Deense Aarhus. „De conclusie van dat toernooi was dat er binnen het Nederlands team twee groepen wa ren' een van Bossche turners en een groep van Heerenveen. Het WK van dit jaar in Rotterdam is te vergelijken met Aarhus. We moe ten ons daar als team plaatsen voor het WK van volgend jaar. Daar kunnen we olympische tick ets verdienen. Maar er wordt niets gedaan aan teamvorming. Hoezo professionaliteit?" Speerstra be sloot gisteren er het zwijgen toe te doen. Wel liet hij weten achter zijn woorden te staan. SAS VAN GENT De driebanders van Bottles/De Pa rel wonnen in poule vier van de derde divisie verrassend van Aarts- bouw 2:5-3. Behalve in de partij van Cees Baum- garte waren de verschillen mini maal. Zo won Cor de Jonge en ver loor Christiaan de Mil, na een schit terend duel, met twee punten ver schil. Peter Snelders speelde gelijk, waardoor de zege binnen was. ASPEN Zitskiër Kees-Jan van der Klooster heeft gisteren op de eerste afdaling in Aspen, waar deze week de we reldbekerfinale is, uitgevallen. De 32-jarige Vlissinger was één van de zestien deelnemers die de finish niet haalden. Van der Klooster neemt vanaf vol gende week zaterdag deel aan de Paralympics in Vancouver. HEINKENSZAND - Danny Blind luis tert woensdag 24 maart de loting van de Borsele Sloepoort Cup op. De assistent-trainer van Ajax zal tijdens de bijéénkomst iets vertel len over zijn loopbaan als speler en oefenmeester. Danny Blind heeft 537 wedstrijden in het betaalde voetbal (Sparta en Ajax) achter zijn naam staan. Met Ajax won hij onder meer de Euro pa Cup en de wereldbeker. Tegen woordig is de uit Oost-Souburg af komstige Blind werkzaam als assis tent van Martin Jol. De loting voor de Borsele Sloepoort Cup is woensdag 24 maart in het gemeentehuis van Heinkenszand en begint om 20.00 uur. Aan het voetbaltoernooi doen dit kjaar twaalf ploegen mee. Tot het lleelnemersveld behoren dit keer long RBC Roosendaal en de poften van FC Dender. Zij zitten pen met RCS en VC Vlissingen A-categorie en hoeven geen |rondes te spelen. D_e finale- 1 wordt zaterdag 14 augustus Verkt. De voorrondes zijn op flag 10 en woensdag 11 augus- 9,10,11, 12,13,16,17 en 18 juli 2010 In juli 2010 zal André Rieu samen met zijn Johan Strauss Orkest een prachtig openluchtconcert geven op het Vrijthof in zijn woonplaats Maastricht. Momenteel is André Rieu één van de populairste artiesten ter wereld. Geen enkele mannelijke artiest ontvingbijvoorbeeldvorigjaarmeerbezoekerstijdenszijn concerten dan hij! Ook het traditionele concert in de geboorteplaats van deze beroemde violist trekt jaarlijks duizenden bezoekers. Een topprestatie, en als u zijn concert bezoekt, weet u waarom... De openluchtconcerten beloven dan ook in 2010, net als voorgaande keren, een zeer bijzonder en sfeervol spektakel te worden dat u zeker niet mag missen! Belangrijk: vorig jaar waren alle concerten volledig uitverkocht. Wacht dus niet te lang... Vanaf slechts 139 boekt u al een 2-daags arrangement inclusief concertkaart categorie 4 en hotelovernachting met ontbijt! 2-daags auto-arrangement - incl. overnachting, ontbijt en concertkaart f Ramada Plaza Luik**** I Meer informatie zie www.stiprelzen.nl/bvxrl Express by Holiday Inn Hasselt*** no HotelTummi Meer informatie zie www.stipreizen.nl/bvxhe I va*3" Meer informatie: Parkhotel Rooding**** - Valkenburg I Meer informatie zie www.stipreizen.nl/nlxpr Hotel Gulpen*** - Gulpen I Meer informatie zie www.stipreizen.nl/nlxhg I Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer. Voor toeslagen i-pers.kamer en overige categorieën kaarten zie inlernet. Inclusief: 1 hotelovernachting inclusief onlbijl (of ontbijl en diner), concertkaart André Rieu cat. 4. Exclusief: vervoer, niet genoemde maaltijden en drankjes. Reserveringskosten 19.50 en eventueel Calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Wor een totaalwefzicht van alle arrangementen zie vrwvr.stlprerzen.nl/mlnu Carbon Hotel - Genk' O" iMeer informatie zie www.stipreizen.nl/bvxcg Hotel Tummers**** -Valkenburi www.stipreizen. 4 Q Hotel La Butte aux Bois***** - Lanaken ■**17 Meer informatie zie www.stipreizen.nl/bvxbb •ico Golden Tulip Apple Park**** fincL diner) 9-70 v.a. ijy Meer informatie zie www.stipreizen.nl/nlxah v-a- - _Q Derion Hotel Maastricht***** o-«e 1J7 Meer informatie zie www.stipreizen.nl/nlxdf Derion Hotel Maastricht***** Gnct diner) 1 Meer informatie zie www.stipreizen.nl, nlxdh 31" 11.a Golden Tulip Apple Park**** - Maastricht ,1Q 1 Meer informatie zie www._stipreizen.nl/nlxaf v-a ^7 j Voor een overzicht van de arrangementen in Amsterdam zie www.stipreizen.nl/rieu boek online of bel 020 - 66 22 222 ANVR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71