241 zeeland Schaken is niet saai, het Fiscus gepikeerd over uitlatingen Hoefnagels Dorpshuis Hoofdplaat is toe aan opknapbeurt Dorpsraad Heikant doet getuigenoproep vandalisme CVA-trefpunt houdt themabijeenkomst Verkiezing Beste Bolusbakker Zeeland Tjeerd Fonk laat foto's zien in Ledeltheater Voetbalplaatjes op ruilbeurs bij HW'24 Eerbetoon aan muziek U2 door band U22U LESSEN Enkele leerkrachten houden interesse in denksport levend donderdag 4 maart 2010 TERNEUZEN Het CVA-Trefpunt houdt zaterdag 6 maart een bijeenkomst onder het thema 'Communiceren na een be roerte, vanzelfsprekend?' Iedereen is welkom om 14.30 uur in woonzorgcentrum Bachtendie- ke aan de Koninginnelaan in Ter- neuzen. Het Trefpunt is bedoeld voor mensen die een CVA (beroer te) hebben gehad, hun partners, fa milie en andere belangstellenden. Het Trefpunt is een initiatief van Curamus en ZorgSaam, onder steund door CVA-vereniging 'Sa men Verder'. ZIERIKZEE Bakkerijgrondstoffenfabriek Ko ninklijke Zeelandia in Zierikzee is dinsdag 23 maart het toneel van het strijd om de titel Beste Bolus bakker van Zeeland. De bolussen voor de keuring worden op 23 maart 's ochtends ingeleverd bij een van de zes inleveradressen in Zeeland. De bakkers dienen acht bolussen in te leveren. De einduit slag is voor de helft gebaseerd op een blinde keuring en voor (fe helft op de wedstrijd van 23 maart. Hei- ma Verkerk van Zeelandia reikt 's middags de prijzen uit. OOSTBURG Fotograaf Tjeerd Fonk exposeert deze maand in de Rabozaal van het Ledeltheater in Oostburg. Fonk bracht afgelopen jaren projecten van de Rabobank Foundation in beeld. Die steunt arme mensen in Nederland en ontwikkelingslan den. Een selectie van zijn werk hangt in het Ledeltheater. Ope ningstijden van de zaal zijn maan dag tot en met vrijdag van 10.00 tot 13.00 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 13.00 uur. HULST Verzamelaars van voetbalplaatjes die al weken 'op zoek' zijn naar Ur- by Emanuelson, kunnen zaterdag 6 maart hun kans wagen bij HW'24 in Hulst. De voetbalclub houdt in samenwerking met AH een ruil beurs in het clubhuis van de vereni ging. Iedereen is van 14.00 uur tot 16.00 uur welkom om plaatjes te ruilen. Bovendien worden de drie extra voetbalplaatjes van Danko La- zovic (PSV), Miroslav Stoch (FC twente) en Marko Pantelic (Ajax) uitgedeeld. OOSTBURG In zaal The Lane in Oostburg klinkt zaterdag 13 maart een kei hard eerbetoon aan de in veler oren grootste rockband van deze tijd: Ü2. De tributeband U22U speelt alle hits uit de ruim dertigja rige carrière van de Ierse rockband zo precies mogelijk na. Niet alleen de sound, maar ook de show en de voor de band kenmerkende ener gie worden door U22U zo goed mo gelijk nagebootst. De band begint om 21.30 uur, aangrenzend café Pen ny Lane is al vanaf 19 uur open. Tot een paar jaar terug namen nog heel wat meer dan twintig schakers deel aan het kampioenschap schoolschaken voor West-Zeeuws-Vlaanderen. Maar de pret was er voor de aanwezige jeugdige schakers niet minder om in de Aardenburgse school Op Dreef. foto's Mark Neelemans door Frank van Cooten HULST - De Belastingdienst is gepi keerd over uitlatingen van Francois Hoefnagels, voorzitter van de Oost-Zeeuws-Vlaamse afde ling van FNV Bondgenoten. Hoefnagels zei gisteren in de krant dat minima vaak bewust worden getild door de fiscus omdat de vooringevulde aangiftes door de Belastingdienst vaak niet kloppen. Veel 65-plussers lopen hierdoor volgens hem vaak vele honderden euro's mis. Volgens woordvoerder Jelle Wijk- stra van de Belastingdienst slaat Hoefnagels de plank echter be hoorlijk mis. „De formulieren zijn door ons ingevuld als een vorm van dienstverlening. We doen dat niet om mensen bewust voor het lapje te houden." De vooringevulde aangiftes zijn volgens Wijkstra dus niet bedoeld als dé waarheid. „In de formulieren staat duidelijk dat de mensen de aangifte altijd goed moeten nalopen om na te gaan of de informatie wel klopt. Het verwijt van de heer Hoefna gels dat wij minima bewust zou den tillen, klopt dus helemaal niet. Wij doen hard ons best om ieder een zo goed mogelijk te helpen. Zo starten we vanaf maandag met een campagne om mensen te hel pen bij het invullen van hun belas tingformulieren." Hoefnagels hekelt ook het snoeien in aftrekposten. Zo mogen senio ren volgens hem niet langer de kos ten van de aanschaf van een bril opgeven. Volgens Wijkstra is dat de Belastingdienst niet te verwij ten. „De Belastingdienst voert al leen regels uit die door het Rijk zijn vastgesteld." door Sheila van Doorsselaer HEIKANT - De dorpsraad Heikant probeert via haar website informa tie te krijgen over vandalen die sinds enkele weken vernielingen aanrichten in het dorp. Op de site (www.heikant.net) heeft de dorpsraad een getuigenop roep geplaatst. Op deze manier hoopt de dorpsraad dat dader(s) van de vernielingen snel gepakt worden. Zo is de kerk al een paar keer doelwit geweest. Gerestau reerde glas-in-loodramen waar voor met pijn en moeite geld bij el kaar was gespaard, zijn ingegooid. De schade wordt geschat op mini maal drieduizend euro. Ook wer den in een nacht zowat alle (ver keersborden omver getrokken en is gepoogd er vandoor te gaan met een namaakkoe van een bedrijf aan de Julianastraat. Daarnaast is het beeld van de Stuiker bij dorps huis 't "Heike van zijn sokkel ge trokken en worden de palen op de verkeersremmers in de juliana straat al jarenlang gesloopt. Inmid dels is de politie ingeschakeld en die doet onderzoek. De schade wordt meestal aangericht op vrij dag- en zaterdagavond. Wie tips heeft kan die doorgeven aan de po litie (0900-8844) of aan leden van de Heikantse dorpsraad. door Martijn de Koning HOOFDPLAAT - Het dorpshuis in Hoofdplaat heeft hard een opknap beurt nodig. De dorpsraad is dan ook erg blij met de bijdrage van 52.000 euro uit het stimulerings fonds van de Rabobank West- Zeeuws-Vlaanderen. De beheerders van het fonds (le den en personeel van de Rabo bank) gaven afgelopen week finan ciële steun aan tien projecten in de gemeente Sluis. De grootste bij drage gaat naar Hoofdplaat. „Er moet veel gebeuren", zegt dorps raadsecretaris Leona de Lange. „We willen nieuwe ramen in het gebouw, een andere vloer en nieuw sanitair. De keuken is verou derd en er is behoefte aan nieuwe meubels. En het gebouw kan ook een schilderbeurt gebruiken." Het geld uit het fonds is de eerste bijdrage voor de renovatie. De Lan ge: „We hebben nog meer nodig. We benaderen daarom nog andere partijen, waaronder het Oranje fonds." Toch denkt De Lange dat de op knapbeurt met het geld dat nu be schikbaar is, snel kan beginnen. „We moeten het er als bestuur nog over hebben. Maar ik kan me niet voorstellen dat we nu nog een jaar wachten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66