zeelandI 23 moet je niet zeuren' keukenY® 'Ze hebben allemaal wel mooie praatjes' Alles komt uit de kast voor die laatste stem op verkiezingsdag Vertelmiddag Erik Klok promoveert in de geneeskunde donderdag 4 maart 2010 'Ik hoop dat de nieuwe gemeenteraad van Hulst ons geen geld uit de zak gaat kloppen. Dat de raadsleden er alles aan doen ons uit de recessie te halen' Helge van Drongelen, Ossenisse 'Ik heb vandaag voor de eerste keer gestemd. Ik volg de politiek niet echt. Ben geholpen door mijn ouders. Het was wel mijn eigen keuze om mee te gaan' Paulien Smet, Hulst door Sheila van Ooorsselaer TERNEUZEN - De leerlingen van het ROC in Terneuzen zijn opvallend politiek geëngageerd. Het meren deel van stemgerechtigde leeftijd zegt te gaan stemmen, of heeft dat woensdagmiddag al gedaan. Er zijn er zelfs bij die flink balen dat ze hun stempas zijn kwijtgeraakt en niet de moeite hebben geno men een nieuwe te regelen. Deson danks zijn er ook jongeren die aan de politiek een broertje dood heb ben en die met geen stok het stem bureau in te jagen zijn. Wim Kayser (19) uit Terneuzen is zo iemand. Hij gaat niet stemmen. Geen denken aan. „Ik heb er geen zin in, het interesseert me ook geen fluit." Jantine-Maria Smede- man (23) uit Terneuzen gaat niet stemmen omdat ze absoluut geen idéé Reeft aan wie ze haar stem zou moeten gunnen. „Ik heb wel de pamfletten gelezen, maar er is niet één partij die me echt trekt." Haar klasgenoot Alyssa 't Hart (19) uit Biervliet is nog steeds verbol gen over de opmerking die ze laatst in Terneuzen kreeg van een folderende WD' er. „Hij zei: 'als je niet gaat stemmen, moet je de ko mende vier jaar ook je mond hou den.' Nou ja zeg! Ik ga niet stem men omdat ze allemaal wel mooie praatjes hebben, maar ze komen ze toch niet na." Terneuzenaar Yor- rick van Dam (19) is eerlijk. „De politiek interesseert me niet. Ik heb me niet verdiept in de partij programma's, ik weet er zodoende niks van af, dus waarom zou ik dan gaan stemmen?" Francisca Hiemstra (18) uit Hulst twijfelt heel erg of ze nog gaat stemmen. Ze is een echte zwevende kiezer. „Ik heb me wel ingelezen en zo, maar niemand spreekt me echt aan." Ze verzucht: ,,'t Is lastig!" OSSENISSE - In herberg De Snis in Ossenisse wordt zondag 7 maart een vertelmiddag in dialect gehou den. Smeuïge verhalen met vaak een humoristisch tintje worden vanaf 15.00 uur verteld door Jan Hamelink, Rosita de Bakker, Leen de Jonge en Anita Maas. Er is mu zikale omlijsting en na afloop staat huisgemaakte soep met boeren brood klaar. de dorpen." De school telt 31 leerlingen, nog ver boven de opheffingsnorm van 23. „En in ons dorp zijn weer ne gen kinderen geboren. Dus dat zit wel goed." De teller van het stembureau in woonzorgcentrum Hooge Platen in Breskens staat rond 10.00 uur op 195. Sandra Scheppers-Fontey- ne van het stembureau koos be wust voor Hooge Platen. „Hier is het altijd lekker druk." Want ga er maar aan staan. Het stembureau is open van 07.30 tot 21.00 uur. En daarna begint het handmatige tel len. Het bekende rode potlood is weer van stal gehaald. „En over vier jaar stemmen we waarschijn lijk met beitel en steen", voorspelt Cees Liefting van het stembureau in buurthuis De Kameleon in de Terneuzense wijk Triniteit. De grotere stembureaus krijgen 's avonds ondersteuning van extra tellers. In Hooge Platen heeft Bres- siaander Alex Boerbooms zijn stem .uitgebracht op Dorpsbelan gen en Toerisme. (D8cT). „Ik werk in de horeca en ben mede afhanke lijk van het toerisme." In Hoofdplaat telt voorzitter loop Wielakker van het stembureau te gen half twaalf 67 stemkaarten. „Ik heb op een kandidaat uit Hoofd plaat gestemd. Vooral uit eigen be lang", zegt een dorpsbewoner die niet zegt op wie hij heeft gestemd en ook zijn naam niet prijsgeeft. In De Boemerang in Axel hapt voorzitter Jan van Harmeien van een warme maaltijd. „Ik schat dat we uitkomen op een percentage van 55 procent." Het stembureau in Den Dullaert in Hulst heeft net een topdrukte achter de rug. Tweehonderd men sen stonden in de rij. De mannen van het stembureau kijken uit op de CDA-caravan en de camper van Groot Hontenisse die brutaal voor Den Dullaert zijn geparkeerd. 'We zijn voor het behoud van de biblio theek in Den Dullaert' zegt de camper die verder is versierd met het hoofd van kandidaat Jacqueli ne Blommaert. Posters achter de ramen in Ossenisse spreken een andere boodschap. 'Dijkafsluiting nee'. „Daar valt niet veel meer aan te doen", zegt Helge van Drongen die net haar vertrouwen heeft gege ven aan Groot Hontenisse. „Maar dat weet mijn man niet." Joep en Leo van der Tol," Waterlandkerkje: „Invloed kunnen uitoefenen op de lokale politiek is niet alleen een plicht, maar ook een voorrecht als je kijkt naar andere landen. Als er mensen bereid zijn in de gemeente Sluis bestuurlijke verantwoordelijkheid te dragen, moet je moraal hebben. Op el ke partij is wat aan te merken, maar wij hebben op D66 gestemd. Deze par tij kan wat gaan betekenen in Sluis." Ron en Karin Voskuil, Hulst: „Het is belangrijk je stem uit te brengen. Het is de enige manier voor een burger om invloed uit te kunnen oefenen op de lokale politiek voor de komende vier jaar. Er mag wat mij betreft best een stemverplichting komen. Dat dwingt mensen meer na te denken over de partij en de persoon op wie je stemt. Wij stemmen op de SP. Het gaat voor al om het programma waar de SP voor staat." Hiel Ceerards, Ossenisse: „Je mag je stem niet verloren laten gaan. Er is zo veel moeite gedaan om stemrecht te krijgen voor vrouwen. Daar mag je niet aan voorbijgaan. Mijn buren zijn momenteel op vakantie. Ik heb van hen twee volmachten gekregen om ook voor hen te stemmen. Naar welke partij mijn voorkeur uitgaat? Ik stem op het CDA. Dat doe ik al van jongsaf aan. Het CDA is.een fatsoenlijke partij." HULST Op verkiezingsdag campagne voe ren zowat voor de deur van het stembureau; mag dat? Volgens de wet wel, maar volgens de publieke opinie is het eigenlijk 'not done' om op de dag van de verkiezingen nog campagne te voeren. Deze onge schreven regel lijkt de laatste jaren steeds meer in onbruik te raken. In Hulst reed CDA' er Denis Steijaert gisteren rond in zijn Mercedes met daarachter een caravan, helemaal volgeplakt met CDA stickers. De ca ravan parkeerde hij pontificaal voor het stadhuis van Hulst en dat werd niet door iedereen gewaar deerd. Groot Hontenisse reed rond met een camper in de partijkleu- ren. Volgens de wet is echter alleen campagne voeren in het stembu reau verboden. De Hulster burge meester Jan Frans Mulder liet we ten in te zullen grijpen bij exces sen. HULST Oud-Hulstenaar Erik Klok (27) is aan de universiteit van Leiden ge promoveerd tot doctor in de ge neeskunde. Na zijn gymnasiumop leiding aan het Reynaertcollege in Hulst behaalde hij in 2004 het doc toraal geneeskunde. Daarna voerde hij zijn promotieonderzoek uit, dat zich richtte op de gevolgen van lon- gembolie. In januari dit jaar is Klok begon nen met de opleiding tot internist in het Bronovo Ziekenhuis in Den Haag. n«0.r.de^n OOK VOOR VERVANGINGSAPPARATUUR wmmsma fönreuzenjmjj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65