PZC Lokale partijen zijn grote winnaars Vijfhonderd euro voor gouden tip deDRVKKERY 22 24 en 25 Jong geleerd, oud gedaan Twijfels rond plannen voor passantenhaven bij Cadzand-Bad Schaken is niet saai, het spel scherpt de geest 21 Donderdag 4 maart 2010 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl RAADSVERKIEZINGEN TOP/Gemeentebelangen grootste in Terneuzen, Nieuw Gemeentebelang in Sluis door Harmen van der Werf en Wout Baremen terneuzen - De lokale partijen hebben in de drie Zeeuws-Vlaam- se gemeenten de verkiezingen ge wonnen. TOP/Gemeentebelangen passeerde in Terneuzen de PvdA als eerste partij. Nieuw Gemeente belang en Lijst Babijn boekten in Sluis grote winst. In Hulst scoor den met name Groot Hontenisse en Algemeen Belang Groot Hulst goed. De drie collegepartijen in Terneu zen (PvdA, CDA en TOP/Gemeen tebelangen) hielden samen.stand, maar de onderlinge verhoudingen zijn wel gewijzigd. De PvdA ver liest twee zetels en komt op acht uit. TOP/Gemeentebelangen haalt acht zetels. Dat waren er vijf. Het CDA had er zeven en komt op zes. SP en D66 zijn de nieuwkomers in Terneuzen met elk één zetel. Lijst Cees Freeke keert niet terug. Chris tenunie en SGP houden allebei twee zetels. De WD verliest één zetel en houdt er twee over. Groen- Links handhaaft zich met één ze tel. In Sluis zijn Nieuw Gemeentebe lang en Lijst Babijn de grote win naars. Nieuw Gemeentebelang ver dubbelt het aantal zetels van twee naar vier. Lijst Babijn komt uit het niets op twee. Grote verliezers zijn de collegepartijen PvdA (van vier naar twee) en Dorpsbelangen en Toerisme (van vier naar twee). Hel der Zeeuws gaat eveneens van vier naar twee. De WD wint één zetel en komt op drie. Het CDA blijft op drie zetels. D66 krijgt één zetel in Sluis. De gemeenteraadsverkiezingen in Hulst lijken sterk beïnvloed te zijn door de discussie over ontpolde- ring van de Hertogin Hedwigepol- der. Nogal wat kiezers hebben de koers van het CDA daarover afge straft. Dat was onder meer te zien in Kloosterzande waar de christen democraten zakten van 37 procent van de stemmen in 2006 naar 16 procent. In Vogelwaarde en Nieuw Namen verloor het CDA bijna de helft van de aanhang. Het CDA zakt naar verwachting van vier naar twee zetels. De PvdA gaat van vijf naar vier, Groot Hontenis se van drie naar vier, Algemeen Be lang Groot Hulst van vier naar vijf, de WD van één naar twee, Pro gressief Hulst houdt er vermoede lijk drie en de SP blijft gelijk met één zetel. In Hulst hebben de loka le partijen en de WD dus geprofi teerd van het grote verlies van het CDA. WATERLANDKERKJE - Juf Cindy Heinsdijk van basisschool Inspecteur Leenhouts in Water landkerkje ging gisteren stemmen in het dorpshuis. Dat deed ze niet alleen. De juf nam kinderen mee van de bovenbouw om ze te laten zien hoe dit democratische proces in zijn werk gaat. Haar collega Ine Kindt van basisschool Nobelhorst deed hetzelfde in Hulst waar ze schoolkinderen meenam naar het stembureau in Den Dullaert. Juf Cindy had 'haar' kinderen al op school voorbereid. „Ze kunnen op deze manier kennis maken met de democratie." Theo Rammelaere, voorzitter van het stembu reau, vond het een goed initiatief. „Het is be langrijk dat kinderen al vroeg weten dat stem men belangrijk is om invloed uit te oefenen op het gemeentebestuur." De kinderen zelf vonden het reuze interes sant. foto Mark Neeiemans Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vrij. 5 maart, 16.30-17.30 uur De Drvkkery Talkshow o.l.v. Rebecca van Wittene za. 6 maart, 12.00-13.00 uur presentatie Brieven uit Veere Lieneke Frerichs en Peter Blom za. 6 maart, 15.00-16.30 uur Edouard van de Velde chansons zo. 7 maan, 13.00-17.00 uur Koopzondag boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl door Harmen van der Werf sluiskil - Dirk Netten, mede-eige naar van autobedrijf en metaalhan- del Gebroeders Netten en Zoon aan de Koegorsstraat in Sluiskil- Oost, is het goed beu. Hij was be gin deze week opnieuw slachtoffer van een inbraak en wil dat de da ders snel worden gepakt. Netten heeft daarom voor 'de gouden tip' vijfhonderd euro uitgeloofd. De dieven namen nogal wat mee. Netten somt op: drie- tot vierhon derd kilo koper, vijftig tot zestig ka talysatoren en duizend liter diesel olie. De schade schat hij op vier- a vijfduizend euro. Verzekerd is hij niet. „Ze willen ons niet in de ver zekering hebben, omdat we tot een risicogroep zouden behoren. Zeker omdat we van het woonwa genkamp komen." Netten is het zat, omdat hij al eens eerder flink is bestolen. „Een klei ne twee jaar geleden was dat. Voor zo'n 40.000 euro aan spullen is toen meegenomen." Een extra re den voor Netten om tipgeld uit te loven is dat de laatste tijd in Zeeuws-Vlaanderen meer metaal bedrijven door inbrekers zijn be zocht. Hij noemt enkele collega's in de omgeving van Hulst. De dief stallen hebben volgens hem alles te maken met de weer sterk geste gen metaalprijzen. „Eén kilo koper doet nu vier euro. Dat is veel." In reactie op de inbraak in de nacht van maandag op dinsdag heeft Net ten besloten zijn beveiligingssys teem flink uit te breiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63