Tijd om de tuinmeubelen buiten te zetten uit 13 1 Gauguin bedacht een publiciteitsstunt donderdag 4 maart 2010 Farmwood is in Westdorpe geves tigd aan de Kapittelstraat. Het be drijf bestaat uit een werkplaats in een grote schuur, waar de meube len en andere tuinartikelen in el kaar worden gezet en afgewerkt. Vervaet werkt met veel eigen ont werpen. In de showroom naast de werkplaats zijn de verschillende meubelen te bewonderen. Op het showterrein buiten staan verschil lende tuinhuisjes, blokhutten en prieeltjes. Zaterdag en zondag wordt op het terrein een demonstratie ouder wets boomzagen gehouden. Mede werkers laten zien hoe grote boom stammen worden verzaagd tot planken die gebruikt worden voor de Farmwoodproducten. Tijdens de Farmwooddagen zijn er ook ver schillende kraampjes met informa tie over kunstgras en kleding voor het buitenleven. Naast alle informatie over tuin hout en tuinmeubelen zijn er aller lei acties. Speeltoestellen, hekken en poorten zijn speciaal voor deze dagen afgeprijst. Bovendien wordt er gezorgd voor vermaak voor jong en oud. De kinderen kunnen meedoen aan binnen- en buitenactiviteiten. Zo kunnen ze een rondje meerij den op een mini-stoomtrekker en op een draaimolen die wordt ge trokken door paarden. Op beide open dagen zijn vanaf 11.30 uur muziekoptredens. Het be gint met een concert van de 'Tiro- ler Gruppe'. Het tuinmeubelensei zoen wordt pas echt geopend door Alpenhoornblazer Luc. De activiteiten duren zaterdag en Farmwood houdt komend weekend open dagen. Farmwood, Kapittelstraat 1 l3f)ansdV)kB foto Mark Neelemans zondag tot 17.00 uur, met als klap stuk 'Jodelen met Johan Flosser en zijn Tiroler Gruppe'. Er is bewust gekozen voor een Beierse stijl, ver telt Verveat. „De meubelen die wij hier maken, hebben ook Beierse invloeden." Verveat verwacht veel van de open dagen. Het seizoen om de tuinmeubelen naar buiten te halen begint weer. Hij verwacht dat veel mensen een kijkje nemen. De meubelen van Farmwood zijn volgens de eigenaar uniek. Dat komt, omdat ze van dik hout zijn gemaakt. „We gebruiken voor on ze artikelen alleen het betere en bijzondere tuinhout. Het is erg dik en van goede kwaliteit." ledereen kan komende zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur een kijkje komen nemen op de Farmwooddagen aan de Kapittelstraat in Westdorpe. WESTDORPE door Karlijn de Splenter Een uit de hand gelopen hobby, zo noemt Her man Verveat zijn bedrijf Farmwood in Westdor pe. Naast zijn akkerbouwbedrijf is hij in 1993 begonnen met het maken van zware tuinmeube len, blokhutten en tuinhuisjes. Vervaet houdt dit weekeinde open dagen met tal van activitei ten en veel Beierse muziek. Vier je kinderfeestje bij één van de leukste belevenissen van Zeeland! Leef je uit in de achtbaan van Mini Mundi. Speel dé wedstrijd van je leven in Voetbal Experience. Of wordt een echte piraat of Sharkfeeder in Het Arsenaal., Kijk snel voor de mogelijkheden op: www.zeelandattracties.nl - heftArsonoo/ door Fran^oise Ledeboer Het Van Gogh Museum in Amsterdam laat de wer ken zien die Paul Gauguin (1848-1903) speciaal maakte voor de Wereld- tentoonstelling van 1889 in Parijs. Het Van Gogh Museum introdu ceert het thema met enorme foto's van de Wereldtentoonstelling in Parijs in 1889. Op vele vierkante meters muur bij de entree tonen die foto's de be drijvigheid op het enorme exposi tieterrein rond de net voltooide Eiffeltoren. Het klinkt nog steeds ongelooflijk: het evenement trok in zes maanden maar liefst 28 mil joen bezoekers. Geen wonder dat ook Gauguin - Gauguin uit de serie zinkografie: Bretonse baadsters, 1889. toen nog onbekend - daar profijt van probeerde te trekken. Hij be dacht een publiciteitsstunt van al lure in de vorm van elf zinkografie- ën, voorstellingen die niet op steen - zoals bij litho's - maar op zink waren getekend. Gauguins publiciteitsstunt kreeg bekendheid als de Volpini-serie, vernoemd naar de eigenaar van het café waar de kunstenaar het werk voor het eerst liet zien. Hij drukte de zinkografieën af op kana riegeel papier en presenteerde ze in een map. In het Van Gogh Museum hangen ze aan de muur en contrasteert het kanariegeel prachtig met de zwarte, witte en grijstinten van de voorstellingen. Paul Gauguin - De doorbraak naar moderniteit: Van Gogh Museum Amsterdam, t/m 6 juni.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57