6 luit Rotterdamse Museumnacht wil Retrobeurs Kringwinkels donderdag 4 maart 2010 Ook de kruiden: 100 procent natuurlijk. Bij de Kringwinkels in Ant werpen is het zaterdag 6 maart retro-dag. Een aanra der voor verzamelaars, koopjesja gers en liefhebbers van vintage. In de zes Kringwinkels van Groot-Antwerpen, Schoten en Ka pellen zijn de voorbije maanden de leukste oldies uit de jaren '6o, '70 en '80 verzameld. Een schat aan unieke spullen, van retro tot kitsch. Meubels, verlichting, kle ding en accessoires, affiches of el pees: het is er allemaal. Voor locaties en openingstijden: www.dekringwinkelantwer- pen.be. Nog fut en tijd over? Bezoek dan de markt op de Oudevaartsplaats, door de Antwerpenaren 'Vreemde- lingenmarkt' genoemd vanwege het exotische aanbod. Open van 8 tot 16 uur. De Oost-Vlaamse kringkoopwin- kels houden diezelfde dag in de Gentse Flanders Expo (hal 2) even eens een Retrobeurs. Van 10 tot 17 uur kunnen de liefhebbers hier schatjagen (entree 2 euro). Tip: lijn 20 van Connexxion rijdt in de weekeinden van Goes naar Gent. Daarbij doet de bus 's-Heer Hen drikskinderen aan, 's-Heer Arends- kerke, Heinkenszand en 's-Heeren- hoek (zie www.connexxion.nl voor de dienstregeling). VRIJDAG 5 MAART Kats Kinderdisco voor Noord-Bevelanders van acht tot dertien jaar.Gratis busvervoer. Dorpshuis De Vriendschap, 19.00-22.30 uur. info@jrnb.nl ZATERDAG 6 MAART Dreischor Toneelavond met muziek van de Vereni ging Tot Nut en Genoegen. Dorpshuis, 20.00 uur Ellemeet Straofeest met om 11.30 uur verzamelen en keuring van paarden en ruiters op het Dorpsplein, om 15.00 uur intocht met muziek, 15.30 uur prijsuitreiking en aan sluitend feest in het dorpshuis. Goes Spirituele beurs Paraview. Zeelandhallen, 12.00 - 17.30 uur. Haamstede Klaverjasmarathon Klaverjasclub. Dorpshuis De Schutse, 10 tot 22 uur. Oost-Souburg Salsaparty met salsaband Rompecabeza en dj Jobo. De Karolingenburcht, Vlissingsestraat, 22.00 uur. Zierikzee Viering Internationale Vrouwendag MFC, 20.00 uur. ZONDAG 7 MAART Goes Spirituele beurs Paraview. Zeelandhallen, 11.00 - 17.30 uur. DINSDAG 9 MAART Scharendijke Lezing Hans van Hage van rozenkwekerij de Bierkreek voor Groei Bloei. Verenigingsgebouw De Putmeet, 20 uur. Vlissingen Stichting Landschapsbeheer Zeeland geeft informatie avond over weidevogels. MEC, Korenbloemlaan 5,19.00 - 21.30 uur. De Rotterdamse Museum nacht op zaterdag 6 maart wordt grootser dan ooit. Tientallen musea en galeries zijn tussen acht uur 's avonds en twee uur 's nachts geopend. De nacht wordt geopend bij de Sint Laurens- kerk. De negende Rotterdamse Museum nacht 2010 staat in het teken van XS/XL. Alle deelnemende instellin gen zullen daar een eigen draai aan geven. In het Maritiem Mu seum is de glamour helemaal over de top: Pas jij in de wereld van de Rich 8c Famous? Kijk naar de XXL snoek die zich verslikte in een XL snoekbaars op het reusachtige beeldscherm bij het Natuurhisto risch Museum. door Ellen Jobse Een bezoekje aan drogiste rij-kruiderij De Rode Pi laren in Goes is een ple zier voor je zintuigen. Zodra je de deur opent, ruik je de herkenbare geuren van zeep, oliën en specerijen. De ingeto gen, ouderwetse inrichting van de winkel biedt bezoekers een huiselijke en ongedwongen sfeer, waarin de natuurzuivere producten goed tot hun recht ko men. Eigenaar Peter Gruys (53) opende in 1989 de eerste vestiging van De Rode Pilaren, in een pand in het centrum van Middelburg met origi nele, rode pilaren aan de voorge vel. Na Middelburg volgden nog drie winkels: in Vlissingen, Goes en Bergen op Zoom. Allemaal bie den ze een breed assortiment dro gisterijproducten. Van zeep, voe dingssupplementen en huidverzor gingsmiddelen tot thee, specerijen en oud-Hollands snoep. Eén ding hebben alle producten gemeen: ze zijn honderd procent natuurlijk. „We hebben bij De Rode Pilaren als regel dat elk product volledig bestaat uit natuurlijke ingrediën ten. Aan de specerijen wordt bij voorbeeld geen zout toegevoegd, wat andere bedrijven vaak wel doen omdat zout veel weegt." Gruys' drijfveer is zijn passie voor gezondheid. „Mensen krijgen zo veel giftige stoffen binnen. Het aantal allergieën stijgt niet voor niets. Daar maak ik me druk om. Ik roep al twintig jaar dat suiker en zout slecht zijn voor de gezond heid, maar nu pas krijg ik mijn ge lijk." Dat er in Nederland weinig soort gelijke drogisten zijn - volgens Gruys moet je ze met een zaklamp zoeken - komt volgens de eigenaar doordat er nog veel onwetendheid is bij mensen. „Niet natuurzuivere producten worden bij landelijk be kende drogisten vaak verkocht on der het stempel 'natuurlijk'. Er hoeft namelijk maar één natuurlij- Ervaar de kleinste rondleiding van Nederland en doe mee met het grootste rad van fortuin in het Be lasting 8c Douane Museum. David Smeulders maakt met zijn XL-camerascanner bodyscans in Las Palrhas. En Villa Zebra laat zijn meeste monsterlijke kant zien. Winnaar van de waarderingsprijs in 2009, het Historisch Museum Rotter dam, pakt uit met onder meer een groots verjaardagsfeest voor de Rot terdamse couturier Cargelli. Op het plein voor de Laurenskerk begint de Rotterdamse Museum nacht 2010 met een concert van XS-zangtonen van het Rotterdams Jongenskoor en XL-klanken van het Codarts Brass Ensemble. De De Rode Pilaren in Goes. ke grondstof in een product ver werkt te zijn en dan mag het die naam al dragen. Ik vind dat onbe- grijpelijk." Gruys heeft geen plannen om in heel Nederland winkels te ope nen, om zo meer mensen de kans te bieden natuurzuivere produc ten te kopen. „Hoe groter je bent, hoe minder zicht je hebt op de kwaliteit." Dat die kwaliteit wat kost, ontkent Gruys niet. „Kwali- reusachtige alpenhoorn brengt de compositie van Marco Kalkman naar een finale. Beeldend vormge ver Chantal van Heeswijk zorgt voor een visueel spektakel van bal lonnen in de vorm van ogen die de totaalervaring compleet maakt. Reis door de Stad is een perfor mance met een projectie van een tekenanimatie en een band. Djem- beeband Convoi Exceptional geeft op het ritme van geprojecteerde animaties een feestelijke tint aan de Museumnacht en maakt een route langs het Centrum Beelden de Kunst, het Maritiem Museum, de Kunsthal, het Nederlands Archi tectuurinstituut en Museum Boij- mans Van Beuningen. Reis door de stad is gemaakt door Emma Ha- u'ju;r.nQtoE Bjh SQLiUAGO De nieuwste aanwinst: kleurige zeepblokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50