Mathilde niemand liet onberoerd uit |3 rfjiuis Tuin T^p| Zeelandhallen Goes Paranormaal- Sieradenbeurs Snuffelmarkt Thuis Tuin Trends Stoffenspektakel 12-14 maart r met Rob's RoadshowM Altijd wat te beleven in donderdag 4 maart 2010 6 7 maart Handgemaakte sieraden, workshops sieraden ontwerpen, zoetwaterparels en Swarovski kristal: het is allemaal te vinden op de Sieradenbeurs in Zeelandhallen Goes. Tegelijkertijd vindt de Paraview Paranormaalbeurs plaats met alles op het gebied van new age en alternatieve geneeswijzen. Het combitoegangskaartje is voor beide beurzen geldig. Kijk voor meer informatie op www.zeelandhallen.nl. 6 7 maart Beleef urenlang zoekplezier in Goes. Op de snuffelmarkt vind je o.a. cd's, kleding, schilderijen, meubeltjes en dat ene boek waar je al jaren naar zocht. Op 6 maart open van 9.00 tot 17.00 uur en op 7 maart van 10.00 tot 17.00 uur. Entree: volw. 4,50 65+ 3 kinderen tot 12 jaar gratis. 12, 13 14 maart De nieuwste tuin- en interieurtrends vind je op Thuis Tuin Trends. Nederlands bekendste tuinman Rob Verlinden en trendwatcher Romeo Sommers geven met Rob's Roadshow, bekend van het SBS 6 programma De Tuinruimers, persoonlijk advies aan alle tuin- en interieurliefhebbers. Kijk voor meer informatie op www.thuisentuintrends.nl. 17 maart Hét evenement op het gebied van modestoffen, interieurstoffen en hobbystoffen. Nederlands bekendste stoffenhandelaren presenteren op meer dan 4.000 m2 van 9.30 tot 16.30 uur de nieuwste herfst- en wintercollectie. Toegang is gratis. Wolphaartsdijk Orkest Advendo/EMM en cabaretgroep Zonder Zijwieltjes verzorgen een concert waarbij publiek actief betrokken wordt. Dorpshuis De Griffioen, 20.00 uur ZONDAG 7 MAART Ellewoutsdijk Het Westkappels Kwartet brengt oude Nederlandse liederen. Mika Vermeulen zingt liedjes die hij zong in de provinciale finale van Kinderen voor Kinderen. Thijs Martens speelt nummers op doedelzak, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Middelburg De Middelburgse stadsdichter Johannes Herman Buma leest het gedicht van de maand, daarna gerapt door Donald Joos- se, en meer gedichten. Bree 30-32, 14.00 uur *Codarts Chamber Choir zingt tijdens dit gratis concert Liebeslieder van Brahms, Spanisches Liederspiel van Schumann. Zeeuwse Concertzaal 14.30 uur *Zangeres Irene Filippova presenteert haar concert 'Russin zoekt man!?' Stadsschouwburg, 15.00 uur *Gitarist Pete Mitchells brengt bluesrock met zijn trio Drive. Bar American, 17.00 uur *The Groove Yard staat op het podium. Café 't Schuttershof, 17.00 uur Ritthem Het trio Vélibèr met Rob Verment (fluit), Eric Berkley (piano) en Chris Lingeman (cello) speelt werk van Corelli, Telemann, Mozart, Willem de Fesch, Gabriel Marie en Godfried Finger. Toegang gratis. Dorpskerk, 15.00 uur Terneuzen Het Vincent Herring Quartet geeft een concert. Porgy Bess, 16.00 uur Vlissingen Cabaretduo Kiki Heesels en Paul Prenen speelt 'Van hier tot Gunder' over meisje dat van de stad naar platteland verhuist. Arsenaaltheater 15.00 uur *De Zeeuws/Brabantse rockformatie The Slaves treedt op. De bezetting: Frank Bee- rens (drums, zang), Peter Urbanus (gi taar), Hans van Andel (zang, gitaar) en Dion Laros (bas, zang). Strandpaviljoen Panta Rhei, 17.00 uur DINSDAG 9 MAART Vlissingen Brabants Plat spelen skecthes, conferen ces en parodieën. Arsenaaltheater, 20.15 uur WOENSDAG 10 MAART Middelburg Poppentheater Parabel: 'Leve de koning'. Huiskamertheatertje, Herengracht 66, 14.30 uur. gratis toegang Ronald Goedemondt cabaret 'Dedica tion'. Stadsschouwburg, 20.00 uur Vlissingen Kaapverdische zangeres Carmen Souza treedt op in serie 'Vrouwenstemmen'. Arsenaaltheater, 20.15 uur Vol vertrouwen stelde hij zijn script in handen van Paula Bang- els met de uitnodiging er 'oneer biedig' mee om te gaan ten behoe ve van een boeiende regie. Zij werkten binnen De Paardenkathe draal in Utrecht al meerdere keren met elkaar samen. Ook musicus David Cantens behoort tot het creatieve team achter deze voorstel ling. „David levert daarin een we zenlijke bijdrage. In het midden van de speelvloer staat een meubel stuk opgebouwd uit flightcases, waar hij middenin zit en waar hij zowel muziek maakt als af en toe de rol aanneemt van één de perso nages in Mathilde's leven." Laag voor laag heeft Van Beek zijn creatie opgebouwd. Hij begon met het aantrekken van de schoenen met enorme hakken. Daarna dien de grimeur Pilo Pilkes zich aan voor het uitvoeren van een kunst werk met de make-up en het kap sel, die zo kenmerkend waren voor Mathilde Willink. Tenslotte hult de acteur zich in de creatie die Fong Leng speciaal voor deze voorstelling heeft ontworpen. „Al les bij elkaar zijn het allemaal ca deautjes die ik stuk voor stuk mag uitpakken", vat Van Beek het repe titieproces samen. Af en toe ervaar- de hij dat ook als een raar schizo freen proces. Zo heeft hij als ac teur bij het leren van de tekst wel eens zitten vloeken op de schrijver die er zo van houdt soms lastige herhalingen te bezigen. Louis van Beek heeft er vertrou wen in met Mathilde veel meer te bieden dan het levensverhaal van één vrouw. Haar aandrift zich na drukkelijk te onderscheiden en vooral ook haar latere strijd met ja loezie en eenzaamheid zullen voor velen herkenbaar zijn. Zo dient het immers ook te zijn, aldus het advies van één van zijn grootste leermeesters, lan Decleir: 'Goed theater is altijd persoonlijk, maar mag nooit particulier worden'. Woensdag 10 maart, Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur; t/m 24 april tournee door Zeeland en daarbuiten, speellijst: www.theaterzeelandia.nl. „Onder alle uiterlijk vertoon is Ma thilde immers toch ook dat kleine Zeeuwse meisje gebleven. Nadat zij op een feest het stralend mid delpunt was geweest en later tij dens de rit naar huis zich wellicht tegen de taxichauffeur ook nog foto Ruben Oreel sprankelend gedroeg, kwam toch het moment dat zij de deur van haar kamer in Amsterdam sloot en volkomen alleen was, nadat Willink haar had verlaten voor een andere vrouw. Zo wil ik haar ook laten zien", aldus Van Beek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47