Goed jaar toerisme in Zeeland zeeland 13 Patiëntenorganisatie: zorg over bezuinigingen Plan Erasmusflat geen probleem Pure C opent deuren commentaar Opdracht GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 www.pzc.nl Volg de nasleep van de verkiezin gen de hele dag'op www.pzc.nl middelburg - Campings en bunga lowparken in Nederland hebben vorig jaar goed geboerd. Zij trok ken meer gasten uit eigen land dan een jaar eerder. De omzet groeide in 2009 met bijna vier procent, de grootste groei sinds 2003. Met name het ho ge resultaat in de maanden juli, au gustus en september is opvallend, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren heeft gepubliceerd. In het tweede en derde kwartaal, de belangrijk ste periode voor deze sector, ont vingen de campings en bungalow parken 7,8 miljoen mensen. Dat is ruim acht procent meer dan in die zelfde periode een jaar eerder. Niet alleen gingen meer Nederlanders in eigen land op vakantie, ook toe risten uit andere landen kwamen massaler deze kant op. Het aan deel van de Nederlandse gasten op campings en bungalowparken ligt (landelijk) al jaren op tachtig pro cent. Zeeland telde vorig jaar over de eerste drie kwartalen 898.700 toe risten. Dat zijn er honderdduizend meer dan in 2008. De cijfers van het laatste kwartaal zijn nog niet in het overzicht verwerkt. De sta tistische gegevens over de afgelo pen vijf jaar laten evenwel zien dat in oktober, november en decem ber doorgaans nog eens zo'n 150.000 gasten naar de provincie trekken. Met dit voorlopig resultaat bena dert het toerisme in Nederland het niveau van 2001. Het jaar daar op werd een recordomzet geboekt met een groei van ruim acht pro cent. den haag - De Raad van State heeft geen probleem met het plan voor de sloop van de dertig jaar oude Erasmusflat en de bouw van vier nieuwe woontorens met se niorenappartementen in Goes. De Raad heeft de bezwaren van Erasmusflatbewoonster H. van de Lans tegen het plan voorlopig ter zijde geschoven. Later dit jaar volgt nog een bodemzaak, maar de kans is klein dat het plan als nog onderuit gaat. Overigens is de bouw al begonnen omdat de projectontwikkelaar al over een onherroepelijke bouwver gunning beschikt. Eerst wil de pro jectontwikkelaar drie torens met 112 appartementen bouwen. Daar na wordt de Erasmusflat gesloopt en de vierde toren gebouwd. donderdag 4 maart 2010 cadzand-bad - Pure C, het nieu we restaurant van topkok Sergio Herman, heeft gisteren zijn deu ren geopend. De zaak is onderge bracht in het Strandhotel in Cad- zand-Bad en ligt dus dichtbij de zee. Klanten kunnen een menu kaart met veel Zeeuwse invloeden verwachten. Jacco La Gasse heeft de dagelijkse leiding over de zaak. Hij kan verder nog niet veel over het nieuwe restaurant zeggen om dat de officiële opening pas op 15 maart plaatsvindt. middelburg - Patiëntenorganisatie Het Klaverblad is bezorgd over de bezuinigingen van de provincie. Vooral de bezuinigingen op het openbaar vervoer, de gezondheids zorg, de jeugdzorg en de onder steuning van vrijwilligers kunnen nadelig uitpakken, vindt de organi satie. De provincie heeft onlangs aangekondigd bijna achttien mil joen euro te moeten bezuinigen. Bezuinigen op ondersteuning van vrijwilligers kan ertoe leiden dat minder mensen bereid zijn vrijwil ligerswerk te doen. En dat zou een verarming zijn voor de samenle ving, vindt het Klaverblad. Beknib belen op preventief jeugdbeleid kan leiden tot meer werk voor de jeugdzorg. Daardoor zal de zorg uiteindelijk duurder worden, voor spelt de patiëntenorganisatie. Als het stof vandaag is neergedaald, kun nen de dertien Zeeuwse gemeenten de balans opmaken. De contou ren van het nieuwe politieke landschap zijn al zichtbaar: CDA en vooral PvdA verliezen raadszetels, de lokale partijen winnen en D66 doet weer mee. Verder valt op dat de verschil len per gemeente wederom groot zijn. Zowel wat betreft op komstpercentage, als wat be treft politieke voorkeuren. Iets minder dan zestig procent van de stemgerechtigden heeft gisteren de gang naar de stem bus gemaakt. Daarmee beschik ken de volksvertegenwoordi gers over een zeer acceptabel mandaat van de bevolking. De kersverse raden staan nu voor de opdracht om een ge loofwaardig college te forme ren. Het valt te hopen dat par tijen de gelegenheid niet aan grijpen om oude rekeningen te vereffenen. Kiezers haken - te recht - af als de winnaars van de verkiezingen in de achterka mertjes sneuvelen. VERKIEZINGSUITSLAGEN Het laatste nieuws over de verkiezin gen: de uitslagen per gemeente en reacties op www.pzc.nl/stemmen EN VERDER Verkiezingsnieuws uit de rest van Ne derland, reacties en nabeschouwin gen op www.pzc.nl/binnenland Video's, foto's, de stelling 6.45 uur, verzorgingshuis Ter Reede, Vlissingen. Het stembureau wordt ingericht. Even na 21.00 uur: de stembussen worden geleegd in het Vlissingse stadhuis. 11.30 uur, Ritthem. De rode potloden moeten nodig even worden geslepen. 17.00 uur, stadhuis, Vlissingen. Voorbereidingen voor de avond. De spanning stijgt. 9,30 uur, West-Souburg. Esther Bom (18) mag voor het eerst stemmen. Burgemeester Wim Dijkstra kijkt toe. 16.00 uur, stadhuis Vlissingen. „Als je belooft dat je niet kijkt, mag je mee het stemhokje in." LEICHT Keukens Middelburg b.v. Functie, elegantie en comfort LEICHT Keukens Mortiereboulevard 3 Middelburg (vanaf de A58 bij de rotonde rechts) tel (0118)62 88 79 fax (0118) 67 00 79 infoip'leichtkeukensmiddelburg.nl www.leichtkeukensmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3