alles om korfbal André Rieu in Maastricht 39 33 Turnbond schorst coach van Epke Zonderland wüm*ZJï?n*3jutn 1 v.a. André Rieu op het Vrijthof ubriek 'Kriskras door Walcheren' den zij in de schijnwerpers gezet, daag deel 7: de familie De Ridder. Arnemuiden Blind te gast bij loting Borsele Sloepoort Cup Olympus hard op weg naar tweede plaats CP Samyn prooi voor Jens Keukeleire Krijger/Ribbstyle wint in titelstrijd karten Van der Klooster haalt finishlijn afdaling niet Maak een keuze uit de onderstaande arrangementen: Ook André Rieu in de Amsterdam ArenA te boeken donderdag 4 maart 2010 sprekend als het inademen van zuurstof. Blaas en Ria leerden elkaar ken nen in de korfbalclub TOP. Blaas was trainer van Ria. Toen hij 22 was en zij 15, werden ze verliefd. Vijf jaar later, in 1982, trouwden ze. Ze speelden vele jaren samen in het eerste, totdat Blaas kniepro blemen kreeg. Ria speelde tot haar 43e in TOP 1. Met onderbrekingen HEINKENSZAND - Danny Blind luis tert woensdag 24 maart de loting van de Borsele Sloepoort Cup op. De assistent-trainer van Ajax zal tijdens de bijeenkomst iets vertel len over zijn loopbaan als speler en oefenmeester. Danny Blind heeft 537 wedstrijden in het betaalde voetbal (Sparta en Ajax) achter zijn naam staan. Met Ajax won hij onder meer de Euro pa Cup en de wereldbeker. Tegen woordig is de uit Oost-Souburg af komstige Blind werkzaam als assis tent van Martin Jol. De loting voor de Borsele Sloepoort Cup is woensdag 24 maart in het gemeentehuis van Heinkenszand en begint om 20.00 uur. Aan het voetbaltoernooi doen dit jaar twaalf ploegen mee. Tot het deelnemersveld behoren dit keer ook Jong RBC Roosendaal en de beloften van FC Dender. Zij zitten samen met RCS en VC Vlissingen in de A-categorie en hoeven geen voorrondes te spelen. De finale poule wordt zaterdag 14 augustus afgewerkt. De voorrondes zijn op dinsdag 10 en woensdag 11 augus tus. voor haar vier zwangerschappen natuurlijk. Als pa en ma gingen korfballen, gingen de kinderen van jongs af aan mee. Ze hebben de sport altijd leuk gevonden. „Ze slaan geen training over", vertelt Blaas. „Ze gaan er helemaal voor." Pikant detail is dat Petra toen ze vijftien was haar moeder uit het eerste team verdrong. En dat Blaas daar toen als trainer de hand in had. Het ging allemaal geruisloos. Het werd niet thuis aan de keuken tafel besloten, maar gewoon in de sporthal. Blaas heeft als trainer zijn vrouw en kinderen namelijk altijd net zo behandeld als zijn an dere spelers. „Na een oefenwed strijd heb ik Ria gevraagd of ze tijd had. Ik heb haar toen verteld dat ik voor Petra koos en niet voor haar." Ria: „Ik had daar geen enke le moeite mee, ik had het wel ver wacht. Beleidsmatig vond ik het goed, een vrouw van 43 hoort niet meer in een eerste team thuis." Petra bleek een talent, net als haar drie zussen trouwens. Ze was lang in beeld bij PKC, al vele jaren een topclub in Nederland. „Petra is heel rustig, weet heel goed wat ze wil", weet haar vader. „Dat heeft ze van haar moeder. Ze is aanval lend en verdedigend sterk en kan een wedstrijd lezen." Vorig jaar, na de oefenwedstrijd van het Zeeuws team tegen Nederland, stak bondscoach Ben Crum zijn waardering voor haar niet onder stoelen of banken. Petra blijft haar club echter trouw, mede omdat ze druk is met haar studie en omdat ze het naar haar zin heeft bij TOP. Haar vriend Peter van Belzen is haar teamgenoot. Waarom zou ze weggaan? Samen met haar zusje Wilma, Jeanine Marijs, Nelleke van Belzen, Jordi Meulmeester, Leon van Belzen, Peter van Belzen en Corné Bezemer spelen ze in de eerste klasse en dat zal niet het eindstation zijn volgens vele ken ners. De oudste speler is nog maar 24. Petra's oudste zus en teamge note Wilma is minstens even rus tig. Ze is misschien iets minder ge talenteerd maar wel explosief En gedreven. Ook zij heeft een korf balvriend die teamgenoot is: Jordi Meulmeester. Anita is al een paar keer ingevallen in TOP 1. Het is één keer voorgekomen dat drie De Ridder-zussen in het veld ston den. Wellicht zijn het er over een paar jaar vier? Blaas: „Dat zou uniek zijn, maar ik zit er niet per se op te wachten. De kans is ook niet groot. Misschien wordt er wel één zo goed dat die naar een hoofdklasser gaat. Anita zou die stap wel willen maken. Ze is heel ambitieus. En vergeet ook niet dat er nog veel talent aankomt. Er zijn veel meer goede korfbalsters bij TOP dan mijn dochters" Thuis wordt er veel over korfbal gesproken. En samen gaan de De Ridders vaak voor korfbal op pad. Bijvoorbeeld naar Ahoy', naar de finale van het NK. Een gezellige dag. In de sporthal trekken Blaas en Ria zich terug. Ze kijken kri tisch toe, maar coachen doen ze niet. Alleen thuis wordt nage kaart. Ria: „Ik ben gespannen als ze in het veld staan. Als ik ze zie spelen, ben ik best trots. Toen we aan kinderen begonnen had ik nooit gedacht dat dit het zou wor den." HEERENVEEN - Turner Epke Zonder land kan in de voorbereiding op de Europese kampioenschappen twee weken niet met zijn trainer Gerard Speerstra werken. De coach is door zijn werkgever, gym- nastiekbond KNGU, voorlopig voor die periode geschorst. De straf volgt op uitlatingen van Speerstra in een interview met de Leeuwarder Courant van zaterdag, bevestigde topsportmanager Hans Gootjes gisteren. Speerstra, in dienst van de KNGU en gedeta cheerd bij Sportstad Heerenveen, is al jaren de coach van Zonder land. In het gewraakte interview stelt hij onder meer dat de KNGU VLISSINGEN De handbalsters van Olympus zijn hard op weg om beslag te leggen op de tweede plek. De derdeklasser was te sterk voor de derde garni tuur van HMC: 12-16. Veel meer lijkt er niet in het vat te zitten dit seizoen. Aanvallend was Martje Huiben met zeven treffers tegen haar oude ploeg een klasse apart. Groene Ster 2 pakt normaal gezien de titel. DOUR De Belgische wielrenner Jens Keu keleire heeft gisteren de GP Samyn gewonnen. De 21-jarige renner van Cofldis klopte in de massasprint zijn landgenoot Grégory Joseph en de Fransman Cedric Pineau. Johnny Hoogerland en Stefan van Dijk maakten deel uit van de eerste groep maar kwamen niet in aan merking voor de ereplaatsen. niets heeft gedaan met de evalua tie van het WK van 2006 in het Deense Aarhus. „De conclusie van dat toernooi was dat er binnen het Nederlands team twee groepen wa ren' een van Bossche turners en een groep van Heerenveen. Het WK van dit jaar in Rotterdam is te vergelijken met Aarhus. We moe ten ons daar als team plaatsen voor het WK van volgend jaar. Daar kunnen we olympische tick ets verdienen. Maar er wordt niets gedaan aan teamvorming. Hoezo professionaliteit?" Speerstra be sloot gisteren er het zwijgen toe te doen. Wel liet hij weten achter zijn woorden te staan. MIDDELBURG De negende race om het Zeeuws in door kartkampioenschap voor teams is gewonnen door De Krijger/Ribbstyle. Het was de eer ste zege van deze equipe. Gulf Serooskerke, de leider in de tussen stand, behaalde de tweede plaats. Klaver 4 Racing eindigde als derde. De snelste ronde werd gereden door Jacky Gideonse van Gulf Serooskerke (40.06 seconden). ASPEN Zitskiër Kees-Jan van der Klooster heeft gisteren op de eerste afdaling in Aspen, waar deze week de we reldbekerfinale is, uitgevallen. De 32-jarige Vlissinger was één van de zestien deelnemers die de finish niet haalden. Van der Klooster neemt vanaf vol gende week zaterdag deel aan de Paralympics in Vancouver. 9, 10, 11, 12, 13, 16, 17 en 18 juli 2010 In juli 2010 zal André Rieu samen met zijn Johan Strauss Orkest een prachtig openluchtconcert geven op het Vrijthof in zijn woonplaats Maastricht. Momenteel is André Rieu één van de populairste artiesten ter wereld. Geen enkele mannelijke artiest ontving bijvoorbeeld vorig jaar meer bezoekers tijdens zijn concerten dan hij! Ook het traditionele concert in de geboorteplaats van deze beroemde violist trekt jaarlijks duizenden bezoekers. Een topprestatie, en als u zijn concert bezoekt, weet u waarom... De openluchtconcerten beloven dan ook in 2010, net als voorgaande keren, een zeer bijzonder en sfeervol spektakel te worden dat u zeker niet mag missen! Belangrijk: vorig jaar waren alle concerten volledig uitverkocht. Wacht dus niet te lang... Vanaf slechts 139 boekt u al een 2-daags arrangement inclusief concertkaart categorie 4 en hotelovernachting met ontbijt! 2-daags auto-arrangement - incl. overnachting, ontbijt en concertkaart Ramada Plaza Luik**** Meer informatie zie www.stipreizen.nl/bvxrl j Express by Holiday Inn Hasselt*** Meer informatie zie www.stipreizen.nl/bvxhe Parkhotel Rooding**** - Valkenburg Meer informatie zie www.stipreizen.nl/nlxpr Hotel Gulpen*** - Gulpen Meer informatie zie www.stipreizen.nl/nUhg va 139 v, 139 v.a 149 v.a. 149 Meer informatie zie www.stipreizen.nl/bvxcg va; O7 Hotel Tummers**** - Valkenburg Meer informaiie zie www.stipreizen.nl/nlxhrv.a^ *5" Hotel La Butte aux Bois****+ - Lanaken 7Q Meer informatie zie www.stipreizen.nl/bvxbbvf- Golden Tulip Apple Park**** - Maastricht ,ia Meer informatie zie www.stipreizen.nl/nlxafva Zr Golden Tulip Apple Park**** fincL diner) Meer informatie zie www.stipreizen.nl/nlxah I Derion Hotel Maastricht***** Meer informatie zie www.stipreizen nl/nlxdf Derion Hotel Maastricht***** Onct. diner) Meer informatie zie www.stipreizen nl/nlxdh Prijzen p.p. o-b-v. 2 pers. per kamer. Voor toeslagen ï-pers.kamer en overige categorieën kaarten zie internet. Inclusief: 1 hotelovernachting inclusief ontbijt (of ontbijt en diner), concertkaart André Rieu cat. 4. Eidusief: vervoer, niet genoemde maaltijden en drankjes. Reservenngskosten 19,50 en eventueel Calamiteitenfonds 2,50 per boeking. een totaaloverzicht van alle arrangementen zie «nrw.sJlpreizeruit/mlmj Voor een overzicht van de arrangementen in Amsterdam zie www.stipreizen.nl/rieu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35