321 sport Bij de familie De Ridder draait Gemengde gevoelens bij PSV over transfer van Lazovic naar Zenit Judo Zeeland faciliteert leerlingen uit judoklas UiT In bijna elke kern in de streek wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In Ook TMZ vol aan de bak in trainings ritten PHILIP* donderdag 4 maart 2010 door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - De leerlingen die op het Scheldemond College in de speciale judoklas zitten, krijgen be tere faciliteiten. Dat komt door de stichting Judo Zeeland, die giste ren in Oost-Souburg is opgericht. „We kunnen nu makkelijker met z'n allen op stage gaan", vertelt Tonny Mulder van Sportschool Geelhoed. „Of de leerlingen mee kunnen, hangt niet langer af van de financiële mogelijkheden van de ouders." Judo Zeeland is een creatieve naam. 'Judo' moet namelijk als af korting gezien worden en staat voor 'Judotalent Uitbouwen Door Ondersteuning'. Mulder: „De naam dekt volledig de lading. De stichting zorgt ervoor dat judo geen elitesport wordt." Het Scheldemond College en Sportschool Geelhoed begonnen in september 2008 met de judoklas sen, nadat de Vlissingse middelba re school al eerder naam maakte met voetbalklassen. In beide geval len worden lesroosters en trainings schema's op elkaar afgestemd. En daarnaast worden voor de leerlin gen - in de judoklas zitten er nu dertien - onder meer gasttrainers en stages geregeld. „Tot nu toe kwamen veel van de vaste kosten voor rekening van Sportschool Geelhoed. En als we op stage gingen, moesten de ouders dat bekostigen. Als die dat dus niet konden betalen, kon het kind niet mee. Met de komst van de stichting verandert dat. Judo Zeeland genereert geld en daarmee is voor iedereen hetzelfde moge lijk." Peter Bommelé is de voorzitter van de stichting. Ad Koppejan, Tweede Kamerlid voor het CDA, voert de commissie van aanbeve ling aan. Beiden zullen op den duur proberen het Zeeuwse be drijfsleven te porren voor donaties. Mulder: „Uiteindelijk is het de be doeling dat we de judoka's in Zee land hetzelfde kunnen bieden als de grote sportscholen buiten de provincie. Ik zou het mooi vinden als de talenten in de provincie kun nen blijven." BILJARTEN Driebanden derde divisie. Bottles/De Pa- rel-Aartsbouw 2 5-3: Christiaan de Mil-Eric de Busser 33-35, 34; Cor de Jonge-Bonny Cijzen 35-33, 76; Peter Snelders-Rudy Maes 30-30, 60; Ceés Baumgarte-John de Zwart 30-21, 54. Vierde divisie, 's Lands Welvaren 2-De Zeven de Hemel 6-2: Danny Aarts-Johan Cas 29-30, 49; Nico Peeters- Henk de Snoo 25-17, 54; Piet van Essen-Jan van Zundert 25-22, 57; Kees Ver- beek-Ger van Steenderen 20-16, 55. P- HOCKEY New Delhi. WK mannen. Groep A, tweede speelronde. Nederland-Nieuw-Zeeland 3-1 (3-1). 1. Burrows 0-1, 2. Brouwer 1-1, 7. Taeke- ma 2-1 (sc), 27. Hertzberger 3-1. Duitsland-Canada 6-0 (4-0), Zuid-Korea-Argenti- nië 2-1 (0-0). Stand: 1. Nederland 2-6 (6-1), 2. Duitsland 2-4 (8-2), 3. Zuid-Korea 2-4 (4-3), 4. Nieuw-Zee- land 2-3 (4-5), 5. Argentinië 2-0 (1-5), 6. Cana da 2-0 (2-9). p. WIELRENNEN Ronde van Murcia. Eerste etappe, San Pedro del Pinatar-San Pedro del Pinatar: 1. Hunter (ZAf) 166 km in 4.15.40, 2. Brown (Aus), 3. Rey- nes (Spa), 4. Kluge (Dui), 5. Impey (ZAf). Dour. GP Samyn. 1. Keukeleire (Bel) 191 km in 4.34.35, 2. Joseph (Bel), 3. Pineau (Fra), 4. Hoe- tarovitsj (WRu), 5. Goddaert (Bel), 6. Marcato (Ita), 23. Hoogerland, 25. Van Dijk, 42. Van Hummel 0.23. door Koen de Vries ARNEMUIDEN - Bij de Arnemuidse korfbalvereniging TOP zijn ze blij met ieder lid, maar toch zeker met de familie De Ridder. Vader Blaas, moeder Ria en hun vier dochters Petra, Wilma, Anita en Ina zijn bijna dag en nacht beschikbaar voor de club. „Korfbal is mijn leven", zegt Blaas tijdens het interview met het hele gezin en die opmerking wordt door vrouw en kinderen met in stemming begroet. Met z'n zessen helpen ze de club steeds hogerop. Vader en moeder veelal achter de schermen, hun meiden meestal op het veld. Het eerste van TOP, met Petra en Wilma als vaste waarden, speelt in de eerste klasse. Met uit zicht op meer. Eerst maar even de familie voor stellen. Blaas is 55, ambtenaar bij de gemeente Middelburg, speelde in het eerste van TOP, werd daar na trainer bij BlauwWit, Ondo, Swift en TOP en is nu coach van het tweede, trainer van de lagere teams en breed inzetbaar voor alle- lei andere activiteiten. Ria is huis vrouw, oppasmoeder, speelde 28 jaar in TOP 1, speelt nu in het der de, traint twee keer per week, is voorzitter van de jeugdcommissie en zit in die hoedanigheid ook in het bestuur van de club. Ze geeft training aan de jeugd, organiseert vele clubactiviteiten en zit in de competitiecommissie van de afde ling Zeeland. Petra is 21, vierdejaarsstudent aan de Pabo, is trainer van TOP Bi, de buteerde op haar vijftiende in het Ria en Blaas de Ridder en hun dochters Ina, Anita, Wilma en Petra (van links naar rechts) zijn bijna dag en nacht met TOP bezig. foto Lex de Meester eerste, speelde in het Nederlands team tot 19 jaar, is aanvoerder van TOP 1 en inmiddels een onmisba re schakel. Wilma is 18, volgt een opleiding verpleegkunde aan het ROC in Goes, is trainer van TOP Ei, debuteert dit jaar in TOP 1. Ani ta is net 16, zit in havo 4, traint ver schillende F-teams, hoort bij de se lectie van Nederland tot 16 jaar, speelt in TOP Ai en is invaller bij het eerste. Ina zit in de brugklas havo en speelt in de jeugd. Dat alle zes met korfbal vergroeid zijn, is voor hen de normaalste zaak van de wereld. De vraag aan de zussen of ze er ooit aan gedacht hebben om over te stappen naar een andere sport, wordt met opge trokken wenkbrauwen begroet. „Nee, nooit", zegt Petra een tikkel tje verontwaardigd. Dat is ook niet zo verwonderlijk. Bij de De Rid dertjes is korfballen net zo vanzelf- KRUININGEN - Het gebied Den In- kel nabij Kruiningen is na de trai- ningsritten van ZRTC Theo Mid delkamp ook de komende vier za terdagen het decor van dergelijke festiviteiten. Zoals gebruikelijk voor de start van het officiële sei zoen stelt trimmersorganisatie Trimbelangen Midden-Zeeland (TMZ) de renners in de gelegen heid om tijdens trainingswedstrijd jes hun laatste voorbereidingen te doen. „Er is blijkbaar behoefte aan. De renners komen telkens toch in een behoorlijk aantal naar deze wedstrijdjes toe en ze waarderen het ook", zegt Leo Bakker, voorzit ter van TMZ. Er is bij de trainingswedstrijden startgelegenheid voor alle catego rieën. De eerste renners beginnen om 14.00 uur met hun rit. Daarna gaat telkens met een verschil van één minuut een nieuwe categorie van start. „Vooral voor liefhebbers die kennis willen maken met de wedstrijdsport zijn aardige wed strijdjes", voegt Bakker er aan aan toe. Zaterdag 3 april is de eerste of ficiële wedstrijd. Dan staat in 's-Heerenhoek het TMZ-kam- pioenschap op het programma. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Danko Lazovic heeft afgelopen zaterdag na een lang ge sprek met trainer Fred Rutten aan gegeven dat hij zich niet meer kon motiveren om voor PSV te voetbal len. Mede daarom besloot Rutten mejdewerking te verlenen aan een transfer van de speler naar Zenit Sint-Petersburg. De overgang naar de Russische club kwam gistermid dag rond. PSV incasseert ongeveer vijf miljoen euro voor Lazovic. Rutten heeft nog geprobeerd een transfer te verijdelen, maar vol gens algemeen directeur Jan Reker waren alle partijen binnen PSV het uiteindelijk eens: Lazovic moest verkocht worden. „Een goe de beslissing bestaat in deze niet. Als je hem hier houdt, zit je mis schien met een gedemotiveerde speler en loop je het geld mis. Ver koop je hem, dan lever je een lid van de selectie in", zei Reker giste ren. Het vertrek van Lazovic scheelt PSV de komende tweeënhalf jaar ook bijna 3,5 miljoen aan salaris kosten en drie miljoen aan afschrij- Danko Lazovic vingskosten op de transfer van me dio 2007. Toch heeft volgens Reker het sportieve element gepreva leerd. „Danko wilde deze kans graag aangrijpen. Hij vertelde me dat er heel veel geld mee gemoeid is en zei ook dat hij in Eindhoven niet zo populair was bij de fans, waardoor hij iets anders wilde. Danko was zondag mentaal niet in staat om te spelen. Als wij er hon derd procent zeker van waren ge weest, dat hij al deze zaken van zich afhad kunnen zetten, zouden we hem niet hebben verkocht." Lazovics vervanger Andy van der Meyde voetbalde het afgelopen tweeënhalf seizoen slechts elf mi nuten op topniveau. De conditie van de oud-speler van onder meer Ajax, Internazionale en Everton bleek gistermiddag bij een fysieke test onvoldoende. Toch gelooft PSV dat Van der Meyde de man is die de ploeg een impuls kan geven na het onverwachte vertrek van La zovic. De dertigjarige rechtsbuiten ziet in het aanbod uit Eindhoven de laat ste kans om zijn loopbaan te red den. De ex-international put voor al hoop uit de manier waarop hij eerder (in het seizoen 1999-2000) bij FC Twente met veel genoegen samenwerkte met trainer Fred Rut ten. Als Van der Meyde zich de ko mende maanden kan waarmaken, ligt er bij PSV een contract voor twee seizoenen klaar. Zelf denkt hij dat het hem gaat lukken. De wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen NAC komt volgens Van der Meyde nog te vroeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34