Selectie Oranje voor WK staat sport I31 200e voor Oranje OEFENINTERLAND Na drie gelijke spelen op rij wint Nederland weer eens een interland. Oranje is in een vriendschappe lijk duel met 2-1 te sterk voor de Verenigde Staten. Jong Oranje toont twee gezichten I aeKCITia maaKt Zljfl in kwalificatieduel met Jong Polen Willeboordse naar EK judo in Wenen Robert Hunter sprint naar zege in Murcia Oefenzeges voor Spanje en Argentinië Hockeyster Schopman stopt na WK 2010 Voetbalsters derde op Cyprus donderdag 4 maart 2010 4 Het aantal interlands dat Nederland en de Verenigde Staten vriendschappelijk tegen elkaar speelden. Oranje won vier keer. De Amerikaan José Torres (blauw shirt) zit in de tang bij Eljero Elia (rechts) en Wesley Sneijder. Het Nederlands elftal zou voor de vierde keer een vriend schappelijke interland tegen de Verenigde Staten met een overwinning afsluiten. foto Bas Czerwinski NIEUWEGEIN Judoka Elisabeth Willeboordse is opgenomen in de selectie voor het EK judo in Wenen. Bondscoach Marjolein van Unen maakte giste ren haar selectie bekend. Carola Uilenhoed maakt in april haar ren tree op de Europese titelstrijd. Bij de mannen keert Henk Grol (-100 kg) terug. In augustus van het afgelopen jaar won Grol met een zware knieblessure zilver op de we reldtitelstrijd in Rotterdam. Inmid dels is zijn knie genezen, maar houdt een probleem met de schou der hem van de mat. SAN PEDRO DEL PINATAR De Zuid-Afrikaanse wielrenner Ro bert Hunter heeft gisteren de eer ste etappe van de Ronde van Mur cia gewonnen. Hunter klopte na 166 kilometer in de massasprint de Australiër Graeme Brown van de Raboploeg en de Spanjaard Vicente Reynes. Lance Armstrong maakt in de Ronde van Murcia zijn eerste ki lometers van het seizoen op Euro pese bodem. De Amerikaan eindig de in het peloton. Armstrong kijkt met name uit naar de individuele tijdrit over 22 kilometer van zater- dag. PARIJS Spanje deelde gisteren in een vriendschappelijke interland een forse tik uit aan Frankrijk. In het Parijse Stade Saint Denis werd het 0-2. Die score was al bij de rust be reikt. De treffers kwamen van de voeten van David Villa en Sergio Ramos. De Duitsers verloren thuis van Ar gentinië. In München werd het 1-0 voor de formatie van bondscoach Diego Maradona. Spits Gonzalo Hi- guain tekende voor de winnende treffer. NIEUWEGEIN Janneke Schopman beëindigt in september na het wereldkampioen schap in Argentinië haar hockeycar- rière. De aanvoerster van het Ne derlands team vindt het na zeven tien jaar tophockey tijd voor ande re zaken in haar leven. Schopman debuteerde op 15 januari 2001 te gen Maleisië in het Nederlands elf tal. Ze maakte meteen drie doel punten. Op dit moment heeft de 32-jarige hockeyster 189 interlands op haar naam staan. Ze was daarin goed voor 37 doelpunten. NICOSIA Het Nederlands vrouwenvoetbalelf tal heeft het toernooi om de Cy prus Women's Cup gisteren als der de afgesloten. In de strijd om het brons versloeg Oranje Zwitserland in Nicosia met 4-0. De doelpunten voor het team van bondscoach Vera Pauw kwamen op naam van Manon Melis, Sylvia Smit (twee maal) en Kirsten van de Ven. Op 27 maart is het volgende duel van de Oranje-vrouwen. In Almelo is dan Slowakije de tegenstander in het kader van de WK-kwalifïcatie. NEW DELHI - De Nederlandse hock eyers hebben gisteren in New Del hi ook de tweede groepswedstrijd op het WK gewonnen. Oranje was met 3-1 te sterk voor Nieuw-Zee- land. De Nederlandse treffers kwa men op naam van Taeke Taekema, Ronald Brouwer en Jeroen Hertz berger. Taekema bracht zijn WK-to taal in India op vier treffers. Maandag scoorde hij drie keer in de ope ningswedstrijd tegen Argentinië (3-0). In totaal heeft hij nu in 214 officiële interlands tweehonderd doelpunten gemaakt. In het duel met Nieuw-Zeeland ge beurde vanaf de eerste minuut van alles. Al na veertig seconden was doelman Guus Vogels zijn on geslagen status kwijt. Aanvoerder Phillip Burrows profiteerde van een foutje bij centrale verdediger Wouter Jolie: 0-1. Binnen een minuut was het al weer gelijk. Ronald Brouwer tikte de bal van dichtbij in, nadat doel man Kyle Pontifex een schot van Teun de Nooijer zwak had wegge werkt. In de zevende minuut mocht Tae kema aanleggen voor zijn eerste strafcorner. Hij knalde meteen raak. De centrale verdediger ver loor daarna echter snel zijn indruk wekkende score in New Delhi van honderd procent uit strafcorners. Hij trof uit zijn tweede (over) en derde korte hoekslag (naast) geen doel. Aanvaller Jeroen Hertzberger was in de 27e minuut wel succes vol. De vleugelspits strafte een foutje van Ben Collier koelbloedig af Nederland kon in de tweede helft niet echt domineren. Doel man Vogels moest evenals voor de rust een paar keer redding breng en. Gescoord werd er niet meer. door Barry van der Hooft DOETINCHEM - Na vijf overwinnin gen op rij leek de eerste nederlaag voor Jong Oranje gisteravond dichtbij. De ploeg van bondscoach Cor Pot wankelde tegen Polen in een slechte eerste helft, maar hield de schade beperkt tot één tegen treffer. Na rust, zonder de zwakke Rens van Eijden achterin en mét een andere spelopvatting, maak ten de Nederlandse talenten als nog het verschil. Drie treffers op rij waren voldoende voor zege nummer zes: 3-2. Het resultaat stemde Pot tevreden, want een plek in de play-offs kan Jong Oranje nauwelijks nog ont gaan. Zes gespeeld, achttien pun ten, met alleen nog uitwedstrijden in Liechtenstein en Spanje voor de boeg, dat mag niet meer misgaan. Jong Oranje was voor rust onher kenbaar. In november rekende het team overtuigend af met het ster ke Spanje (2-1), maar het niveau van die wedstrijd werd gistera vond in Doetinchem niet gehaald. Het tempo lag veel te laag, tegen een opponent die vakkundig een muur rond het eigen strafschopge bied metselde en zich alleen op te genhouden en snel counteren fo custe. Jong Oranje trapte in die val en kwam na 22 minuten via Ma- teusz Cetnarski op achterstand. Jong Oranje zette na rust vroeger druk, zocht het meer via de vleu gels en kwam via Feyenoorder Die- go Biseswar op gelijke hoogte. Bi- seswar maakte vervolgens op aan geven van Leroy Fer knap zijn tweede van de avond (2-1) en zag De Jong vier minuten later de der de treffer van Jong Oranje binnen- koppen. De zege was daarmee bin nen, al werd het nog even billen- knijpen na de 3-2 van de Poolse in valler Jacek Kielb. PSV-er Erik Pieters viel uit met een blessure aan. zijn linkerknie. Een eerste onderzoek wees schade aan de binnenband uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32