Zeeuwen laten stem horen 21 zeeland Breedste schip ooit gaat vrijdag door de zeesluis van Terneuzen Ontbijtje PZC 1 donderdag De krant 5 weken voor 15 euro! Een impressie van de gemeente raadsverkiezingen in Zeeland, in woord en beeld. donderdag 4 maart 2010 door Willem van Dam Zaterdagochtend, tien mi nuten over zeven. Bui ten donkert het nog en we liggen nog lekker in ons mandje. Bonkbonk, wordt er plots op de deur geklopt. 'Lama- doen', denk ik, het is tenslotte za- terdag-uitslaapdag. Nog een keer wordt er geklopt. En nóg een keer. 'Ga jij, of ga ik?', stoot ik me vrouw Van Dam aan. Ik dus. Grommend strompel ik naar bene den, doe de deur van de knip en wie staan er op de stoep? Twee frisgewassen heren, die mij op montere toon een zeer goedemor gen toewensen. Zijn het matineu- ze encyclopedieverkopers? Of Je hovagetuigen misschien? Neen, de heren stellen zich voor als Jo-Annes de Bat en Ad de Wit, res pectievelijk de nummer één en de nummer vier op de plaatselijke CDA-kandidatenlijst. Met een al lerbeminnelijkste glimlach op het gelaat stappen ze naar binnen en zetten een rijkelijk gevuld dien blad op de eettafel. „Een ontbijtje voor meneer en mevrouw Van Dam", roepen zij triomfantelijk. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed. T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel. 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht- Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice Zie ook het privacy statement op www.pzc.ni Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal KxgvuHig om net peisconsgegevens In bet colofon trefl u nadere mlcmatie RAADSVERKIEZINGEN 2010 Nou, het zit zo, leggen de heren uit, ze hadden mijn stukje van vo rige week gelezen, waarin ik be schreef hoe ik worstelde met de vraag welke politieke partij ik dit keer mijn stem zou gunnen. En omdat ik het CDA in dat stukje be stempelde als een vlees-noch-vis-partij, besloten de christen-democraten in een jolige bui, dat zij die Van Dam wel eens een lesje zouden leren. Zo kon het gebeuren dat de lijsttrekker en de nummer vier hoogstper soonlijk in alle vroegte aan mijn deur verschenen met een dien blad vol krentenbolletjes, verse broodjes, een thermoskan koffie, een pak jus d'orange, een roombo- tertje en: een paar plastic bakjes gevuld met vlees- en krabsalade. 'Voila, vlees én vis, eet smakelijk!' Grinnikend verlieten ze het pand. Het moet gezegd: het smaakte voortreffelijk. En gisteren, toen ik in het stemhokje stond, heb ik heel even geaarzeld of ik niet toch op het CDA zou stemmen. Uitein delijk niet gedaan natuurlijk. Ik laat me niet omkopen met een versierde krentenbol. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Cees van den Bovenkamp uit Waarde was gisteren jarig én pre cies dertig jaar vrijwilliger op het stembureau. Bloemen, dus, van de burgemeester zelf In Kapelle ging één stembureau extra vroeg open, als service voor forenzen. Om 7 uur stonden er al vijf kiezers te wachten. De stemhokjes in Hulst waren te gen een muur met ramen ge plaatst. Die moesten afgeplakt wor den, tegen gluurders. Oudere vrouw in het stembureau Renesse: „Waarom moet ik mij identificeren: je kent me toch?" Bo ze man in stembureau Zierikzee: „Identificeren? Het lijken hier wel Oostblok-toestanden." Gehoord in stembureau Bruinis- se: „We hebben voor de lunch kro ketten en erwtensoep te eten ge kregen. Dat past goed bij de tempe ratuur hier op dit stembureau." In Souburg heeft het lot de Chris tenunie een extra stem bezorgd. Souburger Roy Duijs kruiste per ongeluk het verkeerde vakje aan. Sorry, D66. CDA en Groot Hontenisse voer den in Hulst tot de laatste snik campagne. Het CDA had er een kekke Kip-caravan voor, helemaal in het groen-wit met CDA- stickers. Groot Hontenisse deed er een schepje bovenop en had een complete camper in clubkleuren. De voertuigen werden strategisch bij verschillende stemlokalen ge parkeerd, tot ergernis van veel kie zers. lan-Arie Kot uit Tholen-stad kreeg een taart van de Thoolse jon- gerenraad, omdat hij twaalf jaar oud werd en dus stemgerechtigd voor de Jeugdbeleidverkiezingen. 6.25 uur, stadhuis Vlissingen. Stembureau-medewerkers halen hun spullen op. foto's Ruben Oreel 9.55 uur, Hogeschool Zeeland, Vlissingen. De stemkaart is goedgekeurd. 17.30 uur, stadhuis, Vlissingen. Even een broodje tussendoor. lawKMaaHBBaaaa^^gKgatMggiiataaaesauiiiiuMMimawwmaaaBaBg! TERNEUZEN - De zeesluis van Ter neuzen zet morgenochtend de deuren open voor het breedste schip dat er ooit is aangekomen. De doortocht is een test voor de grenzen van het sluizencomplex. Als de proef goed verloopt, mogen grotere zeeschepen door de sluis dan tot nu het geval is. Het grote schip is de bulkcarrier Eptalofos, die via de Westsluis in Terneuzen richting staalbedrijf ArcelorMittal vaart. Het schip is 37 meter breed, 229 meter lang en draagt een la ding van 92.567 ton. De beschikba re vaargeul van de sluis bedraagt 38 meter. De doorgang van het schip is een derde en laatste proef vaart door de sluis. De eerste twee tests waren in november 2008 en maart 2009. „We willen de huidige capaciteit zo veel mogelijk benut ten. Als deze derde proef goed ver loopt, betekent dat een enorm eco nomisch voordeel voor de haven en de bedrijven. De transportkos ten worden gedrukt aangezien een grotere hoeveelheid goederen in één keer kan worden vervoerd", zegt woordvoerder Johan Bresse- leers van het Havenbedrijf Gent. Het schip wordt tussen 6.00 en 7.00 uur geschut.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2