In wat voor auto rijdt 26I and Onder strengste geheimhouding filmt Leeflang aanloop naar Koninginnedag brieven donderdag 4 maart 2010 WEBLOG Twee Bressiaanse jonge internet-verslaggevers persconferentie Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Kerncentrale Borssele De aandelen EPZ (de kerncentrale) van Essent mogen voorlopig vol gens de rechter niet aan het Duitse RWE verkocht worden. Een opste ker voor Delta. Een lichtpuntje in een lange reeks van negatieve be richten over ons Zeeuwse bedrijf. Met dit resultaat moet verstandig worden omgegaan. Niet doorgaan met ruzie maken over de kerncen trale en waterbedrijf Evides, met de aandeelhouders, met het ha venschap en anderen. Steek de hand uit naar RWE/Essent en zoek aansluiting bij het convenant dat de minister van EZ als garantie voor het veilig opereren van de kerncentrale heeft gesloten. Dan is er misschien ook een kans om de tweede kerncentrale te realiseren. De tijd van ferme uitspraken is voorbij. Vorig jaar in de brochure 'Goed voor Zeeland' stelde Del ta-directeur Boerma nog stijgende winsten in het vooruitzicht. In no vember 2009 beloofde hij in de pe riode 2010-2015 400 miljoen euro dividend. Niet erg waarschijnlijk. Een fout of bedrog? Dat moet nog blijken. Jaap Huisman Noordhoeklaan 18, Goes Schouwen-Duiveland College is tevreden over eigen werk. Motto: Van geleerd verstand naar gezond verstand. Als een colle ge van B&W vindt dat men tevre den is over zichzelf betekent dat veelal dat er nog niemand is ge weest die dat heeft geschreven. Waarom hebben anderen nog niet geschreven dat de 'directie' van de BV Schouwen-Duiveland tevreden kan zijn over zichzelf Gezond ver stand zegt: Een bedrijf dat pres teert zoals het college heeft gepres teerd gaat failliet. Een gezin dat op dezelfde manier zijn geld beheert zit binnen vier jaar in de schuldsa nering. Niet ons college blijkbaar. Tevreden omdat men de duurste gemeente is in onze provincie, geen duidelijkheid kan verschaffen waar 4 miljoen is gebleven, loon of inhuur externe krachten, onmacht om iets eenvoudigs als Obase te re gelen enzovoort. Om een Olym pisch voorbeeld te gebruiken, u heeft verkeerd gewisseld en meldt juichend bijna drie gouden medail les te hebben gewonnen en daar om erg tevreden bent. J. Neele Sportweg 12, Sirjansland Taal Reactie op artikel Taalverloedering of taalontwikkeling: Oeps, hoe ver woord je een visie op dit complexe onderwerp in 150 woordjes? Toch een poging, want taal is onze be langrijkste vorm van communica tie en taal is me lief. Hoe genuan ceerder onze taal, hoe preciezer wij kunnen verwoorden wat wij bedoelen. Hoe groter de kans dat de ander ons begrijpt. Dat kan al leen met gezamenlijk toegepaste re gels in de vorm van grammatica en spelling, met een brede woorden schat en degelijk taalonderwijs. Maar het allerbelangrijkst: het be- séf van ons allemaal dat het inder daad essentieel is om onze taal zo zorgvuldig mogelijk te handhaven met alle daarbij behorende nuan ces. Het argument 'Wat maakt het uit, als je maar begrijpt wat ik be doel' draagt bij aan onzorgvuldig taalgebruik en dus aan slechtere communicatie. Willen we elkaar écht goed begrijpen, dan is het es sentieel om dezélfde taal en dezélf- de regels te hanteren, genuanceerd en zorgvuldig. Eigenlijk heel lo gisch. Lonne van Liere Dam 63a, Middelburg Kleine partijen Zou het niet beter zijn dat kleinere plaatselijke politieke partijen, die veel sympathie en standpunten hebben gelijk een grotere plaatselij ke politieke partij zich samenvoe gen? Kijk naar het stemgedrag van de burgers in de gemeente Den Helder. Daar gaan veel mensen niet meer stemmen omdat er zo veel kleine plaatselijke partijen zijn die elkaar tegenspreken of totaal niet samen willen werken. Van het besturen van een stad komt hele maal niets of bijna niets terecht. Ik hoop dit in ieder geval niet mee te maken in Vlissingen. Elly van der Bliek Zeemanserve 30, Vlissingen Misbruik Misbruik door paters verjaard? Voor de slachtoffers zal dit nooit verjaren. Hebben deze daders hun hostie wel altijd gekregen? Ik hoop niet dat het antwoord ja is. Rooms-katholieke kerkemeesters richt jullie aandacht liever op dit misbruik in plaats van op de liefde tussen mensen, want daar snap pen jullie toch niets van. A. Adriaanse Henri Dunantlaan 88, Middelburg Schouwburg Middelburg In het stadhuis van Middelburg staat een maquette van de nieuwe schouwburg. De infrastructuur blijft een groot probleem. En wat als men in de voormalige water gang gaat graven? Misschien een goed idee om over een paar jaar de Delta-kantoren (er komt een nieuw kantoor op Ramsburg) om te toveren tot een prachtige schouwburg en bijvoorbeeld het oude kantoor om te bouwen als ho tel. De infrastructuur ligt voor de deur. Ook parkeren is er geen pro bleem en de gemeente Middelburg kan nog een paar jaartjes sparen. Dat is ook niet onbelangrijk. En misschien kan er dan eindelijk eens wat aan de bouwput Noord straat, Schouwburgramp, worden gedaan. Ook kan er dan het Molen- waterpark worden gerealiseerd. R. Rozemond Veersesingel 9, Middelburg Olympische medailles Wie bij het ISC heeft bepaald dat bij de ploegenachtervolging schaat sen niet de snelste wint. Bij wiel rennen, atletiek, zwemmen, roeien, etc. is dat wel het geval. De uitslag zou dan geweest zijn: Bij de heren: Goud Nederland, 3.39,95 (was 3), zilver Noorwegen 3.40,50 (was 4), brons Canada (3.41.37 (was 1.) Bij de dames: Goud Cana da (3.01.41 (was 5), zilver Neder land (3.02.04 (was 6), brons Duits land 3.02.81 (was 1). H. Roelse R. de Beerenbrouckstr. 143, Vlissingen door Jeffrey Kutterink Menigeen in Breskens is al eens door hen ge knipt en geschQren. Gewapend met came ra's leggen ze vast wat er in Bres kens gebeurt. Merijn Degeling (12) en Meivin Vergouwe (11) reisden gisteren naar Den Haag om direc teur Guido van Woerkom van de ANWB aan de tand te voelen. door Claudia Sondervan Coen Leeflang uit Yerseke is al in december begon nen met het maken van opnamen in achterka mers, schuren, zaaltjes en buiten. Wemeldinge in de sneeuw. „Ik stel me bij die beelden een stem bij voor die zegt: „Ja, Majes teit, terwijl U met Uw voeten warm in de pantoffels zat, was We meldinge onder het oppervlak hard bezig voor Koninginnedag'." Leeflang werkt aan de productie van een film over de voorbereidin gen voor Koninginnedag in We meldinge. Die wordt op dvd aange boden aan koningin Beatrix tij dens de ontmoeting in Middel burg met de oranjecomités na af loop van het feest. Later komt de film beschikbaar voor de inwo ners. Leeflang wordt met e-mailberich- ten op de hoogte gehouden van wat er zich binnenskamers af speelt in het dorp en maakt daar - onder de strengste geheimhou dingsplicht - beelden van. Leef- Sinds begin van het jaar hebben de jongens M&M tv opgezet: een eigen weblog, dat ze regelmatig vullen met nieuwsitems en jour naals. Nu ook kinderen onder de 15 jaar lid kunnen worden van de ANWB, was dat voor Merijn en Meivin de reden om er alles over te wéten te komen. Met twee ca mera's reisden ze naar het hoofd kantoor van de ANWB voor de lang heeft ook weet van zaken rond Koninginnedag die enkel het bevoegd gezag nog kent, beaamt hij lachend. „Het zijn vaak beveili gingskwesties. Bij gesloten praal wagens, bijvoorbeeld, moeten luik jes gemaakt worden waar de speur honden door naar binnen kunnen om te onderzoeken/' Het koninklijk bezoek zelf valt buiten de film, die cir ca twintig minuten zal du ren. „Dat is technisch onmogelijk. Het bezoek duurt van 10.00 tot 11.00 uur, om 13.00 uur moet de film klaar zijn voor overhandiging. Een minuut film kost ongeveer een uur monteerwerk. Al zou je maar vijf minuten opnemen, dan nog kom je tijd tekort." kinderpersconferentie. Vijftig jon ge verslaggevers van schoolkran ten en -sites waren er op af geko men. „De grootste persconferentie ooit door de ANWB gegeven", al dus directeur Van Woerkom. Voor M&M tv interviewen en fil men Merijn en Meivin regelmatig. „Oh ja, we krijgen wel reacties hoor", vertelt Merijn. „Soms van de mensen die we hebben geïnter viewd. Maar ook negatieve reac- Leeflang wacht nog op een tweede opdracht: een presentatie van de te volgen route en de fotogenieke kanten van Wemeldinge en de ge meente Kapelle voor bij de presen tatie van het programma aan de media. Die vindt woensdag 31 maart plaats in het voetbalmu seum in Middelburg. Leeflang, installateur in het dage lijks leven, heeft na het verzame len van vier uur film de grootste klus nog voor de boeg. Donderdag avond en -nacht van de 29-ste april legt hij het 'opkronen'van het dorp vast, als de inwoners alles op zijn plaats brengen. Daarna zet hij zich aan de montage. Dat wor den uren nachtwerk, voorziet hij. „Maar dat heb ik er wel voor over." Merijn Degeling (links) en Meivin Vergouwe ondervragen ANWB-directeur Guido van Woerkom. Koninginnedag in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28