Weghalen stationsfietsen zorgt voor 241 zeeland Stallingen Tropical Zoo Berkenhof gaat met Pasen open Middelburg is begonnen met het weghalen van fout geparkeerde fietsen op het station. Fietsbezitters zijn niet blij met de manier waarop de gemeente te werk gaat. AUTOWASSTRAAT De snelste en modernste Textielwasstraat in Zeeland PROGRAMMA'S: donderdag 4 maart 2010 FIETSEN RUIMEN Niels Ouwerkerk, die voor school iedere dag naar Goes reist, vindt dat het probleem makkelijk is op te lossen. „Er moeten gewoon veel meer stallingen worden aangelegd. Nu is er totaal geen plek, de stallingen staan overvol." door Jens Pauw MIDDELBURG - Niels Ouwerkerk (17) kreeg dinsdag een onaangena me verrassing toen hij uit school terugkwam op het station van Middelburg. Zijn fiets stond niet meer in de fietsenstalling. Na bijna een uur zoeken kwam hij erachter dat de gemeente zo'n 200 fout geparkeerde rijwielen had weggehaald. „Belachelijk", vindt hij. „Ik had mijn fiets net als altijd tegen het rek aangezet. Hij stak wat uit, maar dat krijg je met zo'n overvolle fietsenstalling. Ze moe ten eerst maar eens nieuwe fietsen rekken plaatsen." Ouwerkerk is niet de enige die zijn fiets kwijt was na de ruimingsactie van de gemeente. Bij Stichting Ge red Gereedschap, waar de fietsen worden opgeslagen, lopen con stant mensen in en uit om hun fiets op te halen. De werkplaats dient als arbeidsproject voor cliën ten van Emergis, maar krijgt nu ook boze fietsenbezitters aan de deur. „We proberen de mensen zo vrolijk mogelijk naar buiten te la ten gaan, maar dat is niet altijd makkelijk", vertelt beheerder van de werkplaats Hans Sohier. Vooral het feit dat de gemeente vijftien euro in rekening brengt voor het ophalen van de fiets valt niet bij iedereen in goede aarde. „Ik vind dit niet kunnen", zegt Ti- bor Smet uit Middelburg. Hij komt de fiets van zijn dochter op halen. „Ze dacht dat ie gestolen was. Nu blijkt dat ik hem gewoon moet terugkopen, terwijl ze niets verkeerd heeft gedaan. Het kan toch ook zijn dat iemand haar fiets naar achteren heeft gezet om ruim te te maken voor zijn eigen fiets." Voor Niels Ouwerkerk is de vijf tien euro bijna zijn hele weekloon dat hij met een krantenwijk ver dient. „Echt heel zonde. Dat bete kent toch dat ik deze week wat minder geld heb bij het uitgaan." Bij vorige ruimingsacties werden fietsen ook wel eens op een stuk Fietsen die bij het station niet in de stalling staan, worden voortaan wegge haald door de gemeente. braakliggend terrein naast het sta tion geplaatst, maar daar is nu be wust niet voor gekozen. „We willen de fietsen graag onder beheer hebben, zodat de eigenaar zijn fiets in de oorspronkelijke staat terugziet", vertelt Jos Guijte- naere van parkeerbeheer. „Natuur lijk is het een vervelende situatie, maar het blijft een eigen verant woordelijkheid van de mensen om hun fiets goed weg te zetten." De route naar de opslagplaats aan de Arnesteinweg is vanaf het sta tion nog een pittige wandeling. „We konden geen opslagplaats dichter bij het station vinden", be treurt Guijtenaere. Hij wil de fiet sers graag wijzen op de stalling aan de achterkant van het station, waar vaak wél voldoende ruimte is. „Daar gaat echt niemand zijn fiets zetten", weet Ouwerkerk. „Je moet dan door de tunnel. Daar heeft niemand zin in die zijn trein wil halen." Een medewerkster van de Stations restauratie zegt blij te zijn met de actie van de gemeente. „Het is hier voor de deur een chaos. Leveran ciers kunnen ons niet meer berei ken door die wild geparkeerde fiet sen. Ik heb al vaak genoeg domino kunnen spelen. Een tikje en alle fietsen liggen om." Weghalen fietsen De gemeente Middelburg heeft dinsdag zo'n tweehonderd fout ge parkeerde fietsen bij het station weggehaald. Deze kunnen na betaling van vijf tien euro worden opgehaald bij Stichting Gered Gereedschap aan de Arnesteinweg. Hiervoor zijn wel legitimatie en fietssleutel nodig. De gemeente probeert met de weghaalactie 'het chaotische aan zicht van de fietsenstalling in de kiem te smoren'. Op 31 maart, 22 april, 20 mei, 22 juni en 22 augustus worden op nieuw fietsen geruimd. Xi vd Jagt Willemse Gratis stomTrgen na elke wasbeufo POLISH: 13,50/€ 9,50 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POLISH WAX TOTAAL: ll,50/€ 9,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemreiniging WAX: 9,50/€ 8,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen BASIS: 6,50/€ 6.50 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse Mercuriusweg27.4382 NL Vlissingen T 0118 419 051 OPENINGSTIJDEN maandag t/m zaterdag van 08.00 uur -18.00 uur zondag van 10.00 uur -17.00 uur door Raymond de Frel KWADENDAMME - Vlindertuin De Berkenhof in Kwadendamme gaat vanaf het Paasweekend (4 en 5 april) door het leven als Berken hof s Tropical Zoo. De familie Antes beschikt al jaren over een volledige dierentuinver gunning, maar focuste zich de voorbije jaren alleen op vlinders. Die kleurige fladderaars trokken vooral in de zomer bezoekers. Om ook in de winter publiek te trek ken, verlegde de familie de aan dacht. De vlinders blijven een belangrijke rol spelen, maar daarnaast zijn er nu ook exotische reptielen, vogels en insecten te bewonderen. Zo zijn er vanaf het Paasweekend on der meer een roodoogkikker, dot- tergele toekan, mini-krokodil, reu- zendaggekko, kraaghagedis en ka meleon te zien. Op Tweede Paasdag zet reptielen specialist Rogier van Rossem de metamorfose van De Berkenhof luister bij met uitleg over slangen, kameleons en krokodillen. Hij neemt ook reptielen mee, waar mee bezoekers op de foto kunnen. Ook worden er vanaf dit jaar door Marcel van Balkom natuurfotogra fieworkshops gegeven. www.tropicalzoo.nl Beheerder Hans Sohier tussen de fietsen die tijdelijk bij Gered Gereedschap ziji

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26