dan doe ik de PSR' 'Dan hoeft het voor mij niet meer' Grote verkeerscontrole zeeuwi kampioen na klachten uit Ritthem sch00ldammen 5S3 AFBOl zeeland 123 MULT heei HEEL WALCHEREN KRIJGT OPSLAG! Elina Hus kan het beste voorlezen Beginnende bandjes in café Batavia Voorlichting nieuwe gehandicaptenwet .1 Vlissingse school fOMPLEB fMti h donderdag 4 maart 2010 w 'Meer dan de helft van de kiezers overhandigt meteen legitimatiebewijs' Voorzitter stembureau Veere Een Westkappelse kiezer moet in het stembureau in zijn dorp op zoek naar zijn legitimatiebewijs. Omdat hij het niet bij zich heeft, mag hij niet stemmen. foto's Lex de Meester door Henk Postma DOMBURG - Her en der keerden sommige kiezers het stemlokaal woensdag wat bozig de rug toe. Omdat ze geen legitimatiebewijs bij zich hadden, kregen ze geen stembiljet. Vaak kwamen ze terug met hun paspoort, rijbewijs of identiteitskaart. Maar er waren er ook die reageerden met de opmer king 'dan hoeft het voor mij niet meer'. In vrijwel alle Veerse stem- 'Legitimatieplicht brengt stembureauvoorzitters bij bekenden in lastig parket' Rob van der Zwaag, burgemeester Veere bureaus kwam dat wel enkele ke ren voor. Vooral ouderen bleken er nog niet aan gewend dat pas na legitimatie gestemd mag worden. „Meer dan de helft van de kiezers overhandigt meteen een legitima tiebewijs. Bij de rest moet je er om vragen. Dan hebben ze het meest al wel op zak. Of ze moeten er even voor terug naar de auto. Maar het komt ook voor dat je die mensen niet meer terug ziet", was de ervaring van Jo Korstanje, voor zitter van het stembureau in het stadje Veere. Burgemeester Rob van der Zwaag vindt het vervelend dat de voorzit ters van de stembureaus aan be kenden moeten vragen zich te legi timeren. „Daardoor breng je ze in een moeilijke positie. Mensen zeg gen niet begrijpend: je kent me toch." Daarom werd elk stembu reau in Veere gisteren geleid door een voorzitter van elders uit de ge meente. „Dat lost het probleem niet altijd op. Maar het vermindert de kans op problemen." Bij het stembureau in Westkapelle kwam de klacht binnen dat bewo ners van het woonzorgcomplex geen gebruik konden maken van het rijdende stembureau. Bewoon ster Cornelia Huibregtse zei dat 'een heleboel' mensen daardoor niet konden stemmen. „Kennelijk hangen we er maar een beetje bij." Van der Zwaag zegt die klacht se rieus te nemen. oprnitvcAn. vzrhuizan e-n bewwn MIDDELBURG Elina Hus van de Herman Fauke- liusschool uit Middelburg heeft gis teren de Walcherse voorleesfinale gewonnen. Elina mag door naar de provinciale finale op zaterdag 17 april in de Zeeuwse Bibliotheek. De Zeeuwse winnaar mag op woensdag 19 mei naar de landelij ke finale in Utrecht. Daphne Schroevers, leerlinge van basis school De Oleanderhof uit Arne- muiden, behaalde de tweede plaats. WESTKAPELLE De jongerenraad Veere organiseert morgen een nieuwe muzikale avond met beginnende Zeeuwse ar tiesten. In de vierde ronde van het project Hooükoorts staan onder an deren Volt Violin, Bryan, The Let-Off en Sovitus op het podium. De avond wordt afgesloten door de Middelburge metalband Assassina ted. De avond begint om 20.00 uur in café Batavia in Westkapelle. Er wordt een gratis bus ingezet. Q www.veersejeugd.nl. MIDDELBURG De Stichting Werkgroep Gehandi capten Walcheren houdt vandaag een voorlichtingsbijeenkomst over de wet Wtcg (Wet tegemoetko ming chronisch zieken en gehandi capten). Belastingdeskundige Mare van Damme vertelt over de fiscale gevolgen van de verandering van de wetgeving over de vergoeding van extra ziektekosten. De voorlich tingsmiddag is in wijkcentrum Het Palet aan de Johan van Reigersberg straat 2 im Middelburg. De bijeen komst begint om 14.00 uur. RITTHEM - Vanwege klachten van omwonenden heeft de politie een grote verkeerscontrole gehouden in de buurt van Ritthem. Er wa ren vooral klachten ingediend over overlast van bromfietsen en van te hard rijden. De controle vond maandag plaats op de Ritthemsestraat tussen 13.00 en 17.00 uur. Twee brommers wer den voor technisch onderzoek in beslag genomen. Vijf bromfietsers kregen een bekeu ring omdat ze geen helm op had den. Van zeven bromfietsen werd het kentekenbewijs ingenomen: zes omdat ze waren opgevoerd en één omdat die een snelheidsbe grenzer had om de meting op de rollenbank te kunnen beïnvloe den. Een snelheidscontrole met de laser- gun leverde zes bekeuringen op. Nog eens zes automobilisten kre gen een boete omdat ze niet handsfree met een mobiele tele foon belden, elf anderen hadden hun gordel niet om en kregen daar voor een bekeuring. Verder kreeg een chauffeur nog een boete omdat hij geen rijbewijs bij zich had. Een ander moest zijn rijbewijs in leveren omdat hij dronken achter het stuur zat. Hij had vijf keer te veel op. 'S-CRAVENPOLDER - In de hal van dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder hing gisteren een waarschuwing: stilte alstublieft, dammen. Aan de andere kant van het pand, ingericht als stembu reau, was het echter een stuk stil ler. De finalisten van het Zeeuwse schooldamtoernooi voor viertallen konden zo nu en dan een juich kreet niet onderdrukken. In de ca tegorie tot en met groep zes won De Branding uit Vlissingen de titel 'beste schooldamploeg van Zee land'. In de categorie tot en met groep acht won de Koningin Julia- naschool uit 's-Gravenpolder. Video www.pzc.nl/bevelanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25