281 sport Zierikzee speelt volgend seizoen zaterdagvoetbal 5-daagse hotelreis naar het Winnock Hotel in Schotland Vlissingen bekert verder dankzij gouden duo Nederlaag favoriet Schipper op ZK indoor Vanaf 157,- p.p.* Herhaald wegens enorm succes! www.pzc.nl/webwinkel woensdag 3 maart 2010 door Rudy Boogert zierikzee - Het zal even wennen zijn, erkent voorzitter Toon van Tiggelhoven. Maar na 91 jaar stapt de voetbalclub Zierikzee volgend seizoen over van de zondag naar de zaterdag. Gisteravond kozen de leden unaniem voor de overstap tijdens de algemene ledenvergade ring. Het voorstel waar de 74 aanwezige leden voor kozen behelst .dat het eerste en tweede team van de Schouwse club in het zaterdagvoet bal actief zullen zijn. De teams uit de zogenaamde B-categorie, het derde en vierde, blijven hun wed strijden- in de reserveklassen van het zondagvoetbal spelen. Het besluit was een logisch gevolg van de enquête die de club eind vorig jaar uitschreef. Daaruit bleek dat een meerderheid van de leden (in het bijzonder de hoogste senio ren- en juniorenteams) een voor keur voor het zaterdagvoetbal had. „Volgend jaar komen tien A-junio- ren over naar de senioren", reken de Van Tiggelhoven voor. „Tijdens de ledenvergadering in november gaven negen van hen dat ze dis pensatie wilden om op zaterdag in de jeugd te kunnen blijven spelen. Kregen ze dat niet, dan zouden ze hun heil bij een zaterdagclub zoe ken." De spelers kregen geen dispensa tie, maar het bestuur was niet doof voor het geluid. „Dan zouden er weer negen spelers naar een za terdagclub verdwijnen. In de laat ste jaren zijn we er zo al 20 a 25 verloren. Dan kun je doorgaan met jeugd opleiden voor andere clubs of zelf iets ondernemen." De enquête was het antwoord van het bestuur, gisteren gaven de le den hun antwoord. Het eerste team van Zierikzee zal volgend sei zoen starten op het laagste zater dagniveau: de vierde klasse. Daar in kan de club van de dan nieuwe trainer Marcel van Duijn onder meer accommodatiepartner Mevo treffen, indien die club dit seizoen niet promoveert én indien beide clubs niet eerder fuseren. Op woensdag 24 maart beleggen de clubs immers een gezamenlijke vergadering, waarin toestemming zal worden gevraagd aan de leden om een fusie te onderzoeken. Als een fusie groen licht zou krijgen, bestaat de mogelijkheid om vol gend seizoen al als één door te gaan. De verwachting is echter dat het pas in het seizoen 2011/2012 werke lijkheid kan worden. goes - Harold Schipper heeft op het Zeeuws indoorkampioenschap tennis een enigszins verrassende nederlaag geleden tegen Rowin Ta- zelaar. De nummer één van de plaatsingslijst in het enkelspel 3 verloor met 5-6 van de zeventienja rige speler uit Breskens. Voor Schipper is er nog geen nood aan de man, want dankzij het poule systeem stroomt hij net als Taze- laar door naar het afvalschema. In de andere poule voldeed de als tweede geplaatste Jeroen Alliët (20) wei aan de verwachtingen. De Terneuzenaar won met nipte cij fers van Bart Ovaa (16) uit Oost-Souburg. Het werd 6-5. Beide spelers gaan door naar de afvalron- de, mits er wordt gewonnen van Louis Nijsten, de derde speler in de poule. In het mannendubbel 4 gaan Erik van den HofFen Abe Kuijl op weg naar de titel. Zij versloegen Ram ses Jakobsen en Alex Lourens met 9-4. T\vee -nederlagen waren er voor Dennis Boudewijns en Dmit ri van Hoof De nummers twee van de plaatsing werden met 4-6 geklopt door Ruben Hendrikse en Ramon de Jong en met 5-7 door René Struijk en Marlon Wisse. door Frits Bakker hendrik ido ambacht - Met een gouden duo in de spits heeft Vlis singen gisteravond voor een gran dioze bekerstunt gezorgd. Op het veld van ASWH, vijf jaar geleden nog de landskampioen bij de ama teurs, wonnen de Zeeuwen met 4-2, waardoor ze zich nu bij de laatste acht ploegen van de dis trictsbeker voegen. Jonathan Con- stancia en de nieuwe Belgische aanwinst Kjeld van der Haeghen behoorden tot de uitblinkers in de Vlissingse ploeg. De 23-jarige Van der Haeghen is in de winterstop uit België wegge haald, waar hij zijn laatste wedstrij den bij Duffel speelde en daarvoor onder meer uitkwam voor Een dracht Aalst en AA Gent. De spits kreeg gisteravond de voorkeur bo ven Sinan Coban. De ingreep be taalde zich onmiddellijk uit. De Belgische aankoop toonde zich vanaf de eerste minuten een sterk aanspeelpunt, was moeilijk van de bal te houden en voelde perfect aan wanneer Jonathan Constancia weer eens op snelheid de diepte in ging, een man uitspeelde en de bal breed voor de goal kon leggen. Het leverde voor de rust in de 23e minuut de openingsgoal op, toen Van der Haeghen de bal diagonaal in de goal schoof En bij de 0-2 stond de Belg ook weer vrij voor het doel om de voorzet van Con stancia, nu van de rechterkant, in te schieten. Voordat hij zijn voet echter tegen de bal kreeg, passeer de Rijsdijk met de punt van zijn schoen zijn eigen doelman. De Vlissingers hadden vooral ge lukkig niet gehoord hoe Willem Leushuis (ex-trainer van Hoek) over de tegenstander dacht. Dan waren ze tot op het bot getergd ge weest. Leushuis, nooit te beroerd is voor een uitdagende uitspraak, had Vlissingen weliswaar redelijk gevaarlijk ingeschat. „Maar ze zijn traag in de verdediging, hebben niet zo'n beste keeper en voorin is het alles of niets." Daarmee had hij zich totaal verke ken op de beweeglijke en tech nisch sterke Zeeuwen, die de zater dag hoofdklasser bij tijd en wijle overklasten. De Vlissingse show duurde precies een uur, omdat Da vy van Geersdaele na een prachti ge combinatie van Constancia en Van der Haeghen eerst de 0-3 op zijn schoen kreeg en Sinan Coban, ingevallen voor de nieuwe Belg, ook weer uit een zaalvoetbalgoal voor 0-4 had gezorgd. Daarna liet Vlissingen de teugels even vieren. ASWH-Vlissingen 1-4 (0-2). 23. Kjeld van der Haeghen 0-1, 35. Jeroen Rijs dijk (eigen goal) 0-2, 49. Davy van Geersdaele 0-3, 57. Sinan Coban 0-4, 71. Ramon Ouwehand 1-4, 87. Leon van Dalen 2-4. Scheidsrechter M. van den Koppel. Gele kaart: Davy van Geersdaele. Aantal toeschouwers: 350. Altijd al naar Schotland gewild, maar de tijd er tot op he den nog niet voor gevonden? Wacht niet langer en profiteer nu van deze speciale aanbieding van DFDS Seaways. Winnock Hotel te Drymen Ongeveer 285 km ten noordwesten van Newcastle ligt het Winnock Hotel. De romantische 17e eeuwse Inn staat bekend om de prima verzorging. In het hotel vindt u een lounge met haardvuur, een bar met vele soorten whisky en een voortref felijk restaurant. Drymen is een uitstekend uitgangspunt voor uitstapjes naar Glasgow, Edinburgh en Stirling; steden boordevol cultuur, historie en winkelmogelijkheden. Niet ver van het hotel ligt de karakteristieke whiskydistilleerderij van Glengoyne, waar u van harte welkom bent voor een uitge breide rondleiding. Loch Lomond ligt op een steenworp afstand van het hotel. Het naastgelegen natuurgebied Trossachs nodigt uit om ontdekt te worden. Er zijn tal van wandelingen uitgezet en zelfs enkele fietstochten. De eigenaar van het Winnock hotel wijst u graag de mooiste wandelingen. Speciaal voor u: unieke lezersprijs korting op toegang tot Glengoyne whiskydistilleerderij gratis diners in hotel bij vertrek t/m eind april. Reisschema Vertrek Umuiden 17.30 uur, aankomst Newcastle 09.00 uur. Vertrek Newcastle 17.00 uur, aankomst Umuiden 09.30 uur. categorie reizen cruises Inclusief; Twee nachten in een 2-pers. binnenhut met douche en toilet, vervoer van uw personenauto aan boord (max. 1.85 m hoog). Twee overnachtingen in het Winnock Hotel in 2-pers. kamer incl. ontbijt en diners (diners bij vertrek t/m april) en reisinfor matie. Vertrek 2010 zo t/m do* vrij-zat* t/m 31 maart 157,- 165,- 1 april t/m 30 april 162,- 170,- 1 mei t/m 29 mei €189,- 199,- 30 mei t/m 28 juni 197,- 207,- lezersprijs per persoon. Geen vertrek op 9 t/m 16,18,19,25,26 en 31 maart en 1.10 t/ml4,25,26 april. Informatie en tarieven zijn onder voorbehoud van omissies alsmede van eventuele toeslagen, die in rekening gebracht kunnen worden door o.a. brandstof- prijsverhoging. ANVR-voorwaarden zijn van toepassing. Flexibele tarieven Voor deze aanbieding zijn flexibele tarieven van toepassing, gebaseerd op vraag en aanbod. Hoe eerder u boekt, hoe goedkoper u reist. Boek daarom vandaag nog! Meer informatie en boeken Ga naar onze webwinkel of bel DFDS Seaways via telefoon: 0255-54 66 66 o.v.v. de boekingscode WGHB Reserveringskos- ten 15,- per boeking (deze vervallen bij online reservering) WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78