voor de Thoolse binnenstad zeeland 21 Pleidooi studie Kinderopvang en bibliotheek wellicht samen in het dorpshuis www.bezorgers.nl PZC J| Stembureaus voor jongeren om drie uur open tolvrije tunnel Klap in gezicht na beroving Operaties aan lopende band in de Molukken Strijd om titel bolusbakker dit jaar in Zierikzee woensdag 3 maart 2010 ssss - BBaweMitaeaia^a^^^s^awBBga^e^gasawMHBBa 37- Jantine, Adje en Rian ruimen een tafel afin de lunchroom. THOLEN - Thoolse jongeren tussen de twaalf en achttien jaar kunnen vandaag ook stemmen. De jongerenraad organiseert voor de tweede keer de jeugdbeleidver- kiezingen. Alle jongeren hebben een oproepkaart gekregen en kun nen vanaf drie uur vanmiddag te recht in de hoofdstembureaus in de verschillende kernen. „We gaan pas halverwege de middag open, omdat de jongeren vóór die tijd op school zitten", verklaart jonge renwerker Ingrid Bras. Vier jaar geleden kwam bijna veer tig procent van de Thoolse jonge ren stemmen. De SGP werd met zeven fictieve zetels in de gemeen teraad de grootste partij. door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Kinderopvang en bibliotheek worden wellicht sa men ondergebracht in het dorps huis in Sint Philipsland. Kinderopvangorganisatie Toerde- loo opende vorig jaar een kinder centrum in de voormalige Rabo bank aan de Schoolstraat. Direc teur Johan Bosters heeft er nooit een geheim van gemaakt dat dit een tijdelijke locatie is. Een plek in of bij het dorpshuis geniet de voor keur. Het idee is nu om samen met de bibliotheek iets te doen. Die voor ziening zit al in het dorpshuis, maar heeft daar een grote ruimte, die al met al slechts een paar uur per week wordt gebruikt. Wellicht foto's Willem Mieras is het mogelijk dat bibliotheek en buitenschoolse opvang straks een nieuwe ruimte gaan delen. De hui dige bieb zou dan gebruikt kun nen worden voor de andere vor men van kinderopvang. Dit is slechts een idee. Hoe het er exact gaat uitzien en of uitbreiding van het dorpshuis überhaupt haal baar is, wordt momenteel onder zocht door Timek bouwmanage ment in Tholen. Die opdracht is verstrekt door de stichting die het dorpshuis exploiteert. Bosters ziet het wel zitten. „Het dorp is qua scholen al verdeeld", vertelt hij. „Het zou mooi zijn als de voorzieningen die boven deze signaturen staan, wel samen onder één dak zitten. Je krijgt dan een breed dorpshuis." TERNEUZEN - GroenLinks in Ter- neuzen wil een onderzoek naar het sneller tolvrij of goedkoper ma ken van de Westerscheldetunnel. Volgens lijsttrekker Peter Clijsen heeft de provincie het plan daar toe van PvdA'er Co van Schaik te snel terzijde gelegd. Zijn plan ver dient een kans om Zeeuws-Vlaan- deren te helpen, aldus Clijsen. VL1SSINGEN - Op een parkeerplaats aan de Kenau Hasselaarstraat in Vlissingen is maandagavond een 26-jarige vrouw uit die stad gesla gen. Toen de vrouw op de parkeer plaats uit haar auto stapte, greep een onbekende man haar vast. Hij eiste geld van de vrouw. Toen ze zei dat niet te hebben, kreeg de vrouw een klap in het gezicht. MIDDELBURG - De Stichting Samen werking Vlissingen Ambon stuurt deze maand weer twee medische teams naar Ambon. Eerst gaat het cataractteam en aan sluitend vertrekt het urologieteam, dat voor het eerst bestaat uit vier vrouwen. Eén van hen is een Mid delburgse verpleegkundige, die er vorig jaar ook bij was. Het cataract-team bestaat uit drie oogartsen, en een technicus uit Middelburg. Lokale ziekenhuizen op Ambon leveren zelf de ver pleegkundigen en zelfs een Zeeuw se anesthesist is niet meer nodig; een verpleegkundige heeft zich be kwaamd in het verdoven. De teams gaan elk twee weken en voeren zoveel mogelijk operaties uit. O Lees een interview met twee deelnemers op het weblog www.pzc.nl/amatoo ZIERIKZEE - Bakkerijgrondstoffenfa- briek Koninklijke Zeelandia in Zie rikzee is dinsdag 23 maart het to neel van het strijd om de titel Bes te Bolusbakker van Zeeland. De wedstrijd is onderdeel van de voor jaarsbijeenkomst van de Neder landse Brood- en Banketbakkers Ondernemers Vereniging (NBOV). Enkele tientallen bedrijven doen er aan mee. De bolussen voor de keuring wor den 's ochtends ingeleverd bij een van de zes inleveradressen. De bak kers dienen acht bolussen in te le veren met een maximaal gewicht van 80 gram per stuk. Het volstaat echter niet om alleen op 23 maart een perfecte bolus af te leveren. Voorafgaand wordt een zogeheten 'blinde' keuring uitgevoerd. De be drijven worden in de aanloop naar de wedstrijd bezocht door een ano nieme consument die zonder zich verder bekend te maken een aan tal bolussen komt kopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75