Vlinderbloem is een oppepper 201 zeeland 'Pak dealen in drugs snel aan' Scherpenisse moet nog wachten op winkeltje Autobanden lek gestoken in Poortvliet ZORG Winkeltje annex lunchroom biedt dagopvang aan mensen met een beperking AGIK Bijeenkomst ooggetuigen bombardement Vlissingse duinen vijftig meter dikker Thoolse partijen kiezen Heijkoop als formateur woensdag 3 maart 2010 1 B door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen moet haast maken met de slui ting van een aantal drugspanden in de Terneuzense binnenstad. Daarvoor pleit raadslid Cees Freeke (LCF) in schriftelijke vra gen. Volgens Freeke is het niet goed dat brieven van bewoners die aan de burgemeester zijn gericht worden doorgestuurd naar de politie. Im mers, de politie kan wettelijk geen panden sluiten. Het is de burge meester die handhavend optreedt. Daarbij is hij wel verplicht alle be trokken belangen vooraf af te we gen. „De politie kan terstond alle informatie verschaften en is door de inwoners van aantoonbare in formatie voorzien", stelt Freeke, die wil dat er snel wordt opgetre den. „Het aan elkaar afschuiven van brieven is uit den boze." Het gaat met name om bewoner Levien Basting, die herhaaldelijk heeft geklaagd over drugsoverlast. Volgens hem doen gemeente en politie er niets aan. Basting heeft aangegeven dat er vanuit zeker tien woningen in de Donze Visser straat, Jozinastraat. Tweede Verbin dingsstraat, Van Bovenstraat en Tholensstraat overlast is van drugs dealers of -gebruikers. POORTVLIET - In Poortvliet zijn in de nacht van zondag op maandag autobanden lek gestoken. Naar verluidt gaat het om meer dan twintig banden. Bij de politie zijn inmiddels vijf meldingen en aangiftes binnengekomen. Volgens een woordvoerster komen die uit de Zuidstraat, Bernhardstraat, Bur- gemeet en Hogedorpstraat. De kans is groot dat nog meer mensen zich melden. Volgens de woordvoerster doen veel mensen aangifte via internet, maar ze had daar gisteren nog geen zicht op. Wie iets heeft gezien, kan de poli tie bellen op 0900-8844. door Rob Paardekam Er wordt wel eens somber gedaan over het winkelbe stand in Tholen-stad, maar zo nu en dan is er ook iets goeds te melden. Zo zit aan de Hoogstraat sinds kort een winkeltje met lunchroom: De Vlin- derbloeip. Het wordt gerund door mensen met een beperking. In tegenstelling tot veel andere winkeltjes waar gehandicapten werken, hoort de Vlinderbloem niet bij een grote zorginstelling. Het is een particulier initiatief van Jacolien Deurloo. Ze werkte al ze ven jaar op de welzijnsafdeling van de gemeente toen ze het ver langen kreeg om weer echt met mensen te werken. In het verleden was ze al vijfjaar actiefin de ge handicaptenzorg. Jacolien dacht al snel aan de bin nenstad van Tholen, die volgens haar een beetje aan het doodgaan was. „Al die lege panden, ik vond het triest om te zien." Zo werd het idee voor een dagopvang in de bin nenstad geboren. Daarna ging alles in sneltreinvaart. Binnen een halfjaar was De Vlin derbloem een feit Mensen kun nen er terecht voor onder meer een lekkere lunch, bonbons en zelf gemaakte kaarten en cadeautjes. Ook is er een winkeltje voor de da gelijkse boodschappen. In het voormalige pand van de boekhandel begon Jacolien met ze ven cliënten, inmiddels zijn dat er tien. „Tot nu toe zijn het bijna alle maal mensen met een verstandelij ke beperking", vertelt de initiatief neemster. „Maar binnenkort komt er ook een jongen in een rolstoel." De cliënten doen de meest uiteen lopende dingen. Koekjes bakken, serveren, de kassa bedienen, bon bons in doosjes doen, artikelen prijzen en ga zo maar door. „Het gaat boven verwachting", stelt [aco- lien. „Natuurlijk is het eng om de eerste keer met een dienblad te lo pen, maar alles went. Ik heb deze mensen zien opbloeien." De Tholenaren weten De Vlinder bloem ook al aardig te vinden, al is er volgens Jacolien toch een soort drempel. „Mensen zien het een beetje als een sociale werkplaats en vragen zich af of ze zomaar bin nen kunnen stappen. Nou, dat kan. Graag zelfs. De cliënten genie ten ervan als ze zien dat hun zelf gebakken taart wordt opgegeten of hun koekjes worden verkocht." Jacolien zit nog vol plannen. Zo ligt achter het pand een grote tuin, waar de cliënten straks producten kunnen verbouwen. Ook wil ze knutselmiddagen voor gehandicap te kinderen houden. Verder komt in De Vlinderbloem een folder- post van de VW. „Daarmee ho pen we in de zomermaanden toe risten naar de winkel te halen." www.vlinderbloemtholen.nl Ze komen steeds vaker voor: winkeltjes, lunchrooms en bakker ij tj es waar gehandi capten werken. Ze kunnen een we zenlijke bijdrage leveren aan de leefbaarheid. Stichting De Zuid wester heeft plannen om cliënten te laten werken in een kleine su permarkt in Scherpenisse. Toch is het nog maar zeer de vraag of dat lukt. Gert-Jan de Wit van De Zuidwester benadrukt dat de plannen er nog zijn, maar dat het niet meevalt om een dergelijke voorziening zonder verlies draaien de te houden. Een triest voorbeeld deed zich onlangs voor in Stad aan 't Haringvliet, waadde instelling zijn winkeltje moest sluiten. „Daar deden we het helemaal al leen", vertelt De Wit. „En dat gaat dus niet. Wij hebben financiële steun nodig van anderen. Daarbij kun je denken aan gemeenten en woningcorporaties." Het is de bedoeling dat in Scherpe nisse zo'n constructie ontstaat. Woningcorporatie Castria staat in elk geval positief tegenover samen werking. Maar eerst wil De Zuid wester in Lepelstraat een soortge lijk winkeltje openen. Ook daar is Castria bij betrokken. Als dat een succes is, volgt Scherpenisse. Rian en Cindy aan het werk in de keuken. Jantine helpt een klant die bonbons komt kopen. Timmermans Z. Op 23 februari 2010 heeft gerechtsdeur waarder Marco Rave te Goes op verzoek van IVANA SLAGBOOM, wonende te Goes, te dezer zake woonplaats kiezen de aldaar aan de Vlasmarkt 6 ten kantore van AGIN Timmermans gerechtsdeur waarders/ incasso, bij exploot aan GERARDUS JOHANNES ANTONIUS WILHELMUS KOMMERS, GEBOREN 3 JULI 1962, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, betekend de grosse van de beschikking d.d. 3 februari 2010 gege ven door de Rechtbank Middelburg, sec tor civiel recht, waarbij ondermeer de echtscheiding in het tussen partijen gesloten huwelijk is uitgesproken en waarbij G.J.A.W. Kommers onder meer is veroordeeld tot betaling van alimentatie. In dit exploot is aan GJ.A.W.Kommers tevens bevel gedaan om aan de inhoud van gemelde beschikking te voldoen. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot en proces verbaal wenden tot: AGIN Timmermans Vlasmarkt 6 4461 CW GOES tel. 0113-246333 MIDDELBURG - Middelburg her denkt dit jaar het bombardement van 17 mei 1940, met onder meer een bijeenkomst voor ooggetui gen. Voor die bijeenkomst hebben zich inmiddels een kleine honderd mensen gemeld. De bijeenkomst wordt op maan dag 17 mei in het stadhuis aan de Markt gehouden. Aanmelden voor de bijeenkomst kan tot 10 mei via de website www.vergetenbombardementmid- delburg.nl of door een briefje te sturen naar de gemeente Middel burg, ter attentie van Grace T-hu- mann, Antwoordnummer 73, 4330 WB Middelburg. VLISSINGEN - Nu lijkt het nog een grote zandvlakte. Maar over een paar maanden moet de berg zand tegenover hotel Westduin (rechts op de foto) zijn veranderd in brede duinen, compleet met nieuwe overgangen en helm gras. De duinen zijn een behoorlijk stuk richting het hotel gekomen. Ze zijn veertig tot vijftig meter breder geworden. foto Ruben Oreel THOLEN - De lijsttrekkers van de Thoolse partijen hebben Jan Heij koop aangesteld als (in)formateur. Hij gaat meteen na de verkiezin gen aan de slag. Heijkoop is momenteel waarne mend burgemeester van de ge meente Oostflakkee. Daarvoor is hij voorzitter geweest van onder meer de WLTO en LTO Noord. In het verleden was hij verder waar nemend burgemeester in Crom- strijen en gedeputeerde in de pro vincie Zuid-Holland. Direct na de verkiezingen gaat Heijkoop met alle partijen rond de tafel om hun wensen te inventari seren. Op basis daarvan bekijkt hij welke coalitie voor de hand ligt. Jacolien en Adje prijzen artikelen in de winkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74