onbesliste zaalvoetbaltopper Kloetinge moeiteloos door Patrijzen krijgt te weinig sport 129 Omloop van Axel goede test marathon Hoek verslaat RCS in oefenwedstrijd Tazelaar wint van favoriet Schipper Zierikzee speelt volgend jaar op de zaterdag door Wim de Vos AXEL - Voor de Zeeuws-Vlaamse at leten is de Omloop van Axel, een halve marathon, zaterdag één van de laatste tests voor de Marathon Zeeuws-Vlaanderen op 17 april. Een dag later wordt in Cad- zand-Bad de slotloop van het Na- tuurlopencircuit van atletiekvereni ging De Wielingen gehouden. Road Running Axel (RRA) tekent voor de organisatie van De Om loop van Axel. Die wedstrijd heeft nog niet zo'n lange traditie, omdat hij nog maar op de kalender staat vanaf het moment dat RRA zijn thuishaven heeft gevonden op de accommodatie van de voetbalver eniging Axel. De start is zaterdag in het Axelse Bos om 14.00 uur. Daarnaast zijn er afwachtingslo- pen over vijf en tien kilometer. In Cadzand-Bad staat de vierde Na- tuurloop op het programma. Eric Cappon uit Zuidzande gaat aan de leiding bij de masters. Hij werd tel kens tweede en heeft tien punten voorsprong op Niek Wieland (Axel). Bij de senioren heeft Mi chel Buijck (Biervliet) de leiding. Hij heeft slechts één punt meer dan de als tweede geklasseerde Ste ven van de Veire (Rotterdam). De vierde Mazars Natuurloop gaat zondag om 10.30 uur van start na bij strandpaviljoen De Zeemeeuw in Cadzand-Bad. door Koen de Vries CILZE - Kloetinge heeft zich gistera vond eenvoudig geplaatst voor de kwartfinale van het bekertoernooi. De zaterdageersteklasser versloeg in Brabant zondagvierdeklasser Gilze met 1-3 en treft nu in de kwartfinale op eigen veld RCS. Kloetinge had vanaf de eerste mi nuut een overwicht. Trainer Cees Houtepen sprak na afloop zelfs van eenrichtingsverkeer. Hij gaf Daan Esser, Niels Kole en Teun Rentmeester rust door ze op de bank te laten beginnen. Gilze trok zich massaal terug en loerde op de counter. Gevaar lever de dat nauwelijks op. Het duurde door Koen de Vries LEWEDORP - Het was gisteravond stil in de kleedkamer van Patrijzen na afloop van het bekerduel met Zwaluwe. De zondag-vierdeklasser was in de wedstrijd uit de achtste finale minstens gelijkwaardig aan de zaterdag-tweedeklasser uit Hoo- ge Zwaluwe, maar dat werd niet beloond: o-i. „We hebben de hele competitie al moeite met de afwerking en dat was vandaag niet anders, 't Was net niet scherp genoeg", had Patrij zen-trainer Arjo den Dekker ge zien. „We zijn ervoor gegaan want we waren al ver gekomen. lammer dat we nu de derby met Vlissingen tot de dertigste minuut voordat Kloetinge op voorsprong kwam. Mark Schuit bekroonde een goed uitgespeelde aanval: o-i. Op slag van rust werd het 0-2. Wouter de Craene scoorde met een harde, la ge schuiver in de hoek. Gilze was na rust niet in staat om de schade te repareren. Ook niet nadat Wou ter de Craene in de 55e minuut met een rode kaart kon inrukken. „We gingen toen zelfs beter voet ballen", vond Houtepen. Tien minuten voor tijd kwam Kloetinge op 0-3 toen Mark Schuit op rechts doorbrak en de ingeval len Daan Esser op maat bediende: 0-3. Pas ver in blessuretijd kon Gil ze wat terugdoen: 1-3. mislopen. Voor ons was dat echt een hele mooie wedstrijd ge weest." Vooral voor rust was Patrijzen de bovenliggende partij in het duel dat op het veld van Lewedorpse Boys werd afgewerkt. Die club heeft in tegenstelling tot Patrijzen een lichtinstallatie. De Bevelan ders drukten Zwaluwe ver terug op eigen helft en schiepen vijf goe de kansen. Zwaluwe loerde op de counter. Uit een van de twee geslaagde tegen aanvallen viel het beslissende doel punt. In de 31e minuut werkte Lu cas Ebbinga de bal achter de Patrij zen-keeper. Hij was bij de tweede paal als eerste bij een van richting Het deed geen pijn bij Kloetinge, hoewel het de eerste tegentreffer van dit kalenderjaar was. „We zit ten goed in ons vel", constateerde Cees Houtepen. Hij zag zijn ploeg de laatste wedstrijden veel scoren: 3-0 tegen Roda Boys, 6-0 tegen Halsteren en nu 3-1 tegen Gilze. „We geven nog steeds weinig weg en kansen creëerden we ook al. Het verschil met een paar wedstrij den terug is dat we die kansen nu ook benutten." Het betekent dat Kloetinge vol goede moed aan het slotakkoord van de competitie kan beginnen. De komende twee wed strijden zijn van groot belang. Daarin zijn Achilles Veen en Heer- jansdam de tegenstanders. veranderde voorzet vanaf de linker flank: 0-1. Na de pauze ging de strijd meer gelijkop. Beide ploegen kregen kansen, maar scoorden niet. „We hebben gewoon heel goed gevoetbald", vond Den Dek ker. „Qua spel ben ik tevreden, qua resultaat niet. We hebben er voor geknokt en zijn strijdend ten onder gegaan. Dit geeft hoop voor de rest van de competitie." Patrijzen-Zwaluwe 0-1 (0-1). 31. Lu cas Ebbinga 0-1. Scheidsrechter M. Bleuming (Goes). Gele kaart: Arjan Ver burg, Mario Mulder (beiden partijzen), Pim Vonk, Gijs van de Made, Joey Ko- nings, Dennis BrugelYannick Vos (allen Zwaluwe). Aantal toeschouwers: 125. woensdag 3 maart 2010 HOEK Zaterdag-hoofdklasser Hoek was gisteravond met 3-1 te sterk voor zondag-eersteklasser RCS. Het eerste half uur ging gelijkop. RCS kwam op voorsprong via Joey van der Zweep. Vlak voor rust maakte Stijn Mahieu uit een straf schop de gelijkmaker. In de tweede helft stelde de thuisclub orde op za ken. De Zeeuws-Vlamingen namen afstand van de Oost-Souburgers door treffers van Stijn Mahieu en Tim Mechelinck. GOES Rowin Tazelaar heeft op het Zeeuws indoorkampioenschap ten nis verrassend van favoriet Harold Schipper gewonnen. De zeventien jarige Tazelaar uit Breskens won in het enkelspel 3 met 6-5 van Schip per en staat in de halve finale. Ook Jeroen Alliët uit Terneuzen kwam tot winst. De twintigjarige Alliet versloeg Bart Ovaa met 6-5 en ont moet vrijdag Louis Nijsten voor een plek bij de laatste vier. door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Na 91 jaar stapt de voet balclub Zierikzee volgend seizoen over van de zondag naar de zater dag. Gisteravond kozen de leden unaniem voor de overstap tijdens de algemene ledenvergadering. Het voorstel waar de 74 aanwezige leden voor kozen behelst dat het eerste en tweede team van de Schouwse club in het zaterdagvoet bal actief zullen zijn. De teams uit de zogenaamde B-categorie, het derde en vierde, blijven hun wed strijden in de reserveklassen van het zondagvoetbal spelen. Het besluit was een logisch gevolg van de enquête die de club eind vorig jaar uitschreef Daaruit bleek dat een meerderheid van de leden (in het bijzonder de hoogste senio ren- en juniorenteams) een voor keur voor het zaterdagvoetbal had. Het eerste team van Zierikzee zal volgend seizoen starten op het laagste zaterdagniveau: de vierde klasse. Op woensdag 24 maart be leggen Zierikzee en buurman Me- vo, reeds zaterdagclub, een geza menlijke vergadering, waarin toe stemming wordt gevraagd aan de leden om een fusie te onderzoe ken. Die is in het seizoen 2011/2012 waarschijnlijk werkelijkheid. flfol MEEST CELEZEN 1. Samenwerking FC Twente en JVOZ 2. Periodetitel Jan Poortvliet met Eindhoven STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Bezoek de sportweblogs van de PZC via www.pzc.nl/blogs Robin Mac Taggart van Tencezaman gaat er vandoor. Daryl Rawidjan (links) en Dennis van den Broeke moeten in de achtervolging. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69