'Minima vaak bewust getild door fiscus' ir Hollandse meezingers Met maar twee mannen is 't 20l zeeland Jj 2T Jj 2T Dubbelconcert in kerk Aardenburg GOEDE MORGEN INWONERS VAN SLUIS woensdag 3 maart 2010 TERUGGAVE Hoefnagels vindt grens bereikt MUZIEKFEEST SAS Stichting Rock around the Bridge vaart met radicale door Frank van Cooten HULST - Voor Hulstenaar Francois Hoefnagels is de grens bereikt. Als Veldwerker' en voorzitter van de Oost-Zeeuws-Vlaamse afdeling van FNV Bondgenoten komt hij in toenemende mate 'schrijnende' gevallen tegen van minima die.vol gens hem worden 'gepakt' door de fiscus. Hoefnagels vult al jaren de belas tingformulieren in van 65-plussers die rond moeten komen van al leen hun AOW, maar die door de belastingdienst stelselmatig op het verkeerde been worden gezet. „Nu vanaf vorig jaar drastisch is ge kort op aftrekbare ziektekosten is de grens bereikt. Zo mogen de kos ten voor aanschaf van een bril niet meer worden afgetrokken. En vrij wel alle senioren dragen een bril." Op de keukentafel bij Hoefnagels liggen talloze voorbeelden van aan giftes van mensen die zonder zijn hulp niet krijgen waar ze recht op hebben. Zoals van een Hulstenaar met een bijstandsuitkering van ongeveer dertienduizend euro die volgens een door de belastingdienst inge vuld formulier slechts 165 euro te rug kreeg. „Het lijkt makkelijk, zo'n formulier maar daar klopt geen snars van. Die man bleek recht te hebben op 1026 euro. Dit soort mensen wordt besodemie terd door de fiscus." Als raadslid van de PvdA diende Hoefnagels in juli 2007 een motie in waarin organisaties als Stichting Welzijn Hulst en de ouderenbon den werd gevraagd de minima dui delijk te maken dat ze geld laten liggen. „Deze motie is toen una niem door de gemeenteraad aange nomen, maar helaas loop ik als veldwerker nog steeds aan tegen schrijnende gevallen. En nu stelt de fiscus dat bepaalde minima geen aangifte meer hoeven te doen. Maar in werkelijkheid heb ben ze mogelijk toch recht op te ruggave. Het aantafaftrekbare kos ten is weliswaar een stuk minder geworden, maar je bent gewoon verplicht aangifte te doen. Anders krijg je niets terug. De belasting dienst zet mensen bewust op het verkeerde been." Hoefnagels, die nu op de kandida tenlijst staat van Algemeen Be lang-Groot Hulst, geeft de schuld aan het inmiddels demissionaire 'rooms-rode' kabinet. „Wat in ja ren tijd zorgvuldig is opgebouwd, is in rap tempo afgebroken." AARDENBURG - Koninklijke Muziek- sociëteit Aardenburgsche Fanfaren en het jongerenorkest The Young Ones geven zaterdag een dubbel concert in de katholieke kerk aan de Weststraat in Aardenburg. De fanfare speelt vooral lichte mu ziek; van de concertmars Olympica tot A tribute to Edith Piaf. Woensdag 3 maart, de dag van de democratie. De VVD West-Zeeuws-Vlaanderen vraagt u vandaag om uw stem. Omdat: De VVD staat voor vernieuwing De VVD investeert in werken, wonen en leven De VVD werkt aan een betere toekomst voor Sluis STEM VANDAAG WD LIJST 4 De enige partij met een totaal vernieuwde kandidatenlijst Vernieuwend Verstandig Daadkrachtig door Frank van Cooten The Young Ones zijn afkomstig uit Hulst en hebben de bezetting van een concertband. Dirigent is John Curfs. Het dubbelconcert begint 's avonds om acht uur. Toegangskaar ten kosten vijf euro en zijn te koop bij Modehuis Van Daalen en Voetenvriend Westerweele. Een radicale ommezwaai. Zo kan 'Dutch around the Bridge' in plaats van 'Dance around the Bridge' in Sas van Gent gerust worden genoemd. De stevige beats van dance en tech no maken plaats voor Hollandse meezingers met lokale toppers als Sjacko de Braai, de duo's Kees en Ruud en de Maffooos en de natio nale artiesten Peter Beense, Djan- go Wagner en Grad Damen. „We willen met 'Dutch around the Bridge' bereiken dat er weer een feestje wordt gebouwd", zegt Jan Vinke van de Stichting Rock around the Bridge. Want dat was het dance-festival niet meer. Niet alleen het aantal bezoekers liep terug, van tweedui zend in de hoogtijdagen tot zes honderd vorig jaar, maar er waren ook lieden met niet ai te beste be doelingen op het festivalterrein te vinden, „in tegenstelling tot het rockfestival was op 'Dance' steeds meer bewaking nodig. Dan is de lol er ook bij de vrijwilligers snel af Vandaar de radicale omme zwaai." 'Dance Around the Bridge' werd sinds 2002 op de vrijdagavond ge houden, inspelend op de grote vraag naar dance-evenementen. „We besloten met Dance te begin nen omdat het podium en de ap paratuur voor het rockfestival er al stonden. De investering konden we op deze manier beter rendabel maken. Dat is gelukt. Dance' is be langrijk geweest voor het rockfesti val. Na acht jaar moeten we echter concluderen dat die hype voorbij is en dat het tijd is voor iets an ders", zegt Vinke. Het bestuur stak de koppen bij el kaar en kwam tot twee conclusies. Het vrijdagavondprogramma moest een andere doelgroep aan spreken dan de rockliefhebbers die op zaterdag 'Rock around the Bridge' bezoeken en het moet ge woon een groot feest worden. Met dit gegeven is de stichting uit gekomen op het festival Hollands onder de brug (of Dutch around the Bridge), een avondje feest met Nederlandstalige arhe'sten. „Voor onze programmeur Mario Bogaert was dit natuurlijk een he le uitdaging, maar met ondersteu ning van Fons en Mario van de Maffooos staat er een goed feest programma." De stichting speelt ook handig in op de huidige hype rondom Hol landse meezingers. De ster van volkszanger Frans Duijts, onder meer bekend van 'Jij denkt maar dat je alles mag' stijgt tot grote hoogten en Sieneke staat met „Ik ben verliefd (Sha-la-lie) sinds de gedenkwaardige uitzending van het Nationale Songfestival hoog in de hitlijsten. Dit nummer was tij dens carnaval ook een grote hit in de Sasse cafés. „De Hollandse hits festivals trek ken veel bezoekers. Wij mikken op het publiek dat een feestje wil bouwen en op het festivalterrein graag een biertje drinkt in plaats van indrinken thuis." De Stichting heeft 55 vrijwilligers: een opbouwploeg van twintig door Wilma Valk BRESKENS - Veel hindernissen en problemen voor toneelvereniging Thalia dit seizoen. Spelers werden ziek of hadden een andere, pretti ger reden om tijdelijk af te haken: er werd gezinsuitbreiding ver wacht. Uiteindelijk moest een ander stuk worden gezocht, met een andere bezetting. De keuze viel op het blij spel Banana Split. Daarin worden alle problemen binnen twee uur op het toneel opgelost. „Onze problemen zijn, tijdelijk, uit de wereld," zegt een opgeluch te Peter Groosman van Thalia. „Jammer genoeg hebben we nog maar twee mannelijke spelers, dus is het vinden van een passend stuk niet altijd even eenvoudig. We hopen dan ook, voor het vol gende seizoen nieuwe, vooral man nelijke, leden te vinden. Spelende leden, want de technische ploeg is vrijwel compleet. Zoals ieder jaar bouwen we onze decors zelf, heb ben we specialisten voor het ge luid en maken we filmopnames. Voor het archief maar vooral om ons zelf te zien spelen. Zo kunnen eventuele fouten later worden voorkomen." In de klucht Banana Split komen vier dames en een heer in actie. Er zijn geen connecties met het be kende televisieprogramma. Alles speelt zich af in een museum voor moderne kunst dat met sluiting wordt bedreigd. De minister van Cultuur zal het museum bezoeken om een kijkje te nemen. Dus wor den er bezoekers verzonnen. De di recteur verandert zijn suppoost en de poetsvrouw in deftige bezoe kers. Een terroriste met een gevaar lijk geweer komt opdagen, zij wil de minister gijzelen. Waarom? Er moet wereldwijd een bananenre publiek ontstaan. Of het allemaal goed afloopt is te zien op zaterdag 7, zaterdag 13 en zondag 20 maart in zaal De Uit komst in Breskens. Beide zaterda gen is er bal na. Aanvang 20 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar op de t kende adressen en via de websj van Thalia: www.thaliabreskens.nl Jan Vinke van Stichting Rock around the Bridge slaat met 'Dutch around the Brii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64