'Die ken ik, maar daar stem 181 zeeland 'Ca zeker stemmen' 'Haast maken met sluiten drugspanden' Tafellaken www.bezorgers.nl Leerlingen van middelbare scholen De Rede en het Zelden- rust-Steelantcollege brachten gisteren hun stem al uit op par tijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen. Tentoonstelling Sasse fotokring almanak woensdag 3 maart 2010 SLUIS - Het debat in IJzendijke ver oorzaakte verwarring onder Sluise kiesgerechtigden, merkte het On dernemersforum achteraf De ondernemers geven West- Zeeuws-Vlamingen geen advies, behalve dat ze in elk geval moeten gaan stemmen, meldt Floor Pieters namens het platform. De onderne mers blijven er wel bij dat ze ver sterking van de drie landelijke par tijen PvdA, CDA en WD belang rijk vinden. Voor brede samenwer king in een zakencollege moeten de lokale partijen betrokken wor den bij het bestuur. De ondernemers 'blijven teleurge steld in de magere vernieuwing bij een aantal partijen', Maar ze reke nen er op dat er realistische, nieu we politieke samenwerking' komt in een via eerlijke onderhandelin gen tot stand gekomen college. PZC Vereniging van Bevelvoerenden Brandweren in Z.VL. in liquidatie. Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden omdat de doelstelling waarvoor de vereniging is opge richt is achterhaald door de moderne vorm van communicatie. Dit per 01-01-2010. De rekening en verantwoording en het plan van verdeling liggen ter inzage voor eenieder tot 25 april 2010 ten kantore van het register van de Kamer van koophandel te Terneuzen en aan de centrale balie van de Gemeentes Terneuzen, Hulst en Sluis. De vereffenaars ZIJ MOCHTEN AL door Karlijn de Splenter De PW, dat is toch die partij van Wilders?", roept een leerling van het Zeldenrust-Steelant- college vanachter zijn computer. „Die doet toch niet mee aan de ge meenteraadsverkiezingen in Ter neuzen?", vraagt hij vervolgens. Hij heeft gelijk. Op de twee middelbare scholen in Terneuzen vonden gisteren scha duwverkiezingen plaats. De leerlin gen van havo 5 vulden op het Zel denrust eerst een stemwijzer in, voordat ze hun stem uitbrachten op een partij die vandaag wél mee doet aan de gemeenteraadsverkie zingen. Steven van Nispen, die de verkie zingen op het Zeldenrust organi seerde, vindt het belangrijk dat de leerlingen de partijen ook op lo kaal niveau leren kennen. „We la ten de leerlingen de landelijke stemwijzer maken. Bij de uitkomst staan alleen de standpunten van landelijke partijen. De leerlingen moeten dan zelf kijken naar de lo kale standpunten van de partijen. Zo leren de scholieren de politiek beter kennen." In de mediatheek van De Rede in Terneuzen stond een stemhokje. Rond tien uur brachten daar de eerste scholieren hun stem uit. Ze moesten bij leraar maatschappij leer Jack Begijn hun stembiljet op halen. „We hopen dat door deze schoolverkiezingen jongeren geïn teresseerd raken in de politiek. Zij zijn de kiezers van de toekomst en, nog belangrijker, het gaat over hun toekomst." Eén voor één gingen de leerlingen het stemhokje in. Met een rood potlood kruisten ze het hokje voor de naam van de partij van hun voorkeur aan. Na hun keuze moes ten de leerlingen hun stembiljet in de stembus doen. Net echt. Op het Zeldenrust gingen de scholieren uit havo 5 ook naar de stembus. Voordat ze hun stem uitbrachten, volgden ze een debat tussen lokale politici van CDA, Christenunie en PvdA. Het was zowaar stil. Het debat ging dan ook over een onderwerp dat - zo bleek al snel - behoorlijk leeft onder jongeren: het softdrugsbe leid in Terneuzen. De klas mocht kiezen wie het debat had gewon nen. De vertegenwoordiger van CDA is voor een sober gedoogbe leid en dat zagen de meeste ha vo-leerlingen wel zitten. De kiezers in het Zeldenrust moes ten het zonder speciaal stemhokje doen. Ze konden aan een tafel hun stem uitbrengen en in de stembus stoppen. Op De Rede gingen vooral veel leerlingen van het havo en vwo stemmen. Daarom haalde Begijn een kwartier voor het dichtgaan van de stembus nog wat vmbo- scholieren uit de les. De groep kwam de mediatheek binnenlo pen en keek naar de posters die waren opgehangen voor de scha duwverkiezingen. „Die ken ik!", wees een leerlinge naar een poster. „Maar daar ga ik niet op stemmen, want die is lelijk." Om twaalf uur ging de stembus op De Rede dicht. Het tellen van de stemmen kon beginnen. De Par tij van de Arbeid haalde op beide scholen de meeste stemmen; 24 procent op de Rede en 26 procent op het Zeldenrust. Op de Rede ge volgd door de WD (18 procent) en TOP Gemeentebelangen (15 procent). Het CDA (15 procent) en D66 (14 procent) namen de twee de en derde plek in op het Zelden rust. Renske van den Branden (18), De Rede, vwo 6. „Ik ben net 18 geworden en mag dus vandaag stemmen. Ik stem op TOP/Gemeentebelangen. Ik ken ie mand van die partij. Op school heb ik D66 gestemd. D66 staat voor het behoud van studiefinanciering. Ik ga volgend jaar studeren, dus dat vind ik belangrijk." Jeffrey Musters (16), De Rede, havo 4. „Ik heb gestemd op de lokale partij TOP/Gemeentebelangen. Voor mij is dat de enige partij die zich hard maakt voor de regio. Als ik over vier jaar echt mag stemmen voor de ge meenteraadsverkiezingen kies ik in de gemeente Terneuzen zeker een plaatselijke partij." Bart van Harn (17), Zeldenrust- Steelant College, vwo 5. „Ik heb voordat ik ging stemmen wat foldertjes doorgenomen die hier op school liggen. De standpun ten van de partij TOP/Gemeente belangen trokken mij het meest aan. Ze hebben gewoon wat meer kijk op de gemeente dan landelijke partijen." Marjolein Spuesens (17) Zelden- rust-Steelant College, havo 5. „Ik heb net de stemwijzer op inter net gedaan. Daar kwam het CDA uit. Tijdens het debat hier op school had het CDA ook de beste standpun- ten. Eerst was ik altijd voor D66, om- 1 dat mijn ouders daar ook op stem men, maar nu op school breng ik mijn stem uit op het CDA." SAS VAN CENT - De Sasse Fotokring houdt voor de 46e keer een foto tentoonstelling in twee zalen van cultureel centrum De Speye in Sas van Gent. Er is ook een doorlopen de beamerprojectie. De openings tijden zijn vrijdag 12 maart van 17.00 tot 20.00, zaterdag 13 maart van 13.00 tot 18.00 en zondag 14 maart van 10.00 tot 18.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl Het was maandag landelijke compli mentjesdag. Wie het verzonnen heeft, mag Joost weten. Maar goed: als zo'n dag dan toch wordt gehou den, dan moet je er ook maar aan meedoen, vonden ze op het Goese kantoor. „Goh, wat zit je haar leuk", riep de Terneuzense werknemer bij binnen komst. „Hoezo", vroeg zijn collega uit Colijnsplaat meteen argwanend. Het bleef lang aardig, totdat de Noord-Bevelander de Terneuzenaar te kakken wilde zetten. „Leuk ruitjes overhemd, het lijkt wel een tafella ken!" De Zeeuws-Vlaming liet zich niet voor aap zetten. „Ja, mooi hè. Zo'n laken als hemd is heel handig. Je kunt er ongeremd op knoeien." MMMRUMBOK door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet haast maken met de slui ting van een aantal drugspanden in de Terneuzense binnenstad. Daarvoor pleit raadslid Cees Freeke (LCF) in schriftelijke vra gen. Volgens Freeke is het niet goed dat brieven van bewoners die aan de burgemeester zijn gericht worden doorgestuurd naar de politie. Im mers, de politie kan wettelijk geen panden sluiten. Het is de burge meester die handhavend optreedt. Daarbij is hij wel verplicht alle be trokken belangen vooraf af te we gen. „De politie kan terstond alle informatie verschaffen en is door de inwoners van aantoonbare in formatie voorzien", stelt Freeke, die wil dat er snel wordt opgetre den. „Het aan elkaar afschuiven van brieven is uit den boze." Het gaat met name om bewoner Levien Basting, die herhaaldelijk heeft geklaagd over drugsoverlast. Volgens hem doen gemeente en politie er niets aan. Basting heeft aangegeven dat er vanuit zeker tien woningen in de Donze Visser- straat, Jozinastraat. Tweede Verbin dingsstraat, Van Bovenstraat en Tholensstraat overlast is van drugs dealers of-gebruikers. VERKIEZINGEN Volg al het nieuws rond de raadsver kiezingen vandaag én vannacht op www.pzc.nl/stemmen MEEST GELEZEN 1Tolvrij tunnelplan onhaalbaar 2. Schoffelen en zemen in Sluiskil 3. Ga zeker stemmen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pz< www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62