defensie is op 5 maartse buien? Pastoors delen hostie uit aan homoseksuelen 'Automatisch' eerste klas treinkaartje Onderzoek rol Nijpels bij DSB gestaakt Nederlander (24) doodgeschoten Proces over moord Post niet openbaar worden uitgesteld OM eist levenslang tegen Boere Interieur Paauiue bestaat 55 jaar... rUi\korW9cn www.interieur-paauwe.nl woensdag 3 maart 2010 EINDHOVEN - Een groot aantal paro chies in Brabant en Limburg deelt gewoon hosties uit aan praktise rende homoseksuelen. De pas toors gaan daarmee in tegen de richtlijnen van het bisdom Den Bosch om dat niet te doen. Dat blijkt uit een rondgang langs veel rooms-katholieke kerken in Zuid-Nederland. Volgens de meeste pastoors heb ben hun parochianen weinig be grip voor de opstelling van het bis dom. De situatie van homoseksue le gelovigen binnen de katholieke kerk is onderwerp van discussie, zo melden de priesters. Tot uit schrijvingen heeft het nog niet ge leid. Ook een geestelijke uit Maastricht wikt en weegt tussen de kerkre- gels en de individuele gelovige. Hij laat liever zijn persoonlijk ge weten spreken en zal niemand een hostie weigeren, tenzij die open lijk een sticker of badge draagt uit protest. SCHIPHOL De Nederlandse Spoorwegen (NS) gaan met de Consumentenbond in overleg over de kaartautomaten op Schiphol. Uit een onderzoek is ge bleken dat toeristen mogelijk mil joenen per jaar te veel betalen voor de treinreis Schiphol-Amsterdam. De startschermen van de automa ten op Schiphol zijn standaard inge steld op een 'enkeltje Amsterdam eerste klas'. AMSTERDAM De financiële toezichthouders heb ben het onderzoek naar oud-DSB-bestuurder Ed Nijpels ge staakt. Woordvoerders van de Auto riteit Financiële Markten en De Ne- derlandsche Bank hebben dat giste ren bekendgemaakt. Reden voor dit besluit is dat Nijp els niet meer in een beleidsbepalen de positie zit. Hij stapte vorige week op als voorzitter van pen sioenfonds ABP. VILA LUIZAO Een 24-jarige Nederlander en zijn Braziliaanse vriendin zijn zondag doodgeschoten in de plaats Vila Luizao in het oosten van Brazilië. Buitenlandse Zaken heeft de dood gisteren bevestigd. Over de identi teit van de man zijn geen medede lingen gedaan. Volgens de familie van de Braziliaanse gaat het om een afrekening. De dader is op een motor gevlucht. LELYSTAD Het proces in de zaak over de moord op de veertienjarige Dirk Post wordt op 1 juni achter geslo ten deuren behandeld. Dat heeft de rechtbank gisteren tijdens een be sloten pro-formazitting bepaald. De advocate van de vijftienjarige hoofdverdachte uit Urk had hier om gevraagd. Ze meent dat haar cliënt te jong is voor een openbare zitting. De verdachte blijft vastzit ten. foto Valerie Kuijpers/ANP r 8 MNMMMMW 1 BH#8 HWW W-at'iSSf®? Kamer in december heeft goedge keurd 'aan alle kanten sluitend was'. „Dat Defensie een gat in de hand heeft, is geen verrassing", vindt Van Velzen. „Maar dit slaat echt al les." WD-Kamerlid Han ten Broeke wil de garantie dat alle Nederland se militairen op missie 'op geen en kele wijze' de dupe worden van het geldtekort. Hij vraagt zich af hoe ernstig de situatie is. „Kunnen onze jongens en meiden straks geen veters meer bestellen?" Commandant der Strijdkrachten generaal Peter van Uhm buigt zich momenteel samen met de direc teur van de DMO over de conse quenties van de ontstane proble men. Zij maken de komende tijd een prioriteitenlijstje: sommige uit gaven moeten doorgaan, anderen kunnen mogelijk op de lange baan worden geschoven. De Tweede Kamer debatteert naar verwachting volgende week met minister Eimert van Middelkoop van Defensie en staatssecretaris Jack de Vries over het geldtekort. deerd. In juli 1944 schoot hij de Bredase apotheker Fritz Bicknese dood, in september van dat jaar was de Voorschotense rijwielhan delaar Teun de Groot en bedrijfslei der Frans Willem Kusters hetzelf de lot beschoren. De moorden wa ren represaillemaatregelen voor aanslagen van het verzet tegen Duitse bezetters en Duitsgezin- den. Boere zei tijdens de rechtszaak geen keus te hebben gehad. Bij weigering het bevel op te volgen zou hemzelf de doodstraf of het concentratiekamp gewacht heb ben. Officier van justitie Ulrich Maass accepteerde die verdediging niet. „We zijn het aan de slachtoffers en hun nabestaanden verschuldigd om deze daden te bestraffen. Ook moeten we het bewustzijn levend houden dat gruweldaden zoals on der het nazisme niet meer mogen plaatsvinden", aldus Maass. Medeaanklagers benadrukten via hun advocaten dat Boere 'geens zins een brave meeloper was'. AKEN - De officier van justitie heeft gisteren voor de rechtbank in Aken levenslange gevangenis straf geëist tegen de 88-jarige oud-SS'er Heinrich Boere. Volgens de officier heeft de in Lim burg opgegroeide Boere als lid van het SS Sonderkommando Feldme- ijer tijdens de Tweede Wereldoor log koelbloedig en zonder aarzelen drie Nederlandse burgers geliqui- Heinrich Boere Reke«u?.fD €1995-' NU'- Zonnemaire ligt ulakbjj Zierikzee; 50 autominuten van Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen. Maartse buien of niet, de aduiseurs uan Interieur Paauwe hebben een uitstekend humeur. Ze kunnen doen wat ze graag doen: goed aduies geven en véél korting. In maart bestaat Interieur Paauu/e 55 jaar en geeft inruilkortingen op 'oud meubilair', uan 55,- of een veelvoud daarvan! Zo kunt u lekker 'afrekenen met het uerleden'. _q3 Zaken doen? Vraag de uoorwaarden of lees meer op: re

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5