sport 129 beker dankzij gouden duo Kloetinge moeiteloos door Patrijzen krijgt te weinig Leiders in schaken Zierikzee remiseren ^0 WKSSH Ganze Regatta telt als Zeeuwse titel Goes titelverdediger in Stedenontmoeting Tholen/DSVF aan kop in damcompetitie Hoek verslaat RCS in oefenwedstrijd ft woensdag 3 maart 2010 Vlissingen-aanvaller Raymond Wolff wurmt zich langs twee tegenstanders van ASWH. foto Rob Kamminga zierikzee - In het rechtstreekse duel tussen de nummer één Hans Aangeenbrug en de nummer twee Martin Krijgen van de Zierikzeese schaakcompetitie viel geen beslis sing. Nummer drie, Bas van der Graaf, won wel en passeerde daar mee Krijger. Aangeenbrug verdedigde zich als gewoonlijk de laatste jaren met de Pirc. De enige manier voor Krijger om in het voordeel te kunnen ko men was de zware stukken af te ruilen. Aangeenbrug maakte geen fouten, waarna de partij eindigde in remise. Bas van der Graaf speel de tegen John van Dalsen een Sici- liaan, die een blijvende zwakte in het centrum opliep. Na ruil van een paar lichte stukken kreeg Van der Graaf een beslissende aanval. Paul Greefhorst mocht met wit openen tegen Mark van Rooten. Hij zette zijn partij om in winst. Cees Bimmel en Sjaak Spiegels speelden een strategische partij die Spiegels naar zich toetrok. Peter de Vrieze en Han van der Made speelden remise. Piet de Vreede haalde tegen Jan Verduijn het felbegeerde punt binnen. De partij tussen René van Rikxoort en Johan Hoogstrate ging lange tijd gelijkop. Pas na een belangrijk aftrekschaakje van Hoogstrate kwam er schot in de wedstrijd. Hoogstrate speelde dit gerouti neerd uit. door Koen de Vries cilze - Kloetinge heeft zich gistera vond eenvoudig geplaatst voor de kwartfinale van het bekertoernooi. De zaterdageersteklasser versloeg in Brabant zondagvierdeklasser Gilze met 1-3 en treft nu in de kwartfinale op eigen veld RCS. Kloetinge had vanaf de eerste mi nuut een overwicht. Trainer Cees Houtepen sprak na afloop zelfs van eenrichtingsverkeer. Hij gaf Daan Esser, Niels Kole en Teun Rentmeester rust door ze op de bank te laten beginnen. Gilze trok zich massaal terug en loerde op de counter. Gevaar lever de dat nauwelijks op. Het duurde tot de dertigste minuut voordat Kloetinge op voorsprong kwam. Mark Schuit bekroonde een goed uitgespeelde aanval: 0-1. Op slag van rust werd het 0-2. Wouter de Craene scoorde met een harde, la ge schuiver in de hoek. Gilze was na rust niet in staat om de schade te repareren. Ook niet nadat Wou ter de Craene in de 55e minuut met een rode kaart kon inrukken. „We gingen toen zelfs beter voet ballen", vond Houtepen. Tien minuten voor tijd kwam Kloetinge op 0-3 toen Mark Schuit op rechts doorbrak en de ingeval len Daan Esser op maat bediende: 0-3. Pas ver in blessuretijd kon Gil ze wat terugdoen: 1-3. Het deed geen pijn bij Kloetinge, hoewel het de eerste tegentreffer van dit kalenderjaar was. „We zit ten goed in ons vel", constateerde Cees Houtepen. Hij zag zijn ploeg de laatste wedstrijden veel scoren: 3-0 tegen Roda Boys, 6-0 tegen Halsteren en nu 3-1 tegen Gilze. „We geven nog steeds weinig weg en kansen creëerden we ook al. Het verschil met een paar wedstrij den terug is dat we die kansen nu ook benutten." Het betekent dat Kloetinge vól goede moed aan het slotakkoord van de competitie kan beginnen. De komende twee wed strijden zijn van groot belang. Daarin zijn Achilles Veen en Heer- jansdam de tegenstanders. door Koen de Vries lewedorp - Het was gisteravond stil in de kleedkamer van Patrijzen na afloop van het bekerduel met Zwaluwe. De zondag-vierdeklasser was in de wedstrijd uit de achtste finale minstens gelijkwaardig aan de zaterdag-tweedeklasser uit Hoo- ge Zwaluwe, maar dat werd niet beloond: o-i. „We hebben de hele competitie al moeite met de afwerking en dat was vandaag niet anders, 't Was net niet scherp genoeg", had Patrij zen-trainer Arjo den Dekker ge zien. „We zijn ervoor gegaan want we waren al ver gekomen. Jammer dat we nu de derby met Vlissingen mislopen. Voor ons was dat echt een hele mooie wedstrijd ge weest." Vooral voor rust was Patrijzen de bovenliggende partij in het duel dat op het veld van Lewedorpse Boys werd afgewerkt. Die club heeft in tegenstelling tot Patrijzen een lichtinstallatie. De Bevelan ders drukten Zwaluwe ver terug op eigen helft en schiepen vijf goe de kansen. Zwaluwe loerde op de counter. Uit een van de twee geslaagde tegen aanvallen viel het beslissende doel punt. In de 31e minuut werkte Lu cas Ebbinga de bal achter de Patrij zen-keeper. Hij was bij de tweede paal als eerste bij een van richting GOES De Ganze Regatta is zaterdag aan de zesde editie toe. De roeiwed- strijd over 4,3 kilometer op het ka naal tussen Goes en het Goese Sas geldt ook dit jaar weer als het Zeeuws kampioenschap. De boten, ingedeeld in twee heats, vertrekken één voor één uit de Goe se haven. De eerste heat is om 12.00 uur, de tweede om 14.30 uur. In de Goese Sas worden de tijden geklokt. De organisatie is in han den van RV Scaldis. GOES De beste seniorenbowlers van Ne derland zijn zaterdag en zondag te gast in Bowlingcentrum Goes. Twaalf mannen- en twaalf vrou wenteams komen in actie op de na tionale finale van de NBF Steden- ontmoeting 50+. BV Goes is titelverdediger. BV Mid delburg is één van de andere deel nemende verenigingen. De vijftal len van beide Zeeuwse clubs gaan zaterdag al de baan op. Dan is de eerste finaleronde, gevolgd door twee op zondag. Rond 19.00 uur is de winnaar bekend. Alle ploegen spelen vier games. De formatie met de hoogste pinfall wint. MIDDELBURG Tholen/DSVF is de nieuwe koplo per in de hoofdklasse van de Zeeuwse damcompetitie. Dankzij zeges van Hans van Akkeren en Jan van de Weteringh won het achttal met 9-7 van Aagtekerke. De Thole- naren namen de leiding over van Middelburg, dat met 9-7 van Lam- merenburg verloor. In de tweede klasse werd PWG 's-Gravenpolder 4 kampioen na een 5-3 zege op Gapinge. HOEK Zaterdag-hoofdklasser Hoek was gisteravond met 3-1 te sterk voor zondag-eersteklasser RCS. Het eerste half uur ging de wed strijd gelijkop. RCS kwam op voor sprong via Joey van der Zweep. Vlak voor rust maakte Stijn Ma- hieu uit een strafschop de gelijkma ker voor Hoek. In de tweede helft stelde de thuisclub orde op zaken. De Zeeuws-Vlamingen namen afstand van de Oost-Souburgers door tref fers van Stijn Mahieu en Tim Me- chelinck. veranderde voorzet vanaf de linker flank: 0-1. Na de pauze ging de strijd meer gelijkop. Beide ploegen kregen kansen, maar scoorden niet. „We hebben gewoon heel goed gevoetbald", vond Den Dek ker. „Qua spel ben ik tevreden, qua resultaat niet. We hebben er voor geknokt en zijn strijdend ten onder gegaan. Dit geeft hoop voor de rest van de competitie." Patrijzen-Zwaluwe 0-1 (0-1). 31. Lu cas Ebbinga 0-1. Scheidsrechter M. Bleuming (Goes). Gele kaart: Arjan Ver burg, Mario Mulder (beiden partijzen), Pim Vonk, Gijs van de Made, Joey Ko- nings, Dennis BrugelYannick Vos (allen Zwaluwe). Aantal toeschouwers: 125. pzc.nl sta O MEEST GELEZEN 1. Samenwerking FC Twente en JVOZ 2. Periodetitel Jan Poortvliet met Eindhoven STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Bezoek de sportweblogs van de PZC via www.pzc.nl/blogs -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59